Zij gingen niet voor hun genoegen Langs het lijntje op dreef en over een maand zal het ranglijstje er wel even anders uit zien. Want of Blackpool dan nog aan het hoofd zal staan, wordt door vele ken ners betwijfeld. Leeds bengelt onderaan met 3 punten, maar Ports mouth en Derby County staan niet veel beter. In de 2e klasse leidt Barnsley met 14 uit 8, nummer twee is Manchester City met 11 punten uit 7 wed strijden (deze standen zijn alle tot en met 30 Sep tember j.l. Boon scoorde elf goals tegen Beecles voor Lowes toft! Uitslag: 21l! Arme goalkeeper! In April a.s. wordt te Wembly de match tusschen Engeland en Schotland gespeeld. De Schotsche voetbalbond krijgt 30.000 kaarten, maar Glasgow alleen vroeg er al meer aan, alsof een reisje: Glas gowLonden niets kost! Hapgood de vroegere Arsenalback en oud-Enge- land aanvoerder, bezocht onlangs het terrein zijner vroegere triomphen. Maar nu kwam hij niet op Highbury als speler, doch als manager van de Blackburn Rvoers, die de Arsenal met 31 sloegen. P. Lindner. I AAR aanleiding 1/ I van de uitrei king van de ,,19401945 Herinne ring" aan de leden van het Mobilisatiecomité, van de contactcommis sie, van de commissie N.N.,van de Medische commissie en van de Voedselcommissie in de algemeene vergade ring van 27 Sept. j.l. kwam bij mij de vraag op, waarom doen wij niets voor onze jongens in Indië. Want al mogen wij Nederlanders het nu in mate- riëel opzicht beter hebben dan in de bezettings jaren, daarom mogen wij niet uit het oog verliezen, dat er in Indië nog iets gaande is. Met dal iets bedoel ik dan dat er daar nog dingen bestaan, die voor ons langzamerhand geschiedenis zijn gewor den. Eenige weken geleden is een familielid van mij naar Indië vertrokken om zijn burgerbetrekking weder op te nemen. Hij is in Soerabaya geplaatst. De berichten, die ik van hem mocht ontvangen waren, wat de huisvesting betreft, allesbehalve rooskleurig. Nog geen waterleiding, gas en elec- triciteit en de ligging laat ook nogal te wenschen over. Als ik daarbij de berichten neem, die mij van andere zijden bereiken, dan ben ik er van over tuigd dat het heusch niet overbodig is dat wij A.F.C.-ers, die per saldo toch één groote familie zijn, iets voor onze jongens doen. Want heusch, men kan over de kwestie denken zooals men wil, de jongens zijn er heen gegaan, niet voor hen zelf, maar voor hun vaderland. Ik ken ze, die vol enthousiasme, vrijwillig gingen om de jappen er uit te gooien en iedereen in Nederland was het er volkomen mee eens. Nu de jappen overwonnen zijn, zijn er wel enkelen in Neder land die de aanwezigheid van die zelfde jongens overbodig vinden. Dit neemt niet weg, dat ze er nu eenmaal zitten en blijven zitten. Misschien wil len eenige leden, die in dergelijke commissies in het verleden zitting hebben gehad, nu weder de handen in elkaar slaan. Ik ben er van overtuigd, dat zij op de medewerking van de geheele A.F.C. kunnen rekenen. Hopende dat mijn artikeltje er toe mag leiden dat spoedig de eerste zending naar Indië zal verzonden worden. S. de Waal. (Van harte onze instemming. Red.). AAR draait het competitierad dan weer seizoen 1946-1947 en alsof er niets ge beurd was maakte de kern van de A.F.C.- getrouwen zich op Zondag 22 Sept. 1946 weer op om het eerste elftal aan te moedigen bij zijn eersten competitiewedstrijd tegen onze aloude te genstandster Zeeburgia. Alsof er niets gebeurd wasalsof de loei .van Sonnevelt welke feitelijk de oorzaak was van den beslissingswedstrijd tegen K.F.C. maar een droom was geweest. Alsof de prachtig gespeelde beslis singswedstrijd tegen deze club in het Stadion maar louter in onze fantasie bestond en alsof overigens ook de gespeelde promotiewedstrijden in het volle Stadion met de duizenden ons elftal toejuichende enthousiasten slechts in onze verbeelding hadden bestaan. Daar waren we dan weer, niet zooals we wellicht gedacht hadden, breeduit gezeten op de tribune bij een eerste klas wedstrijd, maar als van ouds, staan de langs het lijntje, als supporters van een gewoon tweede klas elftal, waarvan de spelers met alle energie, welke er in hun is, maar weer moeten vechten voor de eerste plaats op de ranglijst in de .-ers, begunstigt l Iw adverteerders 14

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 14