3 tijd raar toe; met twaalf punten degradeer je, met vier en twintig ben je kampioen. Gezien den slech ten start is het dus wel hoopvol, dat wij zes punten uit vijf wedstrijden behaalden. Ik vergat nog te ver melden, dat wij in Buiksloot bijna met 10 man stonden. Jaap van Nek, die met het derde op stap was naar Utrecht, stuurde ons gelukkig Moesber gen achterna. En Moesbergen krijgt hiermede een pluim op zijn hoed, want hij heeft een zeer verdien stelijken wedstrijd gespeeld. Spelers: Schrijft niet af. De secretaris van de Elftal -commissie heeft het al druk genoeg om Zaterdagsnachts nog aanschrijvingen rond te bren gen. Laten wij verder afspreken, dat we spelen voor wat we waard zijn en er een prettig seizoen van maken, het is voor jezelf en voor A.F.C. „We hebben de kans nog in eigen hand" Nietwaar, redactie? (Inderdaad, een week later bereikte ons tweede elftal de tweede plaats! -Red. 'Jf JA het lange seizoen 1945/'46 was bij mij een J I zekere voetbalmoeheid ontstaan, zoodat ik als unicum in mijn A.F.C.-leven sinds den len A.R.O.L.-dag eerst op 20 Oct. weer den Wandel weg opzocht. Louter toevallig zag ik als eerste wedstrijd A.F.C. 3Vriendenschaar 2. Ik wist reeds dat dit elftal niet slecht boerde, want op dit oogenblik 4 gespeeld, 2 gewonnen, 1 gelijk en 1 verloren was niet slecht. Het bleek een prettige wedstrijd te zijn Van een 3e elftal, zooals wij sinds geruimen tijd niet gekend hebben. Een regelmatige 11 overwinning werd dan ook op Vriendenschaar 2 behaald. Een gelukkige greep heeft de E.C. (of Jo Broek smit?) gedaan door Luc. Nijdam als aanvoerder aan te wijzen. Pal stond hij Maandagavond op de E.C.- vergadering voor zijn mannen en het mocht hem gelukken een prettig team voor den grooten uit wedstrijd tegen Elinkwijk 2 (nog ongeslagen) te verkrijgen. Zelfs vond Woensdag d.a.v. nog een bespreking met dit elftal plaats onder leiding van Broeksmit om de spelers mentaal te steunen. Ondergeteekende had het voorrecht uitgenoodigd te worden als leider mede te gaan en tnag wel zeg gen daar bijzonder veel plezier van te hebben ge had, Otto Sterman heeft gelijk gekregen: reeds in goede voorbereiding zit het begin van succes. Na den mislukten Utrechtschen dag van 2e en 3e elftal 4 weken geleden, was thans, gezien het tusschen Maarssen en Zuilen gelegen veld van Elinkwijk, voor een bus gezorgd. Het begon met moeilijkheden want de rebel" (ieder in het 3e weet wie dit is) weigerde naar het 2e te gaan en ondanks dat hem gezegd werd, dat hij ook niet zou spelen met het 3e, verkoos hij mede te gaan naar Zuilen. Hoe anders zou het loopen! Reeds na eenige minuten moest Barend Bakker uitvallen en bleek dokterscontröle gewenscht, waar bij het advies werd gegeven hem per ziekenauto naar Amsterdam te laten vervoeren. Gelukkig valt het geheel erg mede, want op het oogenblik dat ik dit schrijf 2jet het er naar uit dat Barend na eenige dagen rust weer hersteld zal zijn. Des te beter en gaarne van deze plaats een spoedige algeheele ge nezing mede namens zijn medespelers toegewenscht. De rebel moest nu bij gebrek aan andere reser ves toch meespelen endeed het goed, want uit een op tijd overgeven van hem aan Reisoo, gevolgd door een voorzet schoot onze nieuwe midvoor (niemand anders dan onze ex-keeper Bob Spelter) in eens in. een tijdje later gevolgd door een tweede goal van den rebel Rust 20 voorsprong. Rustig verkregen door goed spel op een glad veld met slecht weer en het stopperspil-systeem (waar ik nog altijd geen vriend van ben) spelend op een wijze zooals ik dit niet of zelden in onze lagere elf tallen heb gezien. Na de rust probeerde Elinkwijk tot succes te komen, doch onze verdediging met spil Nan Duinker aan het hoofd gaf geen kans. Ons spel was en bleef beter en wij consolideerden onzen voorsprong, toen wederom Bob Spelter door snel reageeren scoorde, gevolgd door een 4e goal van Reysoo. Op de terugtocht bleek, dat wil men in dit elftal een kans maken men ook over zekere artistieke be gaafdheid moet beschikken want Theo v. Emden, Jan Steenman, de rebel en Joop Zimmerman legden hiervan de bewijzen af. Dat belooft wat voor de toekomst. Het geheel deed denken aan schoone tijden van 1927/1932 met het 2e elftal. Een aardig frisch elftal, dit 3e. homogeen, een aanvoerder, die zich op uitstekende wijze ontpopt. Laten wij de nieuwe E.C. toewenschen dat zij erin moge slagen dit elftal in groote trekken dit seizoen te handhaven, de spelers doen dan heusch de rest. Een gezellig nababbeltje in 't Apollo Paviljoen was het einde van, afgezien het ongeval met Bakker, een geslaagden sportdag. Rest mij te vermelden de groote, sportief aan doende welwillendheid van Moesbergen om naar het 2e te gaan en daar een nuttige taak te vervul len. Zoo hoort het! EX-SPELER. P.S. Bij het nalezen van het bovenstaande ge loof ik goed te doen erop te wijzen dat het nuttige werk van onze Jeugdcommissie voelbaar wordt, want v, d Hurk, Holterman. Reysoo en Moesbergen ieder op hun manier werkten als ex-Junioren van het vorig seizoen ertoe mede dezen dag volkomen te doen slagen tot hun eigen genoegen en dat van onze A.F.C. .1 begunstiging ran onze .fldrerteerders, houdt de Schakel in stand.

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 7