Joh. H-van Weelde ASSURANTIËN zoo zware afdeeling van de tweede klas. Wat zag ik met genoegen onze elf jongens, alsof er geen teleurstelling was geweest, weer met de beste bedoelingen het veld betreden, allen vast en zeker bezield met de gedachten er het beste van te maken wat er van te maken viel, maar wat speet het mij, dat er van de vele enthousiasten, die het vorig seizoen nooit ontbraken, wanneer er kans was een winnend elftal te zien spelen er nu zoo weini gen waren gekomen om door aanmoedigingen het eerste elftal de stimulans te geven, welke het juist nu weer zoo broodncodig heeft. Dat was niet het eenige wat mij bij dezen wedstrijd teleurstelde, ik beleefde ook ergernis, ergernis omdat er onder degenen, die wel de tocht naar de Kruislaan hadden ondernomen, A.F.C.-supporters waren, die omtrent hun houding als supporter wel een zeer zonderlinge opvatting bleken te hebben. We hebben dezen wedstrijd verloren en laat ik zeggen, verdiend verloren, omdat Zeeburgia beter speelde en wellicht ook wel eenigszins omdat het ons niet al te zeer mee zat. Dit zij zoo, maar moet dit nu aanleiding zijn voor sommige A.F.C.-suppor ters, om te midden van het publiek, maar aan een stuk door op luiden toon hun afbrekende kritiek over het elftal kenbaar te maken? 't Is geen op wekkende bezigheid om weer te geven wat mijn oor al zoo bereikte, maar toch wil ik dit doen. Dodo, die eenige oogenblikken van te voren ge kraakt, het tweede doelpunt wellicht had kunnen houden, ware hij geheel fit geweest, was nooit een behoorlijke keeper geweest. Kraal, die eenige malen moedig een zeker doelpunt voorkwam en in elk geval zijn uiterste best deed, was een absolute mis lukking. De elftal-commissie was gek, Bets te hou terig, de drie ter Horsten konden gezamenlijk wel inpakken. Dick, ook al door de botsing gehandi capt, was aan het aftakelen, Claus, die altijd zwoegt of hij nu als linksbuiten, back of midvoor wordt opgesteld, was nooit een voetballer geweest, enz., enz. Ik zal den lezer de rest van de weinig vleiende opmerkingen, welke meestal blijk geven van een totaal gemis aan practische voetbalkennis, sparen, maar feitelijk bleef er van geen een speler iets goeds meer over. Was het te verwonderen, dat ten slotte en m.i. zeer terecht een van de oudere AMSTERDAM-Z. Van de Redactie OP een desbetreffende vraag deelen wij mede dat rubrieken als: Herinnering uit vroeger jaren enz. enz. moeten blijven liggen totdat wij over meer plaatsruimte beschikken. A.F.C.-ers de bewuste supporters verzocht nu ein delijk eens op te houden met hun afbrekende cri- tiek. Ik kan mij voorstellen dat men weieens teleur gesteld is omtrent de verrichtingen van een elftal maar laten wij supporters toch niet vergeten, dat ook wij de taak hebben in de club en bij de wed strijden. Tot deze taak behoort het in de eerste plaats mede te werken aan de goede geest bij de spelers en in de vereeniging en dit wordt zeker niet bereikt door onbehoorlijke kritiek op alles en nog wat, te midden van vele buitenstaanders. Laten de kankeraars zich eens realiseeren welke opofferingen de spelers van het eerste elftal zich voor de vereeniging getroosten, door steeds maar weer klaar te staan om onze kleuren te verdedigen, 't Is eiken Zondag, weer of geen weer, maar weer raak, om dan nog maar niet eens te spreken van de verschillende genoegens welke zij zich voor training enz. moeten ontzeggen. Wanneer »de nurksen dat bedenken zullen zij wellicht minder kwistig zijn met hun afbrekende kritiek, wanneer een speler of zelfs het geheele elftal eens een off day heeft. Ik zou dezen supporters willen aanraden, ons elftal aan te moedigen, ook wanneer het eens niet zoo goed gaat, kunnen wij hiertoe niet komen, laten zij dan zwijgen en zijn ze hiertoe niet in staat, laten zij dan weg blijven, dan ergeren zij tenminste zich zelf en ook hun goedwillende clubgenooten niet. Afbrekende kritiek bij de uit-wedstrijden te midden van buitenstaanders is al zeer misplaatst en aller minst geschikt om den naam van A.F.C. naar buiten hoog te houden. Zoo verliet ik dan, na afloop van den wedstrijd, eenigszins in mineur het Zeeburgia-veld. Wat deed het me toen goed, onder hen, die het terrein verlieten den ouden heer van der Schaaf te ont dekken. Vitaal als altijd en ondanks zijn hoogen leeftijd was hij maar weer rustig naar de Kruis laan gewandeld om de verrichtingen van ons elfta* bij te wonen. Dat was de A.F.C.-supporter op zijn best, een voor beeld voor de vele jongere wegblijvers. SUPPORTER. il.T.G.-ers, begunstigt Uw adverteerders VALERIUSSTRAAT 248, TEL. 26889 Q H. S. Wegens plaatsgebrek konden wij Uw Stem- mingstukje" helaas niet opnemen! 16

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 16