5 7 C* ELUKKIG is in de schotvaardigheid van de voorhoede verbetering getreden, zoodat nu J eenige wedstrijden gewonnen werden! De spelers van het vijfde vechten en spelen zon der uitzondering voor wat ze waard zijn; er komt nu meer verband in; de onderlinge verstandhouding is erg prettig ondanks verloren wedstrijden. Wan neer bij dit elftal het plaatsen van den bal beter verzorgd wordt, zullen nog verscheidene overwin ningen volgen. Eén goed geplaatste bal is méér waard, dan vijf kanjers die bij de tegenpartij terecht komen. Gebruikt je hersens, body hebben jullie wel, 5e elftallers. De thuiswedstrijd tegen het sterke L.O.C.. II, die wij gewonnen hebben met 31 is wel het beste bewijs dat 't vijfde het kan. Een pluim heeft zéér zeker N. Kalsbeek verdiend voor zijn prima partijtje stopperspil; voor de tegen partij geen doorkomen aan: goed bijgestaan door Brand. Worm en Zeggelt. De voorhoede maakte 3 doelpunten, dat was „Ouwe jongens Prima, gaat zoo door, goed schieten, doorloopen, de vleu gels benutten, open spel. Geef Breen Kroonenberg ballen (a la Roozen) aan; Simon is snel en niet bang, je zult zien dan maakt hij doelpunten. Bravo Simon, je bent vooruit gegaan, door je snelheid een doorloopend gevaar voor de tegenpartij. Nu moet je gaan oefenen Simon steeds maar op volle snel heid, beginnen te loopen op ca. 30 Meter en dan zuiver schieten met volle kracht op 16 a 24 Meter. Nu jongens jullie hebt gewonnen omdat je allen wilde winnen. Good luck! Play up boys! C. L. KL. maar nauwelijks verstomd, of na vele weken werd in den IJpolder door een „versterkt'' zevende met 3l tegen het leidende S.D.Z. II in de klei ge beten. Hierdoor was met twee overwinningen en twee nederlagen de balans weer in evenwicht. De week daarop werd de strijd weer met een op wraak belust Uithoorn III aangebonden, dit keer aan den Wandelweg. Evenwel was ons ge loof in de eindoverwinning onwankelbaar en met 20 trokken wij aan het langste eind. Deze heroï sche strijd beteekende tevens het einde van de loopbaan in het zevende van onze prominenten Zeggelt, van Goethem en de Heer, wier goede spel zelfs tot de sub-commissie was doorgedron gen. En.l December j.l. trokken wij andermaal afge roomd ten strijde en bonden en passant in Nieu- wendam een incompleet D.T.C. II met 61 aan de zegekar. Onze derde captain, Kleinjans, scoorde zelf drie goede doelpunten. Het zevende elftal vöelt zich thans onoverwin nelijk. Het troont stevig op de tweede plaats met 8 punten uit 6 wedstrijden en kent nochtans geen hoogtevrees. Er gaan nu stroomingen op om, bui ten de kampioensfestiviteiten, een huldiging te or- ganiseeren voor den tienden captain. Besluiten wij tenslotte hiermede: Onze succes sen waren welhaast ondenkbaar zonder dien ruste- loozen werker op den achtergrond Dick Cijfer, die het nimmer moe wordt wekelijks spelsystemen te construeeren. En dank zij zijn afwijkende concen tratie- en moralisatielessen kunnen wij thans zeg- qen: de kans is nog steeds in eigen hand! PIMELIO ONDERDELAT I u moren Z^~)ïJ ontstentenis van een vasten captain voor ~S ons 7e elftal is thans de taak aan mij om de roemruchte daden van onze wonderlijke combinatie sinds het verschijnen van de November- Schakel voor het nageslacht vast te leggen. Het moge bekend geacht worden, dat het laat ste senioren-elftal het domein is van verouderde voetballers en jongere talentloozen. Men denke hierover echter niet te gering. Ondanks de nogal uiteenloopende geboortedata is er een geest vaar dig geworden over de onzen, die tot daden riep. Welnu! Het rumoer in de voetbalwereld na de hausse van „We gaan naar Uithoorn" (variant op oud thema door ,.le Renard" bezongen) was nog IJ. de Junioren, wilden ook wat zeggen en daarom heb ik gepoogd ook eens een stuk je te schrijven. Het was op een kouden nat ten Zondag, dat wij tegen „Z.S.G.O. moesten spelen, 's Morgens was ik heel vroeg opgestaan en poogde nóg een Fransche repetitie te leeren, doch dit weet ik uit ervaring, dat moet een voetballer nooit op Zondag doen. Nadat ik van de Gemeente- Tram in de Haarlemsche Tram was gesmeten, kwam ik eindelijk op Sloterdijk aan, ik stapte uit en stond op een wijde vlakte. Een koe keek mij lodderig aan, net of zij zeggen wilde: „wat doe jij hier", maar ik niet mis, je bent tenslotte A.F.C.-er, liep door, onder de zich reeds sluitende spoorboomen door en liep den Velserweg op. Daar kwam ik Wim Feitman tegen en in diep gepeins verzonken liepen wij verder. Eindelijk zagen wij een bord en daar stond het „Z.S.G.O." Wij bleven getroffen staan en keken elkaar met Begunstiging van onze Jddverteerdevs, houdt de Schakel m stand. 7

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 7