v^n öe veLöen 0 O I I I 1 1) 1 E wolken van pessimisme, verschenen aan den A.F.C.-horizon na de eerste twee matches van het seizoen 1946/ 47, zijn op klinkende wijze omgezet in gerechtvaardigd gevoel van opti misme. Vijf behoorlijke overwinningen hebben ons van niets tot iets gebracht. Voorloopig beteekent dat „iets de tweede plaats na Zeeburgia. En wat het verder zal worden, daar zullen onze jongens van het eerste alles aan kunnen doen. Slachtoffer van het eerste succes was R.C.H., dat desondanks alle moeite deed om óns te slachtofferen. Langzaam maar zeker kwam echter onze ploeg op dreef en t einde werd een 52 overwinning. Gesterkt door deze injectie werden de Kennemers met 32 huis toe gestuurd. In dezen wedstrijd zorgde Duys op het juiste moment voor 2 verrassingen. Overtuigend was ons spel niet maar2 gewonnen2 ver loren. En met deze wetenschap werd W.F.C. uit „genomen", al deden de Wormerveerders onze harten in het begin akelig snel kloppen. Doch prachtig herstelden onze jongens zich en de twee vlotte W.F.C. goals werden luide overstemd door vier A.F.C.-doelpunten. Een sterke wedstrijd der onzen! De balans der matches was hiermede overgesla gen in ons voordeel. Doch West-Frisia liet zich in Amsterdam niet „zoo maar inpeperen. De Enk- huizenaren gaven moedig partij, doch konden niet verhinderen, dat de beide punten in de hoofdstad bleven. Had tegen W.F.C. Colijn met 3 doelpunten een groot aandeel in de doelpunten, thans maakte D. Disselkoen de beide goals voor A.F.C. Hilversum uit werd dan een belangrijke match. Zij had de week daarvoor met slechts 32 in Am sterdam van Zeeburgia verloren. Maar onze jonge lui hebben ons ook dit keer niet in den steek ge laten. De uitslag 3:0 leek zeer overtuigend, doch het geheel was vrij slap. Zelfs de aanwezigheid van Karei Lotsy, die op dezen dag de Bondsvlag uit reikte aan Hilversum, vermocht het enthousiasme niet grooter te doen zijn. Zoo staan wij op het moment, dat we dit schrij ven met 7 gespeeld, 5 gewonnen en 2 verloren, op de tweede plaats. De weg is lang, doch één ding staat vast: ook onze concurrenten moeten dezen weg en óók zij zullen hun voetbalteenen nog wel eens onverwachts stooten (zooals wij tegen Spar taan thuis! Maar perspectieven genoeg. Tegen de verschij ning van de volgende Schakel hopen wij alsnog één toontje hooger te mogen en kunnen zingen. P verzoek van de redactie zal ik trachten een verslag in elkaar te draaien over het tweede elftal. De stemming was eerst niet al te best. Op papier hadden wij tegen D.O.S. II uit een sterk elftal, maar toen ik des Zaterdags den secretaris der Elftalcommissie sprak, bleek het, dat er al vijf of zes afschrijvingen waren. Per saldo was het dus een geweldige prestatie om een elftal naar D.O.S. af te vaardigen, want ook het derde moest naar Utrecht. 'I oen ik met mijn motor op het D.O.S.-terrein kwam, stonden daar niet minder dan twaalf lieden; met mij er bij dus dertien, maar daar waren bij in begrepen een dame en twee lijders. Het tiental ging zich verkleeden en een lijder ging op den uitkijk naar Reysoo en Hermse, die overigens niet kwamen. De eerste bleek achteraf in Enschedé te zitten, de andere had nooit een aanschrijving ge kregen. Met een fantasie-tiental het veld in en het duurde niet lang of ondergeteekende liep een bles sure op. Spoedig had hij eenige volgelingen en het kreupele tiental kreeg met 80 op z'n kop Den volgenden avond was mijn booze bui een beetje gezakt en we gingen weer het tweede elftal opstellen, afwachtende, hoeveel afschrijvers we zouden krijgen hetgeen, waar wij thuis speelden, misschien kon meevallen. Het viel echter niet mee, maar in ieder geval hadden we een elftal plus een reserve langs de lijn en klopten K.F.C. II in een prettigen wedstrijd met 31. Ziezoo, de eerste winstpunten waren binnen en de stemming steeg. Daarop moesten we naar Ajax II en de wedstrijd Ajax IIA.F.C. II ging als voorwedstrijd van AjaxSparta, zoodat wij voor veel publiek speelden. We hadden „Broek" de be lofte afgelegd, dat wij onze huid zoo duur mogelijk zouden verkoopen en de rust bracht ons zoowaar een 10 voorsprong. Na de rust wist Ajax dezen achterstand om te zetten in een 21 voorsprong, doch tien minuten voor het einde maakte Kikkert weer gelijk. Zoo kwam het einde met een 22, waarmede wij dik tevreden waren, daar wij bij het publiek geen slechten indruk achterlieten. Kikkert speelde een zeer nuttigen wedstrijd, maarhij werd geïnspireerd door iemand op de tribune Daarop speelden wij thuis 00 tegen Z.F.C. II, een harde ploeg, die tegen ons haar eerste winst puntje boekte, maar er ongetwijfeld meer zal be halen. Wedstrijd nr. 5 ging uit tegen D.W.V. II en werd gemakkelijk met 31 gewonnen. D.W.V. acht ik de zwakste ploeg in de afdeeling, maar daarom is het juist zoo nuttig dergelijke wedstrijden te winnen. Het gaat in de reserve eerste klasse al- Begunstiging van onze Jddverteerders, houdt de Schakel in stand. lij p ||I|1| i lill'Ij Ilü;! I M

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 5