van 6e veLöen 1 f I ®E maand November heeft ons helaas niet die resultaten gebracht welke we na October mochten verwachten. Alkmaarsche Boys (altijd een moeilijke wedstrijd voor ons geweest) deed ons ook nu weer de das om al verdienden wij meer dan deze 10 neder laag; maar ja, tenslotte tellen de goals. De week daarop speelden we weer eens thuis, hetgeen voor ons elftal een aanleiding was om tegen H.V.C. een frisch en open spelletje te spelen dat resulteerde in een 50 overwinning, volkomen verdiend en door betere techniek en beheersching! Degenen die dezen wedstrijd gezien hebben begrij pen natuurlijk waarop ik doel, de anderen hebben dit waarschijnlijk wel in de krant gelezen, n.l. dat sommige H.V.C.-ers er vooral tegen het einde min der prettige manieren op na hielden. Na een week rust genoten te hebben (wel noodig met het oog op al de kneusjes togen we naar Z.F.C. waarvan we met de kous op den kop terug kwamen (31 Een welverdiende overwinning vdfcr de sympathie ke Zaandammers; behaald door enthousiaster wer ken en een betere spelopvatting. Zouden we nu nog eens deze drie wedstrijden in z'n geheel bekijken dan kunnen we alleen maar verwonderd zijn dat we met nagenoeg hetzelfde elftal, waar verleden jaar zoo n vuur en enthou siasme in zat, nu zulke matige resultaten boeken. Volgens mij is het in hoofdzaak het bezoek van de training en de geweldige geestdrift", die werd ten toon gespreid en in nog belangrijker mate het elkaar leeren begrijpen. Vind je het voor jezelf niet noodig om te komen trainen, doe het dan in elk geval voor de anderen, opdat die dan kunnen zien dat niet altijd en eeuwig dezelfde menschen komen. Heb je het voor je medespelers ook niet over denk dan eens aan Dougal die zoo lang zamerhand toch ook wel z'n buik vol zal krijgen van de A.F.C. Jongens laten we dit afspreken en dan ben ik er van overtuigd dat wij nog wel degelijk een rol zul len spelen in deze competitie. JN het November-nummer beschreef ik de eerste vijf wedstrijden, waaruit we 6 punten behaalden. In dit nummer komen de volgende 5 wedstrijden. waaruit we eveneens 6 punten behaalden. Dus 12 uit 10, met een redelijke kampioenskans. Den 6en wedstrijd kregen we Spartaan thuis en wij wonnen overtuigend met 40. Met goede hoop een week daarop naar D.W.S., een der rivalen. We kregen in de polder echter met 30 klop. Zwakker waren we niet, maar op het laatste oogenblik moest Chris Kuggelein wegens werkzaamheden afbellen, waardoor we zeer gehandicapt waren, tevens kwam er nog bij. dat Ad Kraal geen voetbalschoenen bij zich had. Onze reserve Jacobson stelde zijn schoenen aan hem beschikbaar, een goede geste, maar hiermede kwamen we zonder reserve te staan, met het ge volg, dat ondergeteekende een uur lang met een geblesseerde dijspier moest mee huppelen. De volgende week gingen we naar Haarlem II. die No. 1 stond. Van dezen tegenstander wonnen we, na een goedgespeelden wedstrijd met 41, hetgeen vooral te danken was aan Hans van Swol, die voor de rust een hattrick scoorde, waar door we met 30 voor kwamen te staan. We be hielden dus onze kans. Maar toen kwam de klap op den vuurpijl, door een week later met 3J te verliezen van H.V.C. II, die een revanche in den zin hadden van het 1ste en als duivels speelden, vaak op minder prettige wijze. Indien we normaal doorgevoetbald hadden, zoo als we waren begonnen, was er niets gebeurd, maar we hebben ons laten overspélen en ik heb -als captain in dezen wedstrijd niet het juiste voor beeld kunnen geven. De volgende wedstrijd was tegen Blauw Wit II thuis, welke wedstrijd met 21, verdiend, door ons werd gewonnen. Nu is onze stand met 12 uit 10 wedstrijden niet ongunstig, we zijn zoo goed als veilig en tevens hebben we nog kans op het kampioenschap, daar, als ik het goed heb, 7 clubs met 789 verlies- punten goede kansen hebben. Er kan dus in de 2e helft nog van alles gebeuren. De strijd zal zwaarder worden, aangezien de be langstelling voor het kampioenschap van de res. lste klasse grooter zal zijn dan voorheen, daar er een Nederlandsche kampioenstitel op het spel komt te staan, een nieuwe en een zeer goede maatregel. Om mee te kunnen doen, moet er steviger worden aangepakt: Meer trainen en minder afschrijvingen! En niet, zooals tot nu, dat we met 30 verschillende spelers het elftal hebben moeten completeeren. Jongens, laat ons in de tweede helft zien, wat v/e in onze mars hebben. Ook hiermede kunnen we den naam van A.F.C. op de Nederlandsche velden verstevigen. We hebben de kans nog steeds in eigen handen. Let us still going strong! Captain. begunstiging van onze fldverteerders, houdt de Schakel in stand.

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 4