Voetbal in Ingeland iiw> A PIET GLAUDEMANS meeste voor het N.L.M.P. systeem, dit is het eenige systeem dat ons ten goede kan komen. De „Soekarno commissie loopt met groote plannen rond. Steunt deze commissie zoo veel gij kunt' 3 November: Het eerste elftal „still going strongMooie overwinning van het Tweede. Ook zij zijn nu in de running. Play up boys! Junioren II speelde een goeden wedstrijd tegen het gevreesde D.E.C. Teun v. Veen en v. Klinken blonken uit. Adspiranten V schijnen het meest var dubbele cijfers te houden. 4 November: Op clubavond het elftal opgesteld voor de groote strijd op 23 November, tegen de Veteranen. Gaat dat zien! Schoppen Vrouw viel zeer in den smaak van de „Soekarno commissie. van een ander weg te koopen, doch in de meeste gevallen geven de clubs „niet thuis", daar momen teel goede spelers angstvallig in het nest verzorgd worden. De recettes zijn tegenwoordig zeer hoog. De Arsenal b.v. boekte nu al drie thuiswedstrijden van 7.000 elk, de Wolves dito, Newcastle heeft er vier te pakken van 6000, doch ook te Bolton, Manchester en Birmingham floreeren de zaakjes best. Toch kan de Arsenal niet koopen, daar de eens zoo schatrijke club nu aardig in de schulden steekt. Een groot deel van de nieuwe tribune, n.l. ligt in puin (getroffen door een bom) en het materiaal tot herstel kan de Arsenal nog niet bemachtigen. IET nieuwste snufje komt dit- T maal uit Noord-Amerikaan- L sche bron. Er bestaat n.l. een Noord- Amerikaansche beroepsvoetbal League (niet te verwarren met het Amerikaansche voetbal hetwelk een „tikje ruwer is!) en de pro motor van die League een zekere Fred Weissmann, gaat op jacht in Engeland om beroepspelers weg te koopen. Zooals in vele andere gevallen begint ook die Amerikaan met grof geschut: hij laat dc spreken. 10,per week ongeveer krijgt een beroep- speler in Engelandzegt Weissmann. „bij ons kan hij er 25 krijgen!" „En nog wel meer ook. want ei zijn al spelers die de dertig halen". „Die goed is, kan bij ons komen spelen, wij be talen meer zegt de heer W„ maar veel succes zal hij wel niet oogsten, want de Engelsche profs hebben allen een contract geteekend. Die zijn n.l. voor 100 in loondienst. Het zal dan ook wel voorloopig bij wat Amerikaansche bluf blijven, ver moeden wij. In Engeland wordt momenteel letterlijk om goede spelers gevochten en transfers van 13.000 zijn al niet „dol" meer. Bradford tenminste, bezweek onlangs voor een dergelijk bod gedaan door Newcastle voor den mid denvoor Shackleton, die twee dagen later vijf doel punten voor zijn nieuwe club maakte. Maar niet alleen Newcastle, maar ook sommige andere clubs loeren er op om spelers voor de neus Een nieuwigheid is de voorzorgsmaatregel geno men door de autoriteiten die toezicht houden op het aantal personen, hetwelk maximum per wedstrijd kan worden toegelaten. Na de ramp te Bolton, die 33 personen het leven kostte, heeft de F.A. besloten dat geen enkele tribune meer overbelast mag worden. Terreinen die eens 80.000 menschen bevatten, worden nu al met 65.000 gesloten en de vorige week moesten er te Londen eenige terreinen twintig minuten vóór het begin al voor het publiek gesloten worden. De be- stuurderen volgen stipt de bevelen van de auto riteiten op, want ze zijn als de dood zoo bang dat ze bestraft zullen worden. Het gevolg is een ge mopper van je welste van de laatkomers, maar safety first blijft tot heden de lijfspreuk. Intusschen staat Blackpool nog steeds nummer één met 19 punten uit 13 wedstrijden, gevolgd door de Wolves met 17 uit 13 en Liverpool met 16 uit 12. Aston Villa neemt de 7de plaats in (13 uit 12), NIEUWE WEG 13-AMSTERDAM 0. TELEFOON: 52138 ru&iuü-\ 1 begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand.

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 21