met fRisschen moeó October-Schakel 3- h. wijnanö, /NDERDAADü „Van de frissche" zou Jantje Scheepstra zeggen. Im mers, het voetbalseizoen zit er weer op. En voor de va riatie gaan wij thans eens een beetje voetballen. Door de krantenverslagen van Frankendaelsche en Wes- tertorentournooien vindt ge nog wel hier en daar van die heel kleine berichtjes omtrent behaalde kampioenschappen en overge speelde beslissings-promotie-degradatie-wedstrn- denr zoo half Augustus kan je ook nog wel in be kende sportbladen de foto's bewonderen van kam pioenselftallen, doch dit alles neemt niet weg, dat het nieuwe voetbalseizoen onverbiddelijk voor de deur staat. Ik lasergens dat K.N.V.B. beteeken- de: KUNNEN NIET VOETBALLEN BLIJVEN! Maar ik vind het maar misselijk van den uitvinder van deze „vertaling om dat zoo maar te publicee- ren, al zal het handjevol zomersporters, dat Hol- and kent niet kunnen nalaten er even om te lachen. Ik kan mij zoo echt voorstellen, dat ons Bestuur en niet te vergeten onze spelers geweldig in hun sas zijn eindelijk weer eens te mogen beginnen. Twee weken verdiende vacantierust is dan ook een heele tijd. Twee dagen „hangen" in een trein, een mot regentje van een dag of acht en de vacantie was om. Hè, hè, wat zijn wij zalig uitgerust Wij, A.F.C.-ers, en dat hoef ik eigenlijk niet eens te vermelden, zitten weer te spinsen op een kam pioenschap en liefst mèt een beslissingswedstrijd er bij Als je daar eenmaal de smaak van te pakken hebt, laat het je niet meer los. Dat spelen van pee en dee wedstrijden is zoo geweldig goed bevallen en het heeft zóóveel geld in het laadje gebracht, dat Arie den Hemel op zijn knieën bidt om meer pee en dee wedstrijden. Nog vijf jaar, heeft hij m uitgerekend en onze jongens kunnen ook eens een klein „snoepreisje" naar het een of andere Werelddeel maken. Waarom ook niet? Wat be- teekenen afstanden tegenwoordig? Niets immers Alleen de ping-ping weegt wat zwaar, doch daar is de onuitputtelijke clubkas goed voor. De AROL is weer voorbij. Het programma was ouderwetsch. Vat dat ouderwetsch nu alsjeblieft niet hatelijk op. Integendeel. Ik herinner mij van vroeger nog meer van die tournooien, die wat samenstelling en gezelligheid betroffen, hóóg uit staken boven veel sterker bezette tournooien Tra ditiegetrouw had ik dan de afdeeling „broodjes en melk" onder mijn beheer. Achter de overdekte in het crickethokje. Iedere deelnemer, dus ook de menschen, die medehielpen bij de organisatie van het toornooi ontvingen dan een zakje met drie heerlijk belegde en versche broodjes plus een fleschje Nutriciamelk, zoo van het ijs. Ik kende mijn klanten precies op mijn duimpje. Je had er bijvoorbeeld die probeerden tweemaal op één bon netje hun rantsoen te halen, doch de discipline die achter de overdekte heerschte verhoedde zulke snoode plannen. Dank zij degenen, die dan hun broodjes en melk niet kwamen opeischen bleef er ieder jaar wat over en dat was dan voor den ter reinknecht en zijn veertien kindertjes. Tja dat was die ongedwongen gezellige sfeer en die heb ik teruggevonden bij de AROL-wedstrij- den van 1946. Wat ik echter NIET terugvond waren de groote Amsterdamsche Vereenigingen, van wie vele spelers evenwel acte de presence 9aven'°P de tribune en misschien in hun hart met een zekere weemoed terug dachten aan betere tijden. En als je dan bij al die genoegelijkheid op en om ons veld deze wedstrijden en deze sfeer eens ginq vergelijken met competitie of pee en deematches aan constateerde je het groote verschil in spel opvatting. Fighting spirit, enthousiasme etc., ont braken ook bij deze wedstrijden niet. Doch het gaat om de wijze van toepassing. Met wat een rust en sportiviteit accepteerden spelers en sup porters een tegenslag of een nederlaag. Zóó moest je het geheele seizoen kunnen voetballen. En.... zoo zullen wij het doen! JHR. VAN ROSSUM DE GAULIN. copy, AAn één zijöe getijpt, in ouöe spelling, inzenöen uiterlijk I October eeRste post, bij ROGRStRAAt 522 12 ft.T.Q.-ers begunstigt liw adverteerders! 'r'HiI

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 12