Begunstiging van ome Adverteerders, houdt de Schakel in stand Mil T. Je mag praten wat je wil, maar 't réunistendiner Daar doe ik donders graag aan mee En daarom hebbep wij de kans genomen Om na zooveel jaar weer eens aan onzen trek te komen Het was weer als van ouds dus ,,A one En ook de traditie bleef volkomen van kracht Zooals 't bij A.F.C. alleen maar kan Dat de thuisreis is moeilijk in den donkren nacht. P. Hm, hm, ik ben zooals altijd sportief En neem ook dat uitstapje maar voor lief Ik hoop dus van harte, dat jullie nog jaar na jaar Op 18 Januari zullen eten met elkaar. T. Dank je, maar zijn jullie vrouwen nu zoo te beklagen Hebben jullie dan zooveel van ons te verdragen Ik dacht, dat we 't afgeloopen jaar Menig fuifje hadden met elkaar. P. Dat is waar, het begon al met A.F.C. K.F.C. Dat maak je maar eens in je leven mee. T. Dat is maar goed ook, ik heb maar één hart En ook in mijn hersens raakte iets verward. P. Ja, het voetbal is 'n edel spel Goed voor je body, spannend en snel Voor toeschouwers is 't niet altijd een genot Want je zenuwen gaan er gewoon bij kapot. Als 't goed gaat ben je in de zevende hemel Maar dan opeens begint het gezemel Weg is de vreugde, alles lijkt zwart. Men volgt elke beweging met angst in het hart. T. Omgekeerd was het bij A.F.C.K.F.C. het geval Een wedstrijd welke niemand vergeten zal Alles ging slecht, het team leek verlamd Zoo slecht, dat er niet eens ;werd gezwamd. P. Maar 't was een feit, ze wilden niet desespereeren Ze hoopten steeds, dat de kans zou keeren. T. En de kans kwam, wie had dat gedacht Het leek wel of een mysterieuse kracht K.F.C. deprimeerde en A.F.C. inspireerde Tot een enthousiasme, dat alles verteerde. P. 30 achter, kansloos geslagen Het was bijna niet meer te dragen In de Koog werd al gevlagd, het publiek verdween Ómdat alles zoo hopeloos scheen. T. En toch werd 't 31, 32, 3—3 De groote Koogsche ging op z'n knie K.F.C. vocht desperaat tegen 'n furieus A.F.C. En wij allen brulden hysterisch mee P. En toenik zie het nog voor de oogen Henk Sonnevelt, die zonder mededoogen Het bruine monster met 'n enorme knal Die ons altijd heugen, zal Schoot in 't doel der arme roodblauwen. Die maar nauwlijks hun leed konden verstouwen. T. Het leek wel een gekkenhuis compleet Ieder had een klap van de molen beet Van eerelid tot adspirant Alles danste hand in hand En de dames, wie had het ooit gedacht Dat dit zwakke A.F.C.-geslacht Zooveel geestdrift ten toon kon spreiden 'k Zou er uren over uit kunnen weiden Tranen met tuiten, woeste geluiden, Rondedansen van Moeders en bruiden De vloer van 't clubhuis leek een golvende zee En de kellners die dansten lustig mee. P. En beneden zaten zij, die de nederlaag ondergingen Terwijl boven de overwinnaars waren aan t zmgen Het leven is hard en de sport niet minder Maar daarvan hadden de Koogers geen hinder Zij waren groot in hun verlies en bleven hopen In de beslissingskamp hun huid duur te verkoopen Maar ook dat geluk was hun niet beschoren Ook die match hebben zij met eere verloren, T. Hoeden 3f voor de jongens aan de Zaan Zij begonnen weer moedig van voren af aan. Wij wenschen hun succes en bereiken zij hun ideaal Dan verheugen wij ons erover allemaal. P. Zoo is 't, maar A.F.C. was kampioen Daaraan kon niemand meer iets doen En in 't clubhuis en Normandie was 't een festijn Waar wij geloof ik patenthouders van zijn. T. Oud en jong cn vele vrienden van buiten. Dansten tot t daglicht kwam door de ruiten En 't elftal natuurlijk danig in zijn sas Zong, A.F.C. gaat naar de eerste klas. P. Het was dien avond gewoon een mirakel Er verscheen om 10 uur zelfs een extra-Schakel Jack Jr. wou niet onderdoen Bracht, ,,'t kan me niet schelen A.F.C. is kampioen T. Hulde aan al die flinke leden Die allen zoo hun .utmost" deden. P. Toen zouden wij ons entree maken Bij die deftige eerste klasse knapen Maar dat vonden de goden toch wat al te mooi Ze gaven hun gunsten aan t aloude Gooi En zoo gingen we niet naar de eerste klas Maar alles bleef zooals 't wps. T. Wij wenschen onzen jongens het allerbeste Zij behporen tot de sterkste 2de klassers in 't Westen De dag der glorie is in 't verschiet En wij weten 't verslappen doen zij zeker niet. P. Het was anders spijtig voor onzen vriend Broeksmit Hoewel hij waarachtig niet zoo gauw in de out zit Ik had hem zoo graag dit succes gegund En 't leek of het zoo makk'lijk had gekund. T. Jo zal heusch nooit versagen Die kan veel tegenspoed verdragen En bij zijn jubileum heeft hij wel bemerkt, Dat hij niet voor niets heeft gewerkt. P. Lieve Jo, 'k zeg het beschroomd Ik heb heel de nacht van je gedroomd Je sprak, het duurde heusch niet te lang Je zei, jongens, weest maar heusch niet bang Wij worden kampioen van Nederland Je hebt de kans in eigen hand, En 't beurde, je werd gewoon van 't veld gehost Want je had je spontane belofte ingelost. T. Droomen zijn bedrog, maar laten wij hopen, Dat het voor Broeksmit zoo zal loopen Een prachtig 1947; zijn broer weer gezond En weinig heibel in den Amsterd. Voetbalbond. Zeg, heb je al over Willem van Dijkhuizen gehoord Die kleine dikke, die je altijd zoo heeft bekoord? 1'. Nee, wat is er met dien lieven man Die zoo goed revue spelen kan. T. Schrik niet mijn liefje, hij gaat naar de bruine vrouwen Ik hoop, dat het hem niet zal berouwen. P. Wat' gaat Wim naar Indië, heeremijntijd Daar begint al weer de narigheid En hij zat nog wel pas in het Bestuur Dat is voor z'n collega's toch ook wel zuur. T. Zaken gaan voor het meisje, mijn kind Het is te hopen, dat zijn carrière daar haar hoogtepunt vindt. Want al heeft hij het nog zoo warm, het laat hem koud, Hij is een man, die van werken houdt. Succes Willem, vergeet niet good old A.F.C. Wij in Mokum leven van harte met je mee.

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 2