ije Cricket in Australië m me geboren Verloofd getrouwd Begunstiging van onze fl dve rteer de vs. houdt de Schabel in stand. Rubriek voor Familieberichten, vraag en aanbod, enz. Prijs 50 cent per regel. Zoon van: ERNST Amsterdam, 30 December 1946. Loesje en Willy Brusse. De Heer en Mevrouw Stallman'Vermeulen geven met groote blijdschap kennis van de geboorte van hun Zoon PIETER JOHAN, dien zij Pim noemen. Amsterdam, 10 Januari '47. Hiermede berichten wij U met groote blijdschap dat op 2en Kerstdag geboren is onze Zoon en Broertje NIC Nic Leloux Rie Lelouxv. Mourik Rolly Amsterdam, Dec. 1946 Vogelenzangstraat 51 M. WERSON en J. H. MELLEGERS JOH. B. IMMIG Jr. en ANNA TH. KNIKMAN Amsterdam, 2 Januari 1947. Hierbij wensch ik allen A.F.C. kennissen en vrienden een gelukkig Kerstfeest en een heel voorspoedig Nieuwjaar. G. A. Graanboom, L.N. 25.06.30.123, Staf C. Ill Reg. Jagers p/a. Kwartiermeester I Infanterie Brigade. Veldpostkantoor. Batavia. Buitenzorg, 14-12-'46. ,T^\RISBANE en Sydney brachten Engeland twee cricket-nederla- J gen, beide nog wel met innings! Het M.C.C.-team, onder aan voering van Walter Hammond, landde begin October j.l. in Australië, doch heeft tot heden (31 December) nog maar weinig successen kunnen boeken. Tegen over een groot aantal draws, staat slechts één overwinning (op het sterke State team van Victoria) en voorts twee nederlagen, beide in testmatches geleden. De kans op de „ashes" is derhalve voor Engeland wel zeer gering gewor den alhoewel Australië in de serie van 1936/ 37 in een zelfde geval verkeerde als Engeland thans. Want toen, verloor Australië de eerste twee testmatches, om echter toch nog de „rubber" in te pikken door de drie laat ste testwedstrijden te winnen! Ik schrijf „Australië doch men leze „Bradmandaar het toen de Australische kam pioen was die met scores van 270, 212 en 169 de schaal in het voordeel van zijn land deed doorslaan. En ook in deze serie is Bradman weer dé batsman ge weest, hetgeen den lezer duidelijk zal worden uit onder staand relaas. Innings en 332 runs. Het begin was voor Engeland niet onfortuinlijk te Bris bane, daar men het Australische openingspaar: Barnes en Morris (lefthander) voor 46 in het paviljoen terug had, waarop Hassett en Bradman samenkwamen Voce. Bedser, Edrich en Wright, later met Yardiey, Ikin en Compton, bowlden echter zóó subliem dat de batsmen zich geen vrij heden konden veroorloven en eerst tegen het einde van den eersten dag zag Bradman kzns om de score naar boven te jagen. Maar met dat al bleef het voor Engeland bij de eerste twee wickets en was de score al opgeloopen tot 292! Hier van had de groote Don Bradman er 162 achter zijn naam staan en Hassett81. Een nuttige, doch taaie score. Laat ik echter eerst de speeluren vertellen. Een testmatch in Australië begint om 12 uur. de lunch wordt om half 2 genuttigd, waarna om kwart over 2 het spel hervat wordt tot kwart over 4. waarna een kwartier theepauze aanbreekt. Van half 5 wordt dan nog tot 6 uur gespeeld, later niet, want kort ra zes valt de schemer en volgt snel de avond. Bijeen dus 5 uur speeltijd per dag. In dat tropische klimaat voor een Engelschman meer dan genoeg. Op den avond van den tweeden dag werd Engeland's lot reeds bezegeld, want juist had de klok zes geslagen toen een tropisch onweer over Queensland losbarstte, en ook Bris bane niet aan een zondvloed ontsnapte. Het wicket herstelde zich wel is waar des Zondags en dc Australiërs konden hun eerste innings nog ten einde brengen, doch het weer was van de kook. Verdere regens op Maandag en zonneschijn op Dinsdag deden het wicket in een „lijmpot" veranderen en al gemeen was de Australische sportpers van oordeel dat de door Engeland gemaakte totalen als bijzonder fraai aange slagen moeten worden, gezien de erbarmelijke toestand waar in het wicket verkeerde. Het was op het randje van onbe speelbaar Eerst op 322 viel het derde wicket, dat van Bradman, door Edrich voor 187 gebowld. Het was Bradman's 16de test honderd voor Australië tegen Engeland en z'n 96ste in eerste klasse cricket gescoord. Met Bradman uit was de lijdensweg der Engelsche bowlers nog lang niet ten einde, want Keith Miller, van nature een hardslaand batsman. pakte het vermoeide bowlen nu eerst met recht „hardhandig aan. Eerst met z'n persoonlijk totaal op 79 was Miller l.b.w. op Wright die even te voren de kleine Hassett had zien ver dwijnen voor 128,, waarover hij echter bijna 7 uur gebat had.

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 14