Wel uit het oog, maar niet uit het hart I lit het schetsboek van Harlekijn speciaal jeugdleiders moeten dan ook geacht wor den van deze en soortgelijke psychologische pro blemen op sport-opvoedkundig gebied voldoende op de hoogte te zijn. Het is daarom goed nog eens extra te wijzen op het groote gevaar, dat er schuilt, indien de leiders verstoken zijn van deze kwaliteiten, dan wèl ze te bezitten, doch ze niet in toepassing te brengen, doordat zij meenen de „belangen" van de Ver- eeniging er mede te schaden. Iedere Sportclub heeft vele belangen, doch één ervan is het voor naamste: er zorg voor te dragen, dat de jeugd wederom wordt bijgebracht, wat discipline en spor tiviteit in den waren zin des woords beteekenen. Want alleen op deze fundamenten valt iets grootsch te bouwen. Jhr. VAN ROSSUM DE GAULIN onbenulliger. Je miste die dash en intelligente fan tasie, welk gemis vaak werd gecamoufleerd door een dosis ruwheid en doorzichtige handelingen, die het voetbal er niet interessanter op maakten. Inderdaad is het geslacht slapper geworden en de hersens trager, terwijl de mentaliteit, ondanks krampachtige pogingen harer leiding, niet beter wordt en het woordje plichtsbesef in menige voca bulaire ontbreekt. Het is hard. zulke woorden te schrijven, maar in feite is het niet anders. Omder- wille van de onmisbaarheid van oudere spelers, of wel de weergalooze aanleg eens jeugdig knaapje, wordt vaak véél meer geslikt dan wel wensche- lijk is. Het geheel biedt vaak een aspect, waarvan het streven slechts gericht is op sportieve resultaten en geldelijk gewin, terwijl de factor amusement be scheiden op den achtergrond vertoeft. Leiders en 13egunstiging van onze Jjdverteerders, houdt de Schakel in stand.

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 17