DE A.F.C.-SCHAKEL VAD öe COlTimAnöOBRUQ i i nHBHI(f - A.F.C. ■me!" 1895 1945 25e Jaargang December 1946 Nr. 5 C ENIGE weken ge- f leden vierde onze Vice-Voorzitter Jo Broeksmit zijn 25-jarig jubileum als bestuurder van den A.V.B. Uiteraard is hij even eens door vele A.F.C.- ers gefeliciteerd en in Bestuursvergadering werd hem namens de club een souvenir aangeboden. Het waren mooie dagen voor Broeksmit waarbij het hem bijzonder duidelijk gemaakt werd dat men in breede kringen zijn werk wel zeer waardeerde. Ook in onze vereeniging heeft men vooral den laatsten tijd kunnen consta- teeren, dat het onvermoeide streven om het spel peil in A.F.C. te verhoogen, indruk gemaakt heeft. Zelfs toen er eenigen tijd geleden strubbelingen waren, was Broeksmit ..hors concours' Wat zou er nu echter normaler zijn dan dat men dit ver trouwen ook door daden zou onderstrepen. Begrijpt men dan niet, dat het mooiste cadeau voor hem zou zijn als men de training eens regelmatig ging bezoeken! Wij hebben een trainer, die vanzelfspre kend geld kost; een dezer dagen zal de verlichting haar schijnsel over ons veld werpen; het eerste en tweede elftal zijn in de running; het derde en vierde in gevaar en van al die elftallen komt maar een bedroevend klein aantal spelers trainen. Zelfs van het eerste team zijn schijnbaar eenige heeren vol leerd. Broeksmit, die om zijn verdiensten door den K.N.V.B. tot ridder geslagen werd, is met Neseker en Dorenbos altijd aanwezig en ergeren zich om de laksheid van velen. Ik begrijp, dat het niet altijd aanlokkelijk is om met slecht weer en een slechte verlichting de verre tocht naar den Wandelweg te ondernemen, maar als men onze elftallen ziet spe len, dan ziet men in één oogopslag, dat een trai ningsuur per week zeer noodzakelijk is. Zooals hierboven reeds gememoreerd is er onlangs critiek uitgeoefend. Dat kan zeer heilzaam zijn en geeft ook blijk van medeleven, maar tevens legt het de verplichting op om zorg te dragen, dat men zelf ook zijn uiterste best doet om de taak, welke men op zich genomen heeft zoo goed mogelijk te vol voeren. Ik had het gemurmureer wel eens willen hooren, als het Bestuur niet voor een trainer ge zorgd had. En nu zal spoedig, ten koste van veel geld en moeite de verlichting geplaatst worden. Ik doe daarom een zeer ernstig beroep op de spelers van onze K.N.V.B.-elftallen om de E.C. door hun aan wezigheid op de training te helpen bij hun moeilijke taak. Het is toch anderzijds heerlijk je lichamelijk fit te houden; na afloop een warme douche te nemen en nog gezellig een kwartiertje in ons ver warmde clubhuis bijeen te blijven. Ik kom de vol gende week eens kijken of in A.F.C. een goed woord een goede plaats kan vinden. In het begin van den wedstrijd tegen U.V.V. II Begunstiging ran onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. Redacteur J. H. Wijnand. Roerstraat 522 Plaatsvervangend Redacteur W. G. Staats. Cliurclli11-laan 25a Administrateur J. V. Disselkoen, Amstelveenscheweg 2841 •h'" - i

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 1