Dankbetuiging Uit het dagboek van een A.F.C er flttentie 'Begunstiging van ome Adverteerders,- houdt de-Schakel in stand. name aan de training lang niet tevreden. Jongens denkt er aan. aan he' einde van dit seizoen zal weer een selectie worden toegepast, en daarbij zal ook de deelname aan de training een belangrijke rol spelen. Juist in dezen tijd, waar door de vorst de geheele competitie stil staat en de meesten ijverig schaatsenrijden, wil ik op het gevaar wijzen, dat door dit schaatsenrijden de spieren voor voetbal stijf worden. Volg dus regelmatig de training, dan zijn wij, wanneer de voet bal weer gaat rollen, direct klaar om op dezelfde wijze aan te pakken als vóór de vorstperiode. Binnenkort zal de ver lichting op ons veld het weer mogelijk maken, dat wij naast de conditietraining ook weer de voetbaltechniek onder han den kunnen nemen. Zoo juist verneem ik van Gerard Peereboom, dat hij Am sterdam gaat verlaten en dus ook A.F.C. Hij zal de Schakel nog wel te lezen krijgen en dus wil ik vanaf deze plaats nog even afscheid van hem nemen. Zooals je mij vertelde ga je naar Zutphen en wilt daar lid worden van Be Quick, zooals ook reeds eerder een adspirant van ons deed, te weten Hans Liberg. Ik wensch je veel succes Gerard in je verdere studie, en op je voetballoopbaan. Als ik het goed zie, dan kan Be Quick nog plezier van je beleven. Zooals we afspraken hoor ik zoo nu en dan nog eens iets van je; ik hoop dat het steeds goede en opgewekte berichten zullen zijn. Tenslotte maak ik van de deze gelegenheid gebruik dank te brengen voor de vele goede wenschen welke ik bij de jaarwisselinq mocht ontvangen. u nnDT a c Ik heb er zeer sterk behoefte aan, allen in A.F.C. die bij gelegenheid van het feit, dat ik 25 jaar bestuurslid was van den K.N.V.B. afd. Amsterdam, mij van hunne belangstel ling blijk gaven, daarvoor zeer hartelijk dank te zeggen. Het heeft mij versterkt in de wetenschap, dat, als men A.F.C. is toegedaan, en men weet de A.F.C.-ers in vriend schap tegemoet te treden, men wederkeerig vriendschap ont moet, Welke op bepaalde tijden tot uiting komt. Ik zal er mij voor inspannen, die vriendschap, welke ik in zoo hooge mate waardeer, waardig te blijven. J. M. H. BROEKSMIT Geruimen tijd geleden heb ik aan spelers van het eerste elftal het boek van David Jack „Soccer" uitgeleend. Gaarne ontving ik dit terug. J. M. H. BROEKSMIT 1 December. Reeds vroeg op ons veld cm onze Adsp. V te zien spelen. Dit is het eerste elftal van 12 14 jaar. Wer ner c.s. zijn nog steeds ongeslagen. Het vertoonde spel van deze knjpen belooft iets voor de toekomst. Daarna het Ilde zien spelen tegen Blauw Wit II. Teun en zijn mannen ver diende deze overwinning ten volle. Vlug met de fiets naar C.S. en per trein naar de Zaan. Vele supporters waren aanwezig doch hun aanmoedigingen moch ten niet baten. Z.F.C. speelde beter en won verdiend met 3—1. In de rust vernomen dat Adsp. III den grooten slag tegen S.D.W. nog op het nippertje in hun voordeel wisten te be halen. Volhouden jongens, nog drie wedstrijden en het kam pioenschap is voor ons. 5 December. Van „Zwarte Piet" een nieuw Shirt gekre gen. Denk dat ik het in 't voorjaar best zal kunnen gebrui ken als de Veteranen weer in de weide komen. 6 December. Naar het Minerva-paviljoen getogen en ont dekt dat A.F.C. ook nog iets anders kan als voetballen. Het was prima in orde en de wegblijvers hebben heel wat ge mist. Ik zie tenminste verlangend uit naar het volgende feest van deze „Commissie". Sommigen schenen er niet genoeg van te kunnen krijgen en zijn nog .behang wezen kijken. 7 December. Laat ontwaakt en op het clubhuis de dorst gelescht met .Cola's". Het was er druk en rumoerig, speciaal de „dominohoek". s December. Daar alle wedstrijden voor den A.V.B. af gelast waren, besloot ik naar het Leidscheplein te gaan, misschien was er nog een plaatsje in de bus voor Delft. Maar alles uitverkocht volgens Arie, die dacht dat hij de leiding had. Toen naar het Stadion, waar D.W.S. verdiend van Feyenoord won. 9 December. Op Clubavond vernomen dat er gisteren in de bus enkele verstekelingen aan boord waren, zoodat ik best mee gekund had. 14 December. Door de hevige koude slechts even op het veld geweest en gehoord dat de groote strijd morgen mis schien doorgaat. 15 December. Ondanks de vorst en het harde veld liet de scheidsrechter toch spelen. Het werd een welverdiende overwinning voor onze jongens, technisch waren zij beter. J. v. d. Voort en Ties bewezen dat hun opstellen gerecht vaardigd was en wat te zeggen van de nieuwe voorhoede, vier doelpunten. Zou het toch nog mogelijk zijn! 16 December. Op Clubavond vernomen uit de hoek der „Wijzen" dat de vorst nog weken zal duren, zoodat ik be sloot vanavond mijn schaatsen nog na te kijken, want nu komt „Ouwe Dis" in de baan. 17 December. Vandaag de „Schakel" weer ontvangen, dus een uurtje zoet geweest. O.m. gelezen dat wij spoedig weer een ,,v. Nek" op één van de buitenplaatsen tegemoet kun nen zien. Liefst links, want die kunnen wij het best gebrui ken. Hoop dat meerdere jongeren het voorbeeld van Snel zul len volgen en ook eens iets van hun wederwaardigheden zul len vertellen. „Aangetrouwde" het was O.K. 22 December. Door de vorst alle wedstrijden afgelast, schaatsen gereden. 23 December. Het was stil bij van „Tuyll", waarom? Ook als er niet gevoetbald wordt kan het gezellig zijn, of komt men alleen om aan de E.C. te laten zien, hier ben ik, stel mij op! 29 December. Op het derde veld een modderballet gezien. Ondanks alles prettig te zien dat de spelers aanwezig waren. 30 December. Op Clubavond mij opgegeven voor de „Bridge-drive". Vernomen dat de onderlinge wedstrijden op 1 Januari niet doorgaan. Dan maar naar het Stadion. 1 Januari. Na afloop van het Stadion, waar de spelers blijkbaar nog last hadden van oliebollen, naar de reünie in het Clubhuis. Het was weer ouderwetsch druk en gezellig. De „wensch" van Thomasvaer en Pieternel was prima, spe- c'aal Pieternel, die plotseling in moest vallen, kweet zich charmant van haar taak. Thomasvaergoede wijn be hoeft geen krans". De reünie scheen eenige Heerer» best te bevallen, want om elf uur was het nog druk in „Huize Pijl". 5 Januari. Geen voetbal, door de vorst, den dag op gepaste wijze doorgebracht. LEO KIDNESS 13

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 13