voetbal in enqeUnö m.e .-ers, begunstigt tlw adverteerders l m m e~t ADAT het Engelsche elftal einde Augustus 'n „friend- lij" game tegen Schotland gespeeld had ten bate van het Bolton fonds, werd op 28 Septem ber j.l. het internationale voetbal programma geopend met een wed strijd tusschen Ierland en Enge land. De wedstrijd werd te Belfast in het Windsor Park gespeeld ten aanschouwe van 57.000 man publiek, hetgeen een record beteekent. Engeland won met 72, doch met een beetje meer geluk hadden de Engelschen wel in de dubbele cijfers gekomen. De achterhoede der Ieren geleek een zeef en vooral de beide backs flodderden er lustig op los. Noch Gorman van Brentford, even min z'n collega van Belfast Celtic, kregen ook maar één oogenblik vat op het razend snelle tempo der vijf Engelsche voorhoedespelers. Vóór den aanvang gaf de referee het publiek drie minuten bedenktijd de kalklijnen te ontruimen, (men had maar weer eens te veel kaarten ver kocht!), zoo niet dan zou hij „inrukken blazen en de ontmoeting eenvoudig geen doorgang doen vinden. Maar de menschen kozen toch liever „eieren voor hun geld" en werden naar de open tribune geperst, voor de jongeren aanleiding om „en passant' nog een rondje te boksen. Ongeluk ken van beteekenis kwamen niet voor. Finney van Preston en Longton van Blackburn, speelden hun eerste international en maakten een schitterend debuut, zoodat Holland op 29 Novem ber a.s. ook wel met deze snelvoetige heeren zal kennis maken. Vooral Finney's voetwerk en snelheid worden unaniem geroemd. Hij scoorde drie van de zeven doelpunten. Met Carter, van Derby County, kon hij best opschieten en sommige van zijn passes naar Carter waren zóó brilliant af gemeten dat Carter met een paar stappen de heele Iersche achterhoede voorbij stoof. Carter zelf heeft een paar maal geprobeerd of de palen en de dwars- lat het wel uithielden. De profs krijgen 20 extra voor een internatio nalen wedstrijd, buiten hun wekelijksche gage van 10 en verder alles vrij. Voor moeder de vrouw een welkom extraatje. De Engelsche achterhoede bestaande uit de oude firma: Swift, Scott en Hardwick, deed het kalmpjes a.an en er waren lange periodén, dat zij rustig het zaakje konden bekijken. Laten we echter verstandig zijn en nog geen con clusies uit deze ontmoeting trekken. Eerst komt het Iersche elftal nog naar ons land (Lang nog niet zeker. Red.) en dan pas kan ons nationale team voor de Engelsche trip samen gesteld worden. En mochten we de Ieren slaan, dan hebben we in ieder geval al een mooi succes geboekt, te meer1 daar het Iersche elftal toch spelers van naam en faam als b.v. Dherty (Derby County) en Parcy (Manchester United) bevat. Geen Chelsea, geen Aston Villa of Arsenal, even min Charlton, spelen momenteel de eerste viool in de League, het is Blackpool uit het Noorden, met Manchester United en Sunderland die de boven toon voeren. Chelsea heeft wel voor een dikke 40.000 nieuwe spelers gekocht, o.m. den Schot Walker (die voor het aanbod bezweek omdat er tevens een woning aan vastzat!) doch verder dan vier overwinningen heeft Chelsea het nog Kniet kunnen brengen. De achterhoede toont nog te veel lekken. De Arsenal trekt nog wel publiek, maar van de oude glorie is niets meer over. Manchester United sloeg de Londenaars met 52 en de Arsenal mag nog heel blij zijn dat het op 52 uitdraaide. 62000 men schen aanschouwden Manchester United's over winning, een aantal hetwelk nog te Chelsea (64.000) overtroffen werd. doch Charlton en Chelsea zijn groote concurrenten en gunnen elkaar alles, behalve een overwinning. Het werd 22. Stoke, de Wolves en Sheffield United komen nu Rubriek voor Familieberichten, vraag en aanbod, enz. Prijs 50 cent per regel. geboren De heer en mevrouw N AUTA - HOUTSCHILT geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun docht ;r JOKE. geboren OLGA THEODORA CATHARINA, dochter van: F. NESVADBA en I. H. NESVADBA—WORM. 13

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 13