schAkel-feest BijzonöeR qeslAAQö! üid: o PIET GLAUDEMANS temi Onderschrift. De voetbalwereld schijnt steeds perioden te beleven, waarin plotseling een of ander vraagstuk zich zoo naar voren dringt, dat het in het centrum der belangstelling staat. Zoo hebben wij een periode beroepsvoetbal gehad, daarna een periode Corinthians etc. en nu beleven wij een spelsysteemperiode, waarin iedereen zich moet uiten over de voor- en nadeelen van verschillende spelsystemen. Ik meen inderdaad, dat een debat over spel systemen niet in een clubblad thuishoort. De gene rale staf moet tenslotte de marschroute bepalen en zoo behoort in een vereeniging de elftal-commissie of de trainer of het bestuur of wie anders daarvoor wordt aangewezen aan te geven op welke wijze de elftallen naar hun meening de meeste kans op suc ces zullen hebben, maartijdens de algemeene vergadering op 31 October kwam het spelsysteem eveneens ter sprake en de betrokken artikelen in ons Novembernummer waren daarvan min of meer een uitvloeisel. Vandaar dat bij wijze van uitzon dering onze kolommen voor dit onderwerp werden opengesteld en volgens het principe van hoor en wederhoor, heb ik dus ook gaarne aan bovenstaan de artikelen plaatsruimte verleend. Nu dus ook bij ons men zich eens heeft kunnen uiten over dit thans zoo brandende vraagstuk meen ik, dat wij ons verder geheel moeten baseeren op de richtlijnen van de bij ons daarvoor aangewezen officials zonder hierover in nadere discussies te treden. Er is nu stoom afgeblazen thans weer volle kracht voor uit. Met andere woorden: discussie gesloten. Red). Weg blij vers h regen uk i TOEN Vrijdagmiddag 6 December om een uur of vijf Pluvius ons van zijn milde gaven weer eens deed genieten, schudden grijze en halfgrijze koppen der diverse „Schakel-exploi tanten" bevreesd hun manen. Moest hun net over komen. 's Middags was het al zoo geestig begon nen met een telefoontje van Mevr. v. d. Marei, met de boodschap dat King Soccer zoo „ongeveer ster vende" was. Stel U voor eenige uren vóór den aan vang der voorstelling. Dan, eindelijk, wordt het tóch 8 uur en de vele A.F.C. ers met hun dames betreden de groöte zaal van het Minerva-paviljoen waar een keur van amateurs en beroepsartisten ge reed ntaat hen hartelijk op te vangen. Het zijn moei lijke omstandigheden, waarin Jan Snelleman Willem v. d. Marei moet remplaceeren, doch Jan doet dit op voortreffelijke wijze, vlot, onderhoudend en met de flair en brutaliteit, die hem eigen zijn. Hij schudt de nummers uit zijn mouw. Harre Venema ontwerpt, gewapend met conté en groote bek een nieuw plan voor een geheel nieuw spel, en laat de zaal hartelijk lachen. Teun van Veen en Frans van Turenhout brengen eenige vlotte chansons. Op manipulatiegebied krijgen wij de nieuwste snufjes te zien van Willy van Houten Jr., terwijl het danspaar de Martini's hun serieuze taak naar behooren vervullen. Peter Piekos ver overt aller harten met zijn oer-geestige kinderver haal-imitaties, waarbij het muisje, dat zijn afspraak met de kat niet nakwam, omdat, zooals het muisje zelf zeide: „wat ik gisteren afsprak, dat telde niet, want toen was ik hardstikke dronken wel het summum van waanzin was. De kleine Charles op den grooten kogel was een verbluffend goed staaltje van wereldvariété, zooals A.F.C.-ers mis schien zelden hebben aanschouwd. Ook hersen gymnastiek en een Plaag-Vraag-Spel ontbraken niet. Hier was het Jo Wijnad die, door de schuld van anderen, vrijwel onvoorbereid, tóch, dank zij zijn aangeboren handigheid en intelligentie, hier een sluitend en grappig geheel van maakte. Muzikaal gezellig en vlot omlijst door Willy Wendt and his entertainers. Herinneringen aan de revue-songs, die dapper werden meegezongen. Inmiddels was het reeds laat geworden en tegen het middernachtelijk uur begon de verloting. Een verloting met veertig schitterende prijzen. De lootjes gingen vlot van de hand, mede dank zij de vele lieftallige dames, die zich belastten met het ophalen van het geld. Na de verloting zag men menigeen met een kruik jenever zwaaien, die hij of zij gewonnen had. Dat NIEUWE WEG 13 -AMSTERDAM 0. TELEFOON: 152138 '\j m Begunstiging van onze Jddverteerders, houdt de Schakel in stand. 13 HB2H

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 15