rmanöeloksch jeuqöoveRzicht m mm Begunstiging ran onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. f\f\/\ANNEER ik de resultaten, welke onze Jeugd- J elftallen in het oude jaar hebben behaald, de revue V\/ laat paseeren, dan kom ik, zeer tot mijn genoegen, tot de conclusie, dat de sportieve prestaties van onze jongens over het algemeen zeer behoorlijk zijn geweest. Indiër, wij in 19-17 op dcnzelfden voet doorgaan, is de kans zelfs qroot dat enkele onzer elftallen kampioen worden, ter wijl weer andere zeer eervolle plaatse^ zullen innemen. Junioren I doen het zeer goed, zij hebben tot nu toe slechts een punt verloren en hebben de kans geheel in eigen handen. Verschil lende zware wedstrijden staan echter nog op het programma, zoodat slechts met inspanning van alle krachten het ge- wenschte eindresultaat zal kunnen worden bereikt Wanneer deze jongens hiermede elke week rekening houden en geen enkelen tegenstander onderschatten, dan zie ik de toekomst met vertrouwen tegemoet. De stemming onder de jongens is opperbest en de meesten volgen de training, regelmatig. Ouwehand, v. d. Werff, Paul Meyer, Bark, v. Soomeren. Perton en Postrna zie ik geregeld op de training maar waar blijven Buisman, Bregman, Brand en Rengers- denken deze jongelui soms dat zij het niet meer noodig hebben, of willen zij met het smoesje komen, dat zij er geen tijd voor hebben. Dat kan ik niet gelooven, daar zij toch ook den tijd hebben om 's avonds schaatsen te rijden. Jongelui komt allen gezamenlijk op de training, het komt de homogeniteit in het elftal tevens ten goede. Junioren II hebben jammer genoeg twee punten onnoodig verloren tegen Z.S.G.O., waardoor hun kansen wel zijn gedaald, hoewel zij toch moeten trachten in de running te blijven om van eiken misstap van de concurenten te kunnen profiteered In ver gelijking met de Jun. I komt het verschil in resultaat in de competitie van dit elftal vrijwel overeen met het verschil in animo bij de training. Regelmatig zijn van dit elftal aan- wezig V. d. Hurk, v. Teunenbroek en v. Klinken, en de anderen komen óf zoo nu en dan eens óf heelemaal met. Jongelui voor jullie geldt hetzelfde als hetgeen ik voor de Junioren I schreef. Junioren III spelen met afwisselend succes en bezetten een plaats op de ranglijst waarvoor een voldoende cijfer kan worden gegeven. Wanneer de voetbaltraining weer onder handen kan wor den genomen, moeten de spelers van dit elftal hiervan een qoed gebruik gaan maken, want hier ontbreekt nog een groote dosis techniek. Neemt een voorbeeld aan Stokkink, de Granje en Brugman,, die altijd present zijn. Junioren IV bevinden zich in het bovenste gedeelte van de ranglijst Het dcet mij genoegen te constateeren dat Koos Kortenoever bezig is zich te rehabiliteeren. Ook dit elftal kan nog een zeer goede plaats gaan bezetten, zorgt er voor jongens dat dit ook gebeurt. Aanvoerder Fellinga hoor ik al zeggen, dat wij er dan ook voor moeten zorgen, dat het elftal met steeds wordt gewijzigd, maar Hans daar is nu eenmaal niets aan te doen in dit elftal moet zoo nu en dan gerouleerd worden. Adspiranten I heeft zeer goed materiaal, doch zij behalen in de compe titie weinig resultaten, omdat het geheele elftal klein van postuur is. Wij volgen jullie echter met de grootste aan dacht, daar wij verwachten dat velen van jullie in de toe komst nog wel van zich zullen doen spreken. Jan de Boer is uit het* goede kcepershout gesneden, hij moet alleen wat meer