S L CLICHES Uit de tropen Hl meester, lid der Zwaluwen, leider der jeugdelftal- len van den K.N.V.B. (wij denken hierbij aan de schitterende 72 overwinning tegen het Belgische jeugdelftal op ons terrein in 1939) etc. Aangezien Broeksmit het nog lang niet volhan- dig genoeg had, werd hij ook nog tweede voorzit ter van den A.B.L.O, en lid der terreincommissie van deze organisatie. En indien wij nu nagaan, wat Broeksmit voor A.F.C. beteekent en beteekend heeft (20 jaar ge leden reeds secretaris, thans jarenlang tweede voorzitter en voorzitter van de Elftalcommissie, waarbij hij de vreugde smaakte, dat ons eerste elf tal in de laatste zes seizoenen tweemaal het kam pioenschap behaalde en tweemaal de tweede plaats bezette) dan kan men niets anders dan diepe be wondering hebben voor iemand, die een kwart eeuw lang zijn geheelen vrijen tijd ter beschikking stelde van de sport, dus van de jeugd. Ook Broeksmit zijn teleurstellingen niet be spaard gebleven, ook hij heeft oppositie gekend, ook wel tegenwerking. Hij zal wel eens gelijk ge had hebben en hij zal het wel eens bij het verkeer de eind gehad hebben. Hij zal wel eens ten on rechte voor buitenspel gefloten hebben en zich wel eens op een speler verkeken hebben. Maar wat beteekent dit als men een dergelijke staat van dienst ziet! A.F.C., de voetbalbonden, grooter gezien de Nederlandsche jeugd zijn Jo Broeksmit diep er kentelijk voor hetgeen hij voor hen gedaan heeft. Moge het hem beschoren zijn nog vele jaren met dezelfde ambitie zijn prachtige werk voor het Nederlandsche voetbal in het algemeen en voor A.F.C. in het bijzonder te kunnen continueeren. r^PORT verbroe dert! Er is vaak aan getwijfeld, maar t schijnt toch iets van waarheid in zich te koesteren. Maandelijks komen de diverse clubbladen binnenwaaien, ook van clubs, waar je vroeger nooit gehoord hebt, maar die toch hun uiterste best doen om den band met hun leden te bewaren. Namen als „V.V.G. en de „Vliegende Herten" wedijveren hier met Ajax en Blauw Wit en het wederzijdsche medeleven bevestigt den aan hef. WILLEMSTRAAT 43-45 Toen A.F.C. eenige maanden geleden het kam pioenschap behaalde (ik hoop, dat ik geen teere snaar doen trillen) was de reactie spontaan. Van alle kanten werden Max de Gorter en ondergetee- kende gefeliciteerd en natuurlijk moesten we ook de bekende kruik uit 't krakend riet te voorschijn halen. Als we eens de vrijheid namen om de reke ning aan onzen veelzijdigen penningmeester op te sturen, zou zijn bedreven spraaktalent beschaamd stokken en zelfs is de vrees gegrond, dat de oncon troleerbare veteranenkas zou moeten bijspringen. Het bijvoegelijk naamwoord met betrekking tot die fameuze kas heeft niets met een insinuatie gemeen. A.F.C. heeft hier vermaardheid verworven, niet zoozeer door de opmerkelijke voetbalprestaties van haar afgevaardigden, (gelukkig dat André van der Pijl een uitzondering is. Pardon!) nee, t zou een iegelijk ervoor behoeden lid te worden, dan wel door de journalistieke producten die hier trouw de ronde doen. Als we een, let wel, gematigde financieele vergoeding zouden verlangen voor iedere keer dat er naar „de Schakel wordt ge ïnformeerd, zouden we ongetwijfeld in staat zijn een losprijs aan 't Departement van Marine over te maken. Er zou zelfs geen moment geaarzeld worden. Wanneer je iederen Zondag het voorrecht hebt om naar het veld te gaan en ongemerkt in de sfeer wordt opgenomen, danoch, dan waardeer je da; niet zoo omdat 't nu eenmaal gewoonte is. Ben je daar echter niet toe in staat, (je kunt niet iedere Maandagavond ter stamkroeg trekken om een min of meer intelligent spelletje te plegen), dan pas voel je 't gemis. Als we elkaar in Soerabaja treffen, dan komt 't gesprek ongemerkt weer op A.F.C. en of je nu in 't eerste, 't zesde of de adspiranten 10 hebt ge speeld, maakt niet 't minlste verschil. Je leeft mee met je club, in iedere krant, die je in handen krijgt speur je naar een uitslag en er wordt dan niet gezegd, 't eerste heeft gewonnen, maar wij hebben gewcjnnen. De band die bindt! Geen verouderde spreuk, niet alleen voor de ouderen, maar ook voor ons, die niet op de overdekte zitten. De laatste drie wedstrijden waren drie overwin ningen. Toch eerste klasser? Make it snappy, we leven met jullie mee. PUPPES DRIE. IBegunstiging van onse Adverteerders, houdt de Schakel in stand. 0 18

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 18