mAAnöelrjkscïi jeuqöovepzicht SEDERT het verschijnen van den laatsten Schakel hebben verschillende van onze jeugd- elftallen vriendschappelijke wedstrijden ge speeld tegen de Spartaan, Blauw Wit, H.B.S. en Zeeburgia. Het waren nuttige oefeningen voor het nieuwe sei zoen, waarbij over Het geheel zeer behoorlijk voet bal werd gespeeld. Jammer is het, dat onze ad- spiranten echter meestal zooveel kleiner van stuk zijn dan hun tegenstanders, waardoor zij wed strijden verliezen, terwijl het spelgehalte zeker niet minder is dan dat van de tegenpartij. Daarom 't volgende advies aan onze geheele jeugd, want niet alleen de adspiranten, doch ook de junioren heb ben dit hard noodig, daar het tevens dient om het algeheele spelpeil op hooger niveau te brengen. Wanneer je de bal in je bezit hebt. laat het dan niet aankomen op een treffen met een tegenstan der, doch speel den bal zoo snel mogelijk weer af. Daarmede voorkom je niet alleen botsingen, maar verhoog je tevens het tempo. Bij dit tempo" wil ik nog even iets langer blijven stilstaan. Wat is eigenlijk het tempo van een wed strijd en hoe wordt dat opgevoerd? Het tempo is de snelheid van den bal in het spel, en niet de snelheid van den speler. De snelle spe ler wil graag met den bal gaan dribbelen, doch juist hierdoor daal? het tempo, want de getrapte bal gaat altijd sneller dan de snelste dribbelaar. Om dus het tempo te verhoogen, moet een bal di rect worden gespeeld; wacht dus den bal niet af, maar, wanneer een bal naar je toe wordt gespeeld ga dezen dan tegemoet, ga er naar toe om den bal zoo snel mogelijk weer te kunnen spelen. Speel dan echter dien bal in het algemeen in de richting van de goal van de tegenpartij en niet in de breedte. Zorg er tevens voor, dat je steeds een positie kiest, zóó, dat je den bal kunt opvangen, en wees er dan ook steeds op berekend om dien bal te ont vangen, waarbij dan eveneens reeds de plannen gemaakt moeten zijn, wat je er dan mee zult gaan doen. Jongelui, neemt deze wenken goed in je op en past ze toe in de wedstrijden. Zooals reeds in een der wekelijksche bulletins werd bekend gemaakt, gingen wij met een adspi- ranten-elftal een weekend naar H.B.S. Onze jon gens hebben daar een aardigen wedstrijd gespeeld, en een paar genoegelijke dagen doorgebracht. Zon der iemand te kort te doen, wil ik Wim Feldmann en Gerrit Meyer 'n pluim op den hoed zetten voor den keurigen wedstrijd welke deze beide klein tjes speelden. De organisatie van H.B.S. was weer prima en uitermate gezellig. Vanaf deze plaats wil ik namens de jongens en de leiders onze H.B.S.- vrienden nogmaals vriendelijk dank brengen voor deze beide zeer gezellige dagen, waarbij mijn ge dachten vooral ook uitgaan naar de respectieve lijke gastvrije pleegouders. Ook tegen Zeeburgia speelden wij in de Meer met vele Jeugdelftallen, waar wij aan het einde van de wedstrijden blijde werden verrast met een vaantje ter herinnering aan het treffen onzer bei de Jeugdafdeelingen. Wij stellen deze sympathieke geste van Zeeburgia op hoogen prijs en hebben het vaantje reeds een plaats in ons Clubhuis ge geven. Inmiddels zijn wij, op het moment dat ik dit schrijf, weer aan de competitie begonnen, welke door onze Junioren I en II met eclatante overwin ningen werd ingezet, respectievelijk 71 op Zee burgia I en 40 op Swift I. Bij de Jun. I was Adje Rengers de goalgetter, hij nam 4 goals voor zijn rekening, terwijl ook Jan Bregman én door zijn spel, én met 2 doelpunten een groot aandeel in de overwinning had. De Junioren II speelden een frisch partijtje, waarin Karei Brand uitblinker was. Eindelijk dan Karei gaat dat peuterige spel zoo langzamerhand verdwijnen en je merkt zelf wel. dat het betere resultaten geeft. Als ik me goed herinner, heb ik je er in den loop van de laatste jaren al eens een enkele maal op gewezen. Ook Teun Veen kan op een goeden wedstrijd terugzien. Hij gaat flink aan den bal en gebruikt goed zijn hoofd. Op de middenlinie v. Klinken, v. Teunen- broek en v. d. Hurk is de invloed van de training onder Pete Dougal al duidelijk merkbaar. De Adspiranten I verloren met 40 ven Blauw Wit, hoewel zij toch niet slecht speelden, de re den hiervan gaf ik in den aanvang reeds aan. De Adsp. II deden het beter en speelden tegen D. W.V. II uit met 11 gelijk, voorwaar een aar dige prestatie. Onze derde Adsp. openden het sei zoen met een mooie 42 overwinning op Argo naut, na een 21 achterstand met de rust. De volgende anecdote bij dezen wedstrijd wil ik toch niet achterwege laten. Voor de rust verdedigden onze jongens de goal aan de Wandelwegzijde op het achterste veld. Na de rust was dit dus het doel van Argonaut. Direct na de rust pakten onze adsp. goed aan en scoorden een doelpunt. De Jeugdleider van Argonaut, die waarschijnlijk nog in de periode voor de rust verwijlde, juichte met mond, handen en voeten. Plotseling verstomden R.T'.G.-ers, begunstigt Uw adverteerders 10

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 10