A.F.C. 3Hilversum 3 O1 D.W.S. 2—A.F.C. 3 3—1 A.F.C. 3—D.O.S. 3 1—3 A.F.C. 3—U.V.V. 2 1—1 Geen mooi lijstje en tochlaten we niet on tevreden zijn, al zijn de kampioenskansen verkeken en moeten we nu wel even naar onderen opletten. Echter, voor alles, een woord van warme deel neming namens alle spelers, leider, E.C. enz. aan Luc. Nijdam, den aanvoerder, die 3 min. na het be gin van den wedstrijd tegen U.V.V. 2 een been breuk kreeg en thans in het Binnengasthuis ver pleegd wordt. Aan belangstelling en goede wen- schen zal het hem daar zeker niet ontbreken. Van harte spoedig algeheele beterschap. Het is wel zeer jammer dat de zoo ijverige Cap tain Luc. (kort voor zijn vertrek naar Ned. Indië het plan was 2 Jan.) door een dergelijk ongeval werd getroffen en wij mogen slechts hopen dat zijn carrière in geenen deele hierdoor beïnvloed wordt. Door het feit. dat wij even voor 2 uur door een misverstand 12 in plaats van 11 spelers hadden, had ik een vrij intensief debat met Luc, maer reeds enkele minuten later vond dit ongeval plaats en bleek feitelijk het betrekkelijke van alles, want de 12e man was reeds aan de beurt. Prettig is hier te vermelden dat de 12e man Roel van Nek of Rengers was; de laatste deed mee dank zij de spontane medewerking van Roel om zijn plaats (waarop hij recht had) aan den jongere af te staan. Thans nog een enkel woord over de wedstrijden. Tegen Hilversum 3, wier Juniores dien dag vrij waren, en dat verscheen met een pittig team met 6 jongeren, werd verloren door onachtzaamheid. U weet wel die gedachte van: ,,och het lukt wèl", doch het lukte niet. en deze Hilversumsche jeugd ging vreugdevol (en verdiend) met een 10 over winning naar huis. De wedstrijd uit tegen D.W.S. 3 was ons te zwaar; onze tegenpartij was zeker de eerste helft beslist sterker, kwam verdiend met 20 voor en won ten slotte met 31. Onze opstellingswisseling na de rust was absoluut een verbetering, al weten wij thans weer niet op welke plaats Walter de Jonge het beste kan spelen. Een behoorlijk voetbal ler, wat langzaam; geachte vriend Dougal hier is werk aan den winkel, om spelers als deze De Jonge, v. d. Hurk, Holterman hun typische fouten af te leeren en Dekker onder de loupe te nemen. Jam mer genoeg ben ik dermate overbezet dat ik te weinig aanwezig ben. doch ik hoop hetzij schrifte lijk of mondeling onzen trainer nog eens enkele speciale opmerkingen over ons 3e te maken. Vervolgens werd thuis verloren van D.O.S. met 31, waarbij de oude rot v. d. Leur den grondslag voor de overwinning van D.O.S. legde.Ons team als geheel speelt minder goed dan een maand ge leden, waarbij waarschijnlijk het niet meer spelen voor A.F.C. van Jan Reysoo een rol speelt, zeker in den opbouw van onze aanvallen. Tenslotte een klein succesje: 11 tegen U.V.V. 2, waarbij de eerste helft sterk leed onder het uitvallen van Luc. Nijdam door vorengenoemd ongeval (overigens hier uitdrukkelijk vastgelegd louter te wijten aan voetbaltoeval en niet aan ruw of gemeen spel van U.V.V.). Bob Spelter scoorde weer eens en bracht een 10 achterstand op 11. Aanvoerder Luc., vermoedelijk zal Theo van Emden je plaats innemen en laten wij hopen dat je plaatsvervanger dezelfde energie zal ontplooien, waarvoor jij zulk een goede basis had gelegd. Ex-speler. O'ONDAGAVOND, een nederig huis op een (-^j beruchte gracht of een berucht huis op een nerige gracht. In een kamer, waar ge dempte lichten branden, ligt het reutelende slacht offer. Zweetdruppels parelen op z'n voorhoofd en hij woelt onrustig heen en weer. Ofschoon hij niet naar alcohol riekt, prevelen zijn lippen onsamen hangende woorden en zijn liefhebbende ega be merkt met weemoed, dat zijn haren met de minnut grijzer wordenhaar koele hand beroert teeder z'n kloppende slapen. ,,Alle rampen komen op mij neer!!" kreet hij plot seling en zinkt uitgeput in de kussens terug. Een bibberende snik en terwijl hij een uitgemergelde vinger dreigend opheft, klinkt zijn gebarsten stem: „Het vierde gaat naar de bliksem, het verzuipt!!" Hij blijft glazig voor zich uitstaren. Schril verstoort de telefoon de stilte. Het wrak krimpt inéén en blijft trillend liggen in hevige spanning. In zijn angst gilt hij afwerend: „Het kan niet meer! Het-kan-niet-meer! Met groote bonken ijs tracht men zijn gloeiend hoofd te koelen. Hij be daart ietwat, doch angstig en afwerend herhaalt hij steeds: „Het kan niet meer!" Plots slaat hij woest de gletschers van zijn ge kwelde hoofd, vliegt naar de telefoon en brult: „Nee!, jullie kunnen niet meer afschrijven, de wed strijden zijn al gespeeld!" en zingt gebroken neer... Ja, dit is nu mijn man, die elke week een Cana- deesche vijfling uit den grond moet stampen, om het geplukte vierde tot een e//-tal te maken en hij heeft niet eens een jeep! Een aangetrouwde Begunstiging ran onze /Adverteerders, houdt de Schakel in stand. 5

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 5