Our Skipper ONS eerste elf tal heeft vele captains ge kend. Serieuze en minder serieuze; vrij goede en bar slech te (zgn, misgre pen); captains, die in het veld volde den, maar na den wedstrijd het eerst waren verdwenen; captains, die in het veld zoek waren, doch na den wedstrijd tot vervelens toe bleven plakken; cap tains, die gezien en captains, die minder gezien waren. En zoo nog een heeleboel variëteiten meer. Wij doen geen enkelen aanvoerder uit grijs en jong verleden ook maar een haar te kort, wan neer wij onzen huidigen Skipper, zoo niet als de beste, dan toch zeker als één der beste qualifi- ceeren, die A.F.C. ooit heeft gehad en niemand zal hem den lof, die wij hem hier zullen toezwaaien en die hem eerlijk toekomt, misgunnen. Nog zien wij je als klein jongetje bij A.F.C. komen. Eerst als dubbeltjes-supporter, dan stie- kum naar de overdekte geloodst door broer Henk. Je was schuchter en eng mager. Toch herinner ik mij, dat je eens op n Zaterdagmiddag bij ons thuis 24 boterhammen met huzarensalade at. Dus daar zat 't hem niet in! Je had reuze lange stelten en je gang was eenigszins huppelend. Net, alsof je door loopend ergens reuze blij om was. Ook herinner ik mij, dat je thuis gruwelijk werd verwend en dat er geen dag voorbij ging, of Mams stopte heime lijk een doosje sigaretten of een reep chocolade in je jaszak. Maar het dient tot je eer gezegd, dat je je er niets van hebt aangetrokken. Van die ver wennerij, wel te verstaan. Toen je ouder was, hebben wij samen, jij als Ghandi (een alles op dat gebied verslaande crea tie) en ik als Haile Selassie verkleed, de eerste prijs op een balmasqué behaald. Dat was een flesch bar slechte wijn. Ik heb die flesch wijn steeds beschouwd als de stimulans van je afkeerig- heid van drank. Al Leider van de juniores zag ik tot mijn leed wezen, dat je van baltechniek en spelopvatting zoo goed' als niets begreep, en dat deed mij de volgen de historische woorden ontlokken: Gerrit, je zult nooit een groot voetballer worden, en je zult het beslist niet hooger brengen dan het vierde elftal. Misschien was dat aanleiding om een groote neus tegen mij op te zetten; één ding is zeker, die neus heb je nog steeds er van overgehouden. Dat je hooger bent gekomen, dan het vierde elftal bewijst weer eens, hoe weinig kijk ik op voetballen heb, en of je een groot voetballer bent geworden, dat laat ik aan je eigen beoordeeling over. Voor mij staat één ding vast als een paal boven water: Zoolang ik in A.F.C. ben, heeft A.F.C. nog nooit zoo n echte en prima kapitein gehad. Vóór, tijdens en na den wedstrijd ben je in touw, terwijl je de onmisbare eigenschap bezit met vrijwel ieder een te kunnen omgaan, zelfs met scheidsrechters! Dat is de groote kracht van leiding te geven. En die is nog veel meer waard, dan een groote kijk- op-het-spel. Voor jou in de eerste plaats moet het zeer zeker een buitengewone teleurstelling zijn geweest, dat jouw A.F.C. niet onder jouw aanvoering de eer ste klas inzeilde. Doch even vast staat, en daar ken ik je véél te goed voor, dat je een der eersten zal zijn, die over het verlies heen is, en dat je met hetzelfde plezier en met dezelfde wilskracht en opoffering alles zal betrachten, ons geliefd A.F.C. opnieuw de kans te bezorgen, zooals die zich tot voor kort voordeed. Jij en je vrienden Dick en Jaap Disselkoen, Johnny Claus, Wim Pogge, Dodo Bote Geisler, maar in niet mindere mate de andere jongens, die, hoewel later lid van A.F.C. geworden, toch getoond heb ben prima clubleden te zijn, jullie lappen het hem gerust weer een keer. Het minder aantrekkelijke toekomstbeeld in den vorm van zware en ongezellige velden, slechte ac- comodaties enz. vervaagt geheel en al, wanneer wij bedenken deze opofferingen te getroosten voor een Vereeniging, die wat vriendschap en leiding betreft, op zéér hoogen trap staat. En die wetenschap is het, die jullie straks weer de kicksen doet aantrekken, het kleurige A.F.C.-shirt over je schouders doet glijden en te spelen voor je Club, waar je zooveel lief enleed bij be leefde. Gerrit, wij behoeven niets meer te zeggen. Als er één is, die zijn plichten weet, ben jij het. Zweep je medespelers als vanouds weer op, stap met een vroolijk gezicht over alle hinderpalen heen, die zich op dien langen weg zullen voordoen. Op ons kun je rekenen. In weer en wind Misschien zin gen wij volgend jaar dat bekende liedje, je weet wel: (laat ik de woorden nou voor een moment kwijt zijn N. EVERSHARP. 6

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 6