onze feilen Spoitfhop U hebt 'n streepje leege tribunes spelen. ,,Toch heeft A.F.C. haar medewerking gaarne verleend. A.F.C. is met D.W.S. zeer bevriend. D.W.S. is altijd een trouwe deelneemster aan het A.R.O.L.-tournooi geweest en nu D.W.S. in de running is, wil A.F.C. haar de kans op een paar prachtige recettes niet ontnemen Hoe het zelfvertrouwen bij het „eerste' is terug gekeerd bleek heel typisch uit een vraag van cap tain Stallmann aan de reclame-commissie, om toch vooral veel reclame in de stad te maken voor den wedstrijd A.F.C.H.V.C. op 17 November. Onder merkbare spanning kwam Jaap Reeder aan het woord. Dr: Reeder (wien, evenals aan Thomas Tacke, hartelijk dank gebracht was voor hun werk in de E.C.) deelde op zeer hartelijke wijze mede, dat er voor hem niets veranderd is en dat A.F.C. op hem kan rekenen. (Daverend applaus) Nadat Piet Heimig, Fred Sabelson en in laatste instantie Jo Broeksmit en Dick Bessem in warme bewoordingen de club opriepen tot groote daden, werd de vergadering gesloten. Het was een goede avond, vol van beloften voor de toekomsL C*R kleven aan ons spel, zoowel als aan onze j speelwijze nog meerdere fouten, die de over weging zeker verdienen. We zouden daaraan dan ook gaarne in deze ru briek de gewenschte aandacht besteden, ware het niet, dat iets anders ons meer bezig houdt. Wan neer wij dan hier de aandacht daarop vestigen, wil len wij toch eerst wel vaststellen, dat dit niet op al onze elftallen betrekking heeft. Het tweede b.v. en vooral ook ons derde hebben geen last van deze mentale indigestie, terwijl anderen er zoo schrome lijk door geplaagd worden. Wanneer men sommigen in hun doen en laten wat nauwkeuriger observeert, komt men er be paald onder den indruk van, hoe moeilijk het voor hen veelal is, om een „gulle lach" om hun lippen te tooveren. 't Is alsof zij alléén maar weten te leven in een sombere naargeestigheid, die de sfeer bij henzelf en bij de anderen vertroebelt. Dat eenige jaren geleden ons het huilen vaak nade.r dan het lachen stond, daar was alle aanlei ding voor. En we behoeven nog niet eens zoo in extase te zijn over de keer die alles in de wereld genomen heeft. Maar we leven toch ook nog een persoonlijk leven, dat wij uitleven temidden der onzen en te midden van hen met wie we verkeeren. Daar heb ben wij een zekere gemeenschaps-verantwoordelijk- heid voor ons zelf en tegenover anderen, die wij niet ongestraft kunnen verzaken. De sfeer, die wij verwekken omhult anderen. De gemoedstemming die ons beheerscht kan anderen vervullen. En de invloed die van ons uit gaat kan anderen in beweging brengen in de eene, of de andere richting. Het past ons niet, en het is niet in overeenstem ming met onze conventioneele verplichtingen, te vertroebelen en te verstoren waar wij met een meer prettig humeur, een nuttige coöperatie kunnen sti- muleeren. Maar ook, wij denigreeren ons zelf meer dan we wel denken, wanneer we volharden in een trieste somberheid daar waar een zonnige opgewektheid onszelf en anderen verheft. Laat de ernst ons vervullen waar deze passend is, maar laten we ons verder uitleven in een char mante opgewektheid, vooral daar waar we door de sport met anderen worden samengebracht. Zoolang het leven ons de kans geeft om opge wekt te zijn, laten we deze met beide handen grij pen. Wij zijn er geen dag zeker van. En wat we aan opgewektheid verzuimd hebben, blijft onherroepelijk verloren. Besparen we ons op lateren leeftijd dit verwijt. Weest royaal met een vriendelijken lach. OBSERVER want ook Uw club hielp ons quotum sportartikelen opbouwen. - Hoewel vele nieuwe klanten ons als leverancier kiezen, weten wij toch dat enkele schaarsche ar tikelen VJ toekomen- Geeft daarom aan on ze verkoopers op, dat U 'n „A. F. C.-er" bent. Dit geef U een streepje voor bij NIEUWENDIJK 152 - AMSTERDAM TEL. 43091

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 13