activiteit betooncn. Als backs staan hier Gerrit Meyer en Hans Kuggeleyn. De eerste bevestigt onze verwachtin gen dat hij zijn weg op het voetbalpad wel zal vinden, ter wijl de tweede weer naar zijn backplaats is teruggekeerd, waar hij toch beter voldoet dan als linksbuiten. Van de mid denlinie Kappel, Bobeldijk en Lingius, heeft Henk Kappel nog geen trainingsavond overgeslagen, wat zijn capaciteiten inderdaad zeer ten goede komt. Hulsman als rechtsbuiten is op die plaats nuttiger dan op zijn oorspronkelijke middenvoor plaats. Over rechtsbinnen Bloemraad wil ik nog geen oor deel uitspreken, daarvoor is hij nog te kort geleden in onze elftallen opgenomen. Centervoor Ruckert is actief, doch moet vooral niet te egoïstisch spelen. De linkerwing Janssen en Feldmann, is erg'klein, doch bezit capaciteiten, alleen zijn zij erg rumoerig in het veld, een slot op de mond jongens en op sommige momenten beenen thuis. (Dit laatste alleen voor ingewijden). Adspiranten II hebben dezelfde moeilijkheden als de Adsp. I. In dit elftal is den laatsten tijd Peereboom uit de Adsp. I opgenomen, ten gevolge van een tijdelijke inzinking; ik ben er van over tuigd dat hij zijn weg naar de Adsp. I wel weer terug zal vinden. Maar jongens denkt eraan, zonder training komen jullie er niet. Adspiranten III zijn op den goeden weg naar een eventueel kampioenschap, maar pas op" jongens, we zijn er nog lang niet. In dit elftal vallen vooral Jan v. Dijk, v. Stuyvenberg en Denker op. v. Dijk is aanmerkelijk vooruit gegaan, v. Stuyvenberg heeft het keepersberoep vaarwel gezegd en is nu als kanthalf een goede kracht, terwijl Denker vrijwel alle goals op zijn naam heeft staan. Freddie moet er echter rekening mede houden, dat zijn voorhoede nog veel meer goals zou kunen maken, wanneer hij het spel meer verdeelde, daarvoor moet hij zorgen de techniek te gaan beoefenen. Adspiranten IV staan in het midden van de ranglijst. Zij komen uit den aard der zaak nog al eens in een gewijzigde opstelling uit. De achterhoede heeft hier een grootcn steun aan keeper Mole naar, terwijl Roor in de middenlinie zeer goed werk doet. Het geheele elftal begaat echter de groote fout, te veel met den bal te loopen; sneller afgeven jongens en beter plaatsen, dan zullen de resultaten aanmerkelijk beter worden. Adspiranten V zijn in de geheele A.F.C. bekend. Een ieder heeft goede hoop op een gunstig einde der competitie, trouwens als ik het qoed weet, de jongens zelf ook. Maar pas op jongens de weq is nog lang, en er kunnen zich nog vele moeilijkheden voordoen. Jammer vind ik het dat Klumper back en Robbie Meyer spil staat; op deze laatste plaats behoort eigenlijk Klumper te spelen, terwijl Robbie als kanthalf nog veel beter zal voldoen, maar voor de goede combinatie in dit elftal moeten wij deze omzetting maar door de vingers zien. Adspiranten VI en VII spelen op Zaterdagmidag, waar de Adsp. VI wel in een zeer sterke af deeling zijn geplaatst. Zij staan er dan ook niet bijsHr gunstig voor, doch dit zal nog wel verbeteren, daar de jongens van dit elftal meer kunnen presteeren dan de resultaten tot nu toe uitwijzen. De Adsp. VII behalen betere resultaten, doch voor dit elftal geldt hetzelfde als voor de Adsp. VI, meer combineeren, en dus gezamenlijk een wed strijd trachten te winnen en niet elk voor zich zelf. Zooals jullie hebt kunnen merken, ben ik over de deel- SS®.-"-V •- - vsv.-.-. - A

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 12