van öe velöen 1 Piet Glaudemans Rondom 37967 De vele gelukkige momenten welke U toewenscht, legt hij ook in 1947 gaarne voor U vast. Begunstiging ran ome Adverteerders, houdt de Schakel in stand. In de afgeloopen maand kwamen wij slechts tweemaal in net veld en wel eenmaal vriendschappelijk uit tegen D.H.C. te Delft, welke prettig gespeelde wedstrijd in een 32 neder laag eindigde en eenmaal voor de Competitie in den voor ons zoo uitermate belangrijken wedstrijd tegen Zeeburgia, dien we als we nog een gooi naar het kampioenschap wil den doen, moesten winnen. Gij. lezers, weet het allemaal, dat wij inderdaad wonnen, maar dat we op een veld speel den, dat overal voor te gebruiken zou zijn geweest, behalve nu juist net voor het spel, dat wij gingen spelen. Wij van onzen kant mogen achteraf niet mopperen, dat er gespeeld werd, want Fortuna glimlachte, neen scharterlachte ons toe, terwijl de Zeeburgianen geen goed bij haar konden doen. De wijze, waarop b.v. even voor rust ons doel gespaard bleef .oor doorboring, was' wonderbaarlijk en ik kan me begrij pen, dat Verhagen tegen me zei nog nooit zoo'n mazzel ge zien te hebben. We hadden bovendien nog een voordeel, in tegenstelling met vroegere wedstrijden. Wüstenhof was dezen dag niet op dreef zooals anders en had geen greintje geluk, wat een keeper nu juist eenmaal noodig heeft. Neen, menschen, laten we verstandig en ons ervan bewust zijn, dat deze strijd met ons geluk aan den anderen kant, evengoed een gelijk spel had kunnen opleveren. Laten degenen, die nu alweer gaan nakaarten over de zoo jammerlijk verloren ge- gene wedstrijden tegen de Spartaan en Alkmaarsche Boys ook hiermede rekening houdenl Soit, we denken er allen wel eens aan, maar laten we vooral niet vergeten, dat als er geen goals gemaakt worden of als een achterhoede er een paar maal naast zit, dit nu juist de heerlijke onzekerheid van ons spel is. Maar genoeg hierover; wat de doelpunten be treft, deze kwamen op naam van Dick (2, waarvan 1 uit een penalty), Koen en Chris. Wij staan nu 3 punten achter met nog 9 wedstrijden voor de boeg, waarvan 5 thuis en 4 uit, Zeeburgia 3 thuis en 6 uit. Maar wat voor ons nog belangrijker is, er zijn nog meer kapers op de kust. W.F.C., RC.H., Z.F.C., H.V.C., zij zullen allemaal nog trachten een ■artig woordje mee te spreken in deze afmaakcompetitie; aan ons de taak om te probeeren erbij betrokken te blijven. Jongens, het kan, dus het moet! De stemming is momenteel prima; laten we die erin hou den, dat is van het grootste belang. Mag ik dan dezen keer eindigen met een wel erg laten Nieuwjaarswensch voor alle Zustervereenigingen, die deze SCHAKEL lezen en dan denk ik speciaal aan onze Koogsche vrienden. Moge hun dit seizoen gelukken, wat wij hun vorig jaar op het nippertje afsnoepten! Het zij zoo. G. STALLMANN. Nieuwe Weg 13, Amsterdam O. Telefoon 52138 Natuurlijk was ik in de vorige Schakel' 'nog niet uitge praat. Je maakt wat mee met die telefoon. Tusschen twee haakjes, als ik niet dadelijk antwoord geef, dan heeft de jongste net gezegd „Mama potje!" Spoedgevallen gaan voor. Er "zijn er van die vaste klantjes, die na een strategische in leiding probeeren uit te visschen, voor welk elftal ze kans maken, en hun voorliefde, eventueele bezwaren, omslachtig naar voren brengen. Ik geef altijd het volgende tarief op: met het eerste meespelen kost een flesch Bols met het tweede meespelen kost 2 doosjes Camel met het derde meespelen kost 1 doosje Camel met het vierde meespelen is grafis Maar de zaak loopt nog niet erg, er zit nog geen good will in. Dan belt er weer eens iemand af, omdat hij naar Indië moet. „Gunst" zeg ik meewarig en ik denk wéér een klant voor de „Commissie Indië", maar dan ratelt die knaap op gewekt verder: „Nou als ze nu erg om spelers verlegen zijn, zal ik zien of ik nog op tijd terug kan zijn voor Zondag middag!" 3 „Ik moet alleen maar even heen en weer! Dat was Willems, die is marconist bij de K.L.M. Een ander belt af, omdat zijn meisje jarig is. Dat wordt: óf geen A.F.C.-er, óf een vrije jongen. Een ander zegt op mijn bescheiden vraag, waaróm hij niet kan: „Nou, omdat ik er niet ben!" Dat is nét zooiets als: Als ik er ben, dan zie je me wel, en als ik er niet ben, dan zie je me niet. Eens stond ik op het punt, om mij met een stuk of wat zoons naar den trein te begeven, toen ons aller vriend Otto opbelde. Hij vroeg een hééleboel, o.a. of ze nog menschen te kort kwamen. Ik realiseerde meteen: „Da's één van de vijf voor het vierde!" en smeekte hem te komen spelen: O.: „Speelt het uit of thuis?" „Uit". „Waar?" „Daar en daar". „Hoe laat?" „11 uur". O. (zéér voldaan): „nee, dan kan ik niet!" Ik m3akte een sprongetje en ging tot den volgenden aan val over: „Het derde en het vijfde spelen thuis, die komen ook nog menschen te kort! Wéér alle uitvoerige inlichtingen (ik waagde er nog een treintje aan) en tot slot zei O.: „Hoe laat spelen ze?" „2 uur". O. (zie boven): „nee, dan kan ik niet!" Ik maakte twéé sprongetjes en vroeg wanhopig: „Wanneer kun je dan wél spelen? (vastbesloten om desnoods de speeltijd naar zijn smaak te laten verzetten). O. (verbaasd): „Ik kan heelemaal niet spelen! Ik moet „Zesde Etage" spelen in Venlo!' Enfin, ik viel van de Zesde Etage naar beneden, en ik sprong ook niet meer Maar wij zijn de eenigen niet, gedeelde smart is halve smart. Een van mijn buurmeisjes kwam even opbellen. Toen ze wegzweefde verklaarde ze nonchalant: „Ik heb maar even voor m'n .verloofde afgebeld, die speelt in Ajax IV. Maar met dat akelige weer, en op zoo'n naar terrein En dat op m ij n nummer! EEN AANGETROUWDE 9

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 9