een Buitengewone „Buitengewone' f AE buitengewone v I J algemeene verga dering, die op 31 October gehouden werd in verband met de elftal-commissie-impas se, heeft op de vele leden, die ondanks den stroomenden regen, ge komen waren, een diepen indruk gemaakt. Zelden immers stonden in een clubvergadering de debatten op zóó hoog peil, was er een zoo eer lijk en oprecht streven om tot een oplossing te komen en voelde men zoo sterk de innerlijke kracht van A.F.C. Laten wij eerst de resultaten noemen. Bij enkele candidaatstelling werden tot leden der elftal-com missie gekozen Nico Neseker en Bouke Dorenbos, vooral bekend als oud-aanvoerder en oud-speler van ons eerste elftal. Zij zullen samen met Jo Broeksmit de Elftalcommissie vormen.Verder stel den Jaap van Nek (goede wijn behoeft geen krans) eji Tonny Knopper (eveneens oud-aanvoerder van ons eerste, beroemd om zijn tactiek, dat de kortste weg van het middenveld naar het doel een rechte lijn is) zich als leiders beschikbaar. Het stemt tot groote voldoening, dat leden als de hier genoemde, die meerdere decennia lid zijn en reeds zooveel voor de oude club deden, niet ge aarzeld hebben, posten te aanvaarden, die lang niet tot de gemakkelijkste behooren. Alvorens de verkiezing plaats had, hield Jo Broeksmit een redevoering, kloek van stijl en logisch opgebouwd. Broeksmit schreef het ..crisisje in A.F.C. toe aan de volgende oorzaken: 1.) de naweeën van het te lang gerekte en te inspannende seizoen 1945/46. 2.) een zekere onrust in het eerste, waarbij sommige spelers zich onzeker voelen over hun plaats. 3.) het bestaan van een „geruchten-centrale die hardnekkige critiek levert op alle beslissingen die de E.C. neemt. ,,Het stemt tot groote voldoening", aldus spr., „dat desondanks de vier K.N.V.B.-elftallen zulke goede resultaten weten te boeken. Komen wij dus deze moeilijkheden te boven, dan kunnen wij zeker optimistisch zijn". Broeksmit wees er op, dat de spelers van het eer ste allerminst onzeker behoeven te zijn over hun plaats. Dit zal van hen zelf afhangen. Als zij zich voorbeeldig voorbereiden en ondanks de bar slechte weersomstandigheden regelmatig trainen, dan heb ben wij een ploeg, die tot de sterkste tweede klas- sers van Nederland behoort. Ten aanzien van de „geruchten-centrale deed spr. een dringend beroep op de betrokkenen, om hun oppositie te staken. De besluiten, genomen door hen, die door de algemeene vergadering gekozen zijn. moeten loyaal aanvaard en uitgevoerd worden. Heeft men critiek, laat men zich dan tot de elftal commissie of tot het bestuur wenden, doch niet achterbaks de stemming bederven. Na hulde gebracht te hebben aan de subcommis sie. ging Jo Broeksmit uitvoerig in op de taak van een lid der elftalcommissie. „Vroeger stelde men een elftal op, de spelers werden aangesteld en daarmede was de zaak afgeloopen. In de moderne voetbalwereld vergt de functie veel meer tijd en veel meer moeite. Men moet zich verdiepen in de voet baltechniek, in spelsystemen en methoden en regelmatig contact onderhouden met de spelers". Uiteraard oogstte Broeksmit met zijn betoog een daverend applaus. Spelsysteem. Er ontwikkelde zich, na de hierboven gememo reerde benoemingen, een levendig debat over de meest wenschelijke spelsystemen. Broeksmit toonde zich voorstander van het stopperspilsysteem, doch wenschte de juniores vrij te laten. Fraenkel be streed dit en hoewel eigenlijk een debat over de spelsystemen in een algemeene vergadering niet thuis hoort, was het interessant, dit debat te vol gen, waaraan ook Dick Disselkoen en Piet Heimig (aanvoerder A.F.C. I circa 191OJ deelnamen. Wim Staats rondde het debat af. Doelende op de eerste letters van de leden der elftalcommissie, zei hij: „Nooit hebben wij geloof gehecht aan D.N.B. Maar aan déze D.N.B. zullen wij wél ge loof hechten. En laten we nu verder over de syste men maar niet praten. Ik zeg: „Niet 1 len, maar poét sen I" (Hilariteit en bijval). Contact-commissie Indië. Het frissche initiatief van Siem de Waal (men zie ons vorig nummer) heeft vrucht gedragen. Ter vergadering werd ingesteld de Contact-Commissie Indië, welke tot taak heeft het contact te onderhou den met onze jongens in Nederlandsch-Indië. In de commissie namen zitting: Siem de Waal, Joop Gilkens en Jan Scheepstra. Bij de rondvraag werd het spelen van D.W.S. in het Stadion ter sprake gebracht. Dick Bessem beantwoordde deze vraag uitvoerig. Inderdaad is het zoo, dat het spelen van D.W.S. in het Stadion afhankelijk is van de goedkeuring van A.F.C. Hoe wel er een redelijke financieele regeling tot stand gekomen is, heeft het spelen van D.W.S. voor ons dit groote psychologische nadeel, dat wij voor half

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 12