m Van bobbeltjes en paling /^T^\ i ijsman hong over het hekje en keek naar de I J bobbeltjes, d.w.z. hij kéék er wel naar, maar l.ij zag ze niet meer, hij was er aan gewend. Hij deponeerde alleen regelmatig, net als alle Volendammers, groot en klein, met een strakke ferme spè.t een hoeveelheid speeksel in het kennelijk daarvoor om het voetbalveld gegraven gootje. Na elke door de Volendammers gemiste kans werd er verwoed gespèt, community-spuwing. Maar we hadden het over den ijsman. Ik vond dat hij een goeden, niet al te chauvinistischen kijk op het gepleegde spel had. Voor een ooggetuige- verslag wende men zich dus tot hem. Ik weet alléén dat er hobbeltjes waren. De Volendammers verschuilden zich steeds achter een berg, en wacht ten tot de bal via een anderen berg. naar hen toe kwam hobbelen, waarna ze hem rustig over den volgenden berg heen wipten. De A.F.C. ers daar entegen renden dapper en vol vuur alle bergen op en af en hielden dat nogal aardig vol ook. Er was er nou niet één bij het elftal die geen bergen werk verzette, zelfs mijn man werkte voor twee, d.w.z. voor twee clubs. Hij knalde in een spannen-spuws den bal ait en in het doel. (En hij betaalt niet eens contributie aan Volendam). Ik bestelde maar vast ,,de drie eerste ijsjes na den wedstrijd bij den hangenden ijsman, ik had ze noodig Maar er zijn meer rare dingen. Onze internatio naal Pierre Eskes, die Woensdag daarop in Zwit serland moest uitkomen, poogde zich te acclimati- seeren door met een zeer bultigen rugzak (kinder maat) en een Alpenhoedje op, rond te huppelen. Otto was sensatie No, 1De bezienswaardigheden VolendamAmsterdam stonden daardoor 11. Toen vroegen de Volendamsters of wij hun oud ste binnenhuis wilden bezichtigen, maar aangezien wij geen tegenprestaties konden leveren, zijn wij hierop niet ingegaan. Een van de dames wist met haar oogenstift kun stig in haar schetsboek te plamuren, alleen hadden de poppetjes allemaal geen gezichten, want de Volendammertjes waren te bleu, of ze poseeren alleen voor buitenlandsche valutla. W4j hebben allemaal geposeerd in Volendamsch costuum (we dachten origineel te zijn), en het was een gegiegel en gekonkel met bergen klompen, broeken, rokken en verdere attributen. Maar het leek natuurlijk nergens naar, er zijn slechts enkele uitverkorenen, die een werkelijk Volendamsch type kunnen uitbeelden, Otto Sterman b.v. Op den terugweg, na een mysterieus borreltje bij Spaander, gingen we in optocht op zoek naar Paling. Dames waren in druk gesprek over het ar tikel kousen en plots waren alle mannen finaal ver dwenen. Na vernuftig vrouwelijk speurderswerk op den drukken dijk trokken we het sterke geslacht uit een pietepeuterig huisje, waar ze zeer droefgeestig uit te voorschijn kwamen en bijna huilende verklaarden dat binnen feest was en dat ze allemaal een ge bakje hadden gekregen. We snapten er niets van en zullen er ook wel nooit achter komen. Wie heeft er op zoo n genoegelijken dag ooit een verstandig woord uit een A.F.C.'er gekregen? Ik niet. Maar paling was er, en hoe! En die was niet vergiftigd, want de eindstand Volendam 2A.F.C. 4 was 33. -EEN AANGETROUWDE. 5 en 6 blijkbaar geen nieuws! ONZE onvolprezen en hardwerkende Sub-com missie A is er in geslaagd nieuw leven in ons bloedarmoedige zevende team van het vorige jaar te brengen en het is prettig te kunnen consta- teeren, dat zij succes met hun werk hebben. 29 September werd gestart met een thuiswed strijd tegen T.O.G. 5, ons elftal versterkt met Ouwe Dis" die menigen jongeren speler een lesje in vitaliteit gaf; hij toonde zich zeer productief door 5 doelpunten te scoren, terwijl de T.O.G.-menschen slechts twee maal ons heiligdom wisten te door boren. Hoe jammer was het daarom, dat ons goede be gin op 6 October niet kon worden voortgezet, door dat wij slechts met acht spelers in de Meer ver schenen om Schinkelhaven te bekampen. Tot de rust hield ons achttal heldhaftig stond en hoewel bovendien nog tegen een sterken wind werd gespeeld, stonden wij slechts met 10 achter, het einde kwam echter met een 30 nederlaag die met een volledig elftal zeker onnoodig geweest was. 20 October prachtig weer en dus12 spe lers in den vroegen ochtend aan het Willemspark stationnetje besloten hun huid zoo duur mogelijk te verkoopen tegen Uithoorn III. Zou de beruchte Jan Salie-geest dan toch uit ons zevende verdwenen zijn? Ja, dat heeft deze wedstrijd tegen een veel )3egunstiging van onze Jddvsrteerders, houdt de Schabel in stand RW

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 8