moöeRne spoRtsensAties Uovember-Schakel VA ie zou willen be weren, dat er in de hedendaagsche sport niet genoeg sensatie valt te beleven, slaat de plank een behoorlijk eind mis. De volgelingen van Bes- sem c.s. behoeven zeer zeker niet zoo ver te zoe ken, want de A.F.C. K.F.C.-geschiedenis ligt nog te vérsch in hun ge heugens. Gelukkig was dit evenement, buiten den sensationeelen kant, niets anders dan een .uiterst faire sportmeeting. niet rauw en onappetytelijk dus. Het savoureeren van zulk een zeldzaam sportgerecht liet geen bitteren nasmaak na en maakte zelfs op den verliezer een grootschen in druk. Toch moet deze gebeurtenis erg flauw en kinderachtig zijn geweest, vergeleken bij ettelijke gebeurtenissen, zoo hier en daar op voetbal- en ander sportgebied gepleegd. Zoo lazen wij bij voorbeeld van een reuze ge slaagd gevecht tijdens de eerste wedstrijden van de Belgische Voetbalcompetitie. Er heerscht na melijk in deze competitie een verschrikkelijk ner veuze stemming vanwege het feit, dat de Belgi sche Voetbal Bond besloot liefst vijf Clubs dit jaar te laten degradeeren. Het besluit zal niet voor niets zijn genomen, het zal zelfs beslist noodig zijn voor spelverbetering enz. doch in de praktijk dreigt het catastrophale afmetingen aan te nemen. Wat is er namelijk ge beurd? In den eersten wedstrijd, naar ik meen van de Liersche S.K. of zoo, daar is me een fanatisme en een ware moordlust een partijtje „knok gele verd, dat de bloedspatten tegen de goalpalen za ten. Er werden schoppen en klappen uitgedeeld, dat het Stadion er van daverde. Eerst de spelers gezellig onder elkaar, waarna toegesnelde mana gers en clubbestuurderen het moesten ontgelden. Officials incasseerden venijnige directe-linkschen, terwijl schitterend geplaatste uppercuts officieële gezichten danig ontsierden. Het gevecht Joe Louis-Tami Mauriello, toch óók een ware sensa tie op zichzelf kan den toeschouwers nooit zoon bevrediging hebben geschonken als dit soort sportwedstrijden. En waar spanning en emotie mochten ontbreken, daar zorgt onze sportpers voor de noodige op winding. Is het volgende verhaal niet in-droevig en werpt het geen bedenkelijke smet op de door snee-opvattingen omtrent de sport in het alge meen? Groote sportsmen schijnen bovendien een extra-rantsoen levensmiddelen te ontvangen. We lezen daaromtrent tenminste in een interview met een veel aanleg betoonenden jongen wielren ner het volgende: „Behalve het gewone eten, aldus Jan, gebruik ik iederen dag tien eieren, één kilo bijna rauw paardenvleesch. vier liter melk en nog en kele onzen bonbons," Er staat niet bij vermeld, of deze knaap van zulk een vreet-orgie nog last heeft van verstoppingen of zoo. Iets verder onthult Jan: „als ik win, huil ik steedser is nog geen overwinning geweest, of de tranen stroomden over m'n gezicht. En als klap op deze waanzinnige vuurpijl vertelt zijn trainer, dat Jan 's nachts nog op zijn duim zuigt! Kom, kom. Jan. nou moet je ophou den: nou maak je hem wel een beetje, vind je niet? Een jongen, die bijna een dozijn eitjes en een waschteil met melk plus een klein Bensdorp- filiaaltje per dag naar binnenwerkt mag toch niet zoo gauw huilen en zuigt toch niet meer op zijn duimpieü Nee, dan onze jongens van het eerste elftal. Die huilen nooit. Al zou ik graag op die conditie eens het heele stelletje Zondags willen zien grienen. Maar dan spontaan en geen Zondag overslaan. Ik moet mij met het schrijven van dit artikeltje anders ontzettend bedwingen. De vorige maand heb ik van onzen geachten Redacteur een behoor lijke peut in mijn journalistieke ribben gehad. Ik ging te ver, zei hij, en hij had warempel nog gelijk ook!! Als je werkelijk zou schrijven, wat je wilde, dus een waarachtig beeld op te hangen van alles, wat je op amateur-sportgebied eenigermate hin dert, zou de Schakel te klein zijn. Maar interes sant zou het zijn. Overigens is het gansch niet overbodig, dat er eens een frissche wind door de Hollandsche Sport journalistiek gaat waaien. Allicht waait er een deur open!! Jhr. VAN ROSSUM DE GAULIN. copy, AAn één zijöe getypt, in ouöe spelling, inzenöen uiteclijk Vlovember, eerste post BIJ j. h. wijnAnö, poeRstRaat 522 Jd.T'.Q.-ers, begunstigt ttw adverteerders 20

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 20