het spelsysteem niet goed te tellen geweest en vernamen zij den volgenden dag dat zij iemand hadden vergeten, welke dan ook iets later in Amsterdam arriveerde en op het veld was te bewonderen. Op 23 November vond dan de lang besproken wedstrijd plaats tegen de Sprinkhanen, in dit elftal viel het goede spel op van de niet meer slanke links-half, welke door nieuwe schoenen geplaagd na de rust het veld ruimde en de nieuw ontdekte mid-voor. Ondanks een groote blukte het den mid-voor niet het door hem aangekondigde aantal doelpunten te scoren. Een der medespelers voer hierbij wel, vanwege afgesloten weddenschap, waarvan ook de achterhoede der veteranen een graantje meepikte en welke zich voor dergelijke verdere experimenten gaarne houdt aanbevolen. Wij hadden in dezen wedstrijd de hulp van een „moord-scheidsrechter' onze vliegende keeper uit Rotterdam, welke zoo vriendelijk was behalve te fluiten ook nu en dan trachtte vrije schoppen slecht te nemen. Na afloop vereenigden spelers en supporters, waaronder zelfs meerdere Sprinkhanen en Sprink- hanerinnen speciaal overgekomen uit Schiedam, wat een club is dat hè Cor Emeis, zich in het club huis om daar even na te babbelen en werd den aanvoerder een zeer in den smaak vallend aanden ken aangeboden, niet het vaantje maar het andere. Ermede thuis gekomen is hij echter niet, daar zorgden de „Heeren Veteranen wel voor, hoewel dit eigenlijk geen spek voor hun bekje was. Er rest nu alleen nog een wedstrijd tegen de vrienden van Jan Brada uit het hooge Noorden, waarschijnlijk zal deze nu overloopen naar de tegen partij, hetwelk geen versterking voor de Frisianen zal blijken te zijn, doch de elftal-commissie zal hier denkelijk later wel degelijk rekening mede houden. Hiermede is het eerste gedeelte van het vetra- nenseizoen dan afgeloopen en zal dit een waardig besluit zijn van een wel druk, doch sportief en pret tig seizoengedeelte. De veteranen weten thans dat slechts concentratie en streng doorgevoerde trai ning tot successen kan leiden en hopen zoodra het weder veteranenweer wordt terug te komen om te zien hoe het stelletje heeft overwinterd. Tot na de kou, sneeuw en ijs. VETERAAN. P.S. De wedstrijd tegen Frisia werd Zaterdag 30 November gespeeld en zelfs verloren, waar schijnlijk was de concentratie door het afwezig zijn van enkele trouwe klanten verbroken. Cen antwoord aan IBuitenhden „Jhr van Rossum de fjaulin OU het dan toch waar zijn, dat wij naar ,,den dood gevoerd worden door wat anderen tot het leven heeft opgewekt? Zou het waar zijn, dat alleen het onverstand, de roekeloosheid en een ontstellend gebrek aan ver antwoordelijkheidsgevoel moet vastgesteld worden bij hen, die onze club door de gevoerde speelwijze naar den ondergang leiden? We zullen zien. Eerst moeten we vaststellen, dat onze beide op ponenten ver in de geschiedenis der A.F.C. moeten teruggrijpen om een periode van 5 of 6 jaar te vin den. in welke het elftal gedurende de competitie steeds tot de runners up behoorde) en men weet wat dat beteekent) en tenslotte tweemaal kampioen werd, tweemaal op de tweede plaats eindigde en verder steeds de competitie afsloot in de bovenste helft. Van de prestaties in Beker-wedstrijden en het Arol-tournooi zal ik dan maar zwijgen. Dit gebeurde, terwijl het elftal op de gewraakte manier speelde. Mijn geachte opponenten zullen zeggen, wie weet wat er gebeurd zou zijn als ze anders gespeeld hadden! Maar ze hebben voordien steeds anders ge speeld! Buitenlid heeft meerdere wedstrijden gezien, waarin, toen de spil en de verdediging opdrongen, doelpunten gemaakt werden, terwijl hij den indruk verkreeg, dat, als ze nog langer hadden moeten spelen er nog meer doelpunten gekomen waren. Laat buitenlid die wedstrijden eens opnoemen. Hij zal er moeite mee hebben. Wel mag ik hem er aan herinneren, dat nog in de promotiewedstrijden prompt een goal gemaakt werd toen de spil sterk opgedrongen was, en in den recenten wedstrijd in Alkmaar tegen de „Boys" maakten onze tegen standers de eenige en beslissende goal toen ons elftal steeds sterk in de meerderheid was en op gedrongen speelde. Maar men moet het ook goed zien. Het is jammer, dat beide opponenten wel af keuren, maar wanneer ze het over het andere heb ben zich verliezen in algemeenheden die geen sug gesties vormen voor iets beters. Men zal toch moeilijk kunnen verlangen, dat de spelers het veld ingezonden worden met de op dracht: „speel zooals je spelen wilt" of eenvoudi ger vertaald: „zet hem op en scoor". ISegunstiging van onze lidver teerder s, houdt de Schakel in stand. 11

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 11