vAn öe veteRanen den, en hebben dit ook meerdere malen overduide lijk te kennen gegeven. Doch wanneer zij zelf langs de lijn staan te kijken naar de Jeugd, daarmede de groep die anders naar hen kijkt aanvullende, kun nen zij zich zelf ook vaak niet bedwingen. Wan neer dus deze geroutineerde spelers er hinder van ondervinden, dan zult U zich toch kunnen begrij pen, dat onze Jeugd zeker door al deze adviezen in de war wordt gebracht. Hoe goed ook bedoeld, het is meestal een uiting van zenuwen van de lie den aan den kant, of een volkomen verkeerd begrip van de wijze van aanmoedigen. Dus leden, komt vaak en in grooten getale, doch onthoudt U van aanwijzingen. Ik dank U, mede naméns de jongelui, bij voorbaat. jongelui denkt aan de training, Woensdags avonds voor de Junioren en Vrijdagsavonds de Adspiranten I tot en mét V, beide avonden om 7.30 uur verkleed op het veld B. DORLAS. R zijn van die momen ten, dat je bij de A.F.C. van het eene pretje in het andere valt. Zaterdag 19 October zijn wij in Rotterdam bij V.O.C. ge weest, één van die bijeen komsten, die je als doorge winterd veteraan in feite niet mag misloopen, want je zou jezelf dan wel veel te kort doen. Bij de V.O.C.'ers is het altijd even gezellig, die weten precies wat hun gasten toekomt, des noods een flink pak slaag in het nette dan op de groene weide. De nederlaag wordt op aller genoeglijkste wijze toegediend, zoo met opmerkin gen vanhet zit jullie niet mee ofwij heb ben niet over pech te klagen. Toen wij na onze mislukte pogingen of heelemaal geen pogingen de kleedkamers opzochten, waren ook wij A.F.C. ers. in weerwil van de matige resultaten, het er gloeiend over eens, dat wij toch maar weer een verdraaid leuken wedstrijd hadden gespeeld. Den uitslag zouden we verzwijgen, om niet den indruk te wekken, dat er gekorf- in plaats van gevoetbald was. Intusschen is hij toch in ons clubbulletin den volkeren kond gedaan, wel een bewijs, dat wij ook tegen ons verlies kunnen. De achterhoede van A.F.C. was niet bepaald op stoot. Hoe kan het ook anders, ik stond zelf op de links-backplaats, waar van de tegenpartij meer plezier beleeft dan de eigen menschen. Niettemin vermetel ik mij te verklaren, dat ik mijn best gedaan heb de nederlaag zoo laag mogelijk te houden.Wanneer de geestdrift bij mij de overhand kreeg, bepaalde ik mij niet uitsluitend tot den rechtsbuiten van V..O.C., ook den linksbuiten trachtte ik bij tijd en wijle den voet dwars te zet ten; het bleef echter bij probeeren, ik was overal en toch nergens. Mijn tegenstanders in de achter hoede incluis de halflinie, wellicht wat uitgekookter dan ik en zich eerder bewust van de superioriteit van onze belagers, namen een volmaakt passieve houding aan en wachtten blijkbaar op mijn in vorm komen, m.i. een wel wat al te naieve gedachten- gang. In dezen wedstrijd opereerden wij met een vliegenden keeper, die bij ons een gastvoorstelling gaf. Ik heb nooit precies geweten, wat met zoo n vliegend geval bedoeld wordt, maar nu is het mij duidelijk. Wanneer de tegenpartij je volkomen ligt, zorg je er voor, dat zij ook met eenvoudige boog- balletjes en zoo de score kunnen opvoeren, door dat je bij voortduring je ver voor het doel opstelt. Overigens niets dan goeds van onzen doelwachter. Hij is sportief en hij schaterde bij elke tegengoal. Hij heeft dien middag vaak geschaterd. Geriefelijk was ook dat hij over een auto be schikte, met allerlei verrassingen. De achterveeren b.v. bevonden zich in een verregaanden staat van verslapping. Naast den bestuurder en zijn sigaren ging t nog wel, maar wat achter in het vehikel zat, moest, tot instandhouding van de gezondheid, bij elke oneffen heid van den weg even wippen. De bedoeling was om tijdig naar Rotterdam te gaan. Ik kon niet eer der dan om één uur aantreden en men was bereid op mij te wachten. Toen ik min of meer hals over kop op het afgesproken tijdstip arriveerde en mij in de auto wilde storten, ging de bemanning, die den geheelen ochtend vrij wr.s geweest, zeer warm lunchen en eerst om twee uur vertrokken wij. De heentocht werd in versneld tempo afgelegd. De achterbank-occupanten zijn 's avonds met den trein teruggekeerd, onder het motto: het is zoo gezellig, wij blijven nog even. Dit nog even blijven geschied de in een cosmopolitische dancing, waar wij met onze gastheeren verzeild raakten, na een geprolon geerde zitting in café de Beurs, met aperatieven en diner. Het muzikale gedeelte in den tempel van Terpsichore werd verzorgd door het orkest van Boyd Bachmann. Het was een heidensch lawaai en wij geraakten tot groot enthousiasme. Toen de keeper en ik het vruchtelooze hadden ingezien van onze pogingen om de muziek te overstemmen, resp. tot zwijgen te brengen, zijn wij omstreeks elf uur naar het Leidscheplein in Amsterdam vertrokken. Het was een welbestede dag. A. M. 23egunstiging van onse Adverteerdershoudt de Schakel in stand. ■Mr aanppR

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 10