@=o=o=o=o=€ van 6e commanóoBRuq H' 25e Jaargang Nr. 3 ET was prettig om te kunnen consta- teeren. dat onze Algemeene Vergadering zeer goed bezocht was. Gelukkig hebben nu ein delijk een groot aantal leden getoond, dat zij, zonder dat er een ,,hei- bek'punt op de agenda stond, zooveel belang in de club stelden om de verre reis naar het clubhuis te ondernemen. De vergadering was geanimeerder dan wij dat de laatste jaren gewoon waren. Hoewel er geen frontaanvallen gedaan werden, waren er toch schermutselingen die erop wezen, dat er verschil van meening was. Daar dit uitsluitend een kwes tie tusschen spelers en E.C. betrof, zal dit op een speciale vergadering nader behandeld worden. Nadien hebben onze eerste twee elftallen beide een nederlaag geleden. En zonder nu onmiddel lijk de alarmklok te luiden, geloof ik toch, dat het goed is ons over het een en ander te bezinnen. De geest, welke alles overwint, zal weer opgeroe pen moeten worden. Alle spelers van elk elftal zullen zich weer moeten voelen als soldaten van een leger, dat vastbesloten is de overwinning te behalen. Deze overwinnings-wil eischt, dat iedere speler zich minstens eenmaal per week onder de leiding stelt van onzen trainer Peter Dougal, waar van men wel het een en ander leeren kan. Boven dien zal het nu toch wel duidelijk moeten zijn, dat elke organisatie onmogelijk is als men niet of te laat afschrijft. Eveneens zal men toch kunnen be grijpen, dat invallèrs noodzakelijk zijn; als men daarvoor bedankt, dan gelieve men een voorbeeld aan Ties Gerrits, Teun Wiggemansen, Willy v. d. Berg en Joop v. d. Voort te nemen, die in de be slissende periode voor ons eerste elftal week in, week uit, zelf niet speelden, doch zich beschik baar hielden voor het eerste team. Het is duide lijk dat men niet altijd evenveel animo heeft. Wij zijn amateurs en wij spelen voor ons plei- zier. Zoo denken Uw bestuursleden er ook wel eens over. maar uiteindelijk behaalt dan een an dere impuls de overwinning en dat is het verant woordelijkheidsgevoel. Het verantwoordelijkheidsgevoel is het, dat even- tueele voefbalmoeheid moet overwinnen en dat ons zelfs de echte vreugde voor het spel en het vereenigingsleven terug zal geven. In de maan den Mei, Juni en Juli j.l. hebben wij allen onder vonden. welk een groote plaats de tweede-klasser A.F.C. in het Nederlandsche voetballeven inneemt. Men leefde intensief met ons mede. Dit laatste be paalt meteen de verantwoordelijkheid, welke wij hebben te dragen als wij een behoorlijk lid van de club willen zijn. Wij allen hebben te zorgen, dat onze organisatie gezond blijft en wij moeten bereid zijn ons daarvoor opofferingen te getroosten; zelfs ook als ons niet alles naar den zin gaat. Ik vond het prettig dit gesprek met U in onze flU.G.-ers, begunstigt liw adverteerders 1 Redacteur. J. H. Wijnand, Roerstraat 522 Plaatsvervangend Redacteur: W, G. Staats, Churchill-Iaan 25a Administrateur: J. V. Disselkoen, Amstelveenscheweg 2841 October 1946

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 1