Als hadden komt det" wordt door het Olympisch Stadion. Kwart voor acht: kwart voor zeven Hollandsche tijd daar komen onze jongens het veld op. Je hoort het gejuich van de supporters. Zou het ook gieten in Amsterdam? Lekker, als dat zoo is, want ze zijn bést op een glad terrein. En je schrikt even, want hoé kan Wim Staats telegrafeeren? Telegrammen worden telefonisch niet meer opgenomen. Dus vanavond kan hij niet seinen en morgen is het Zondag, dan kan het óók niet, dat wordt Maandag, dus Maandag avond of Dinsdagochtend vóór je het weet, want de hotelier in die rimboe heeft je gezegd, dat z'n radio stuk is. Uitgerekend op dat moment komen er een Fran- sche dame en heer binnen, die domweg een radio- toestelletje naast zich neer zetten. Je hoort in eens„voorbereid door de K.R.O. U hoort thans ons buitenlandsch overzicht Zórg, dat buitenlandsch overzicht, maar dan zou ik tóch vanavond den uitslag nog kunnen hooren. Die Franschman is een prachtkerel. Hij gaat vroeg naar bed. is doodmoe, maar hij zal het apparaat in de salon zetten en dan kan ik blijven luisteren. Dat beroerde Holland toch met z'n radiokwesties. Is het nu Hilversum I of Hilversum II en hoe vind ik dat? Plotseling heb ik ..beet Promotie competitie: T.O.G.-A.F.C. 50. Au! Als ik op de slaapkamer kom en het licht aandoe, wordt mijn vrouw wakker. „En?" vraagt ze. „Verloren" zeg ik luchtigjes. „Dacht ik wel." Ik duik onder de dekens. Jö, doe nou niet gek. er zijn toch veel belangrijker dingen in het leven. Maandag heb je bespreking met die en die. Tja, ja. Maar als jongen van 9 jaar liep ik, mij zelf groothoudend, den Middenweg langs met iets heel verdrietigs, omdat A.F.C. gelijkgespeeld had tegen het Leidsche Ajax en dus niet promoveerde. En als jongen van 16 jaar fietste ik, mijzelf groot houdend, van Hilversum naar Amsterdam met iets heel verdrietigs, omdat A.F.C. met 10 van 't Gooi (dat verrékte Gooi toch altiijd) verloren had en dus niet promoveerde. En als jongen van 44 jaar lig ik in bed ergens in België, mijzelf groothoudend, met iets heel verdrietigs, omdat A.F.C. met 50 van T.O.G. verloren heeft en dus niet promoveert. Verdómd-nog-aan-toe! P.S. Even nadat ik dit schreef, kómt het telegram van Staats. Ze zijn in Amsterdam hun humor ge- Voor de vele bewijzen van deelneming, mede leven en sympathie, welke wij bij het overlijden en de begrafenis van onzen geliefden Echtgenoot en Vader van A.F.C.-zijde mochten ondervinden, be tuigen wij langs dezen weg onzen hartelijken dank. L. ZEEGERS—GRET GEORGE ZEEGERS lukkig nog niet kwijt, want Wim Staats seint: „50 voor T.O.G. A.F.C. wel opgekomen." Dit is inderdaad de betere humor. En ik krijg een Hollandsche courant met een ver haal over de competitie-indeeling. Als ik het goed begrijp, worden op 3 Augustus de promotie wedstrijden afgeschaft. Op 20 Juli hebben wij daarover onze nek gebroken. „Kan toch ook alleen A.F.C. gebeuren briesch ik Het is nu prachtweer en het Maasdal is een sprookje gelijk. Ik heb zoo juist een ongewasschen borrel gekregen óver de streep. Mijn gedachten zijn bij A.F.C. Nou ja, alles wel beschouwd, had den we een mieters seizoen. En in het nieuwe seizoen hebben we dé kans, want dan hebben we aan een kampioenschap voldoende om te pro- moveeren. De dalende zon zet de bergen langs de Maas vallei in een onwezenlijk mooi licht. Ik kijk mijn borrel eens aan: „Cheers A.F.C. Sterkte, Gerrie. Zet 'm op, jongens!" Een nieuw seizoen is begonnen, We hebben de kans in eigen hand-. La vie est belle! Nakaarten geeft niets en dat doen we ook niet, We willen alleen constateeren, Hoe gek of een stuivertje rollen kan. Gaat Vrouwe Fortuna jongleeren En Vrouwe Fortuna, zij heeft gejongleerd Met TOG, met 't Gooi, ja met allen; Heeft Zij niet in Hilversum voor A.F.C, Het kostbaarste bord laten vallen? Dat bord was er een van het zuiverste blauw En ware dat toen niet gebroken, Dan hadden de Reds, men bekijke den stand, Zelfs nu nog een woordje gesproken Wanneer die 00 een 01 was geweest, Kon alles opnieuw thans beginnen Beware ons voor zoo een zweetvoetbalfeest Tochhad ik ze liever zien winnen! Maar nu weer terug naar de realiteit, Voor TOG is het sneu na die zege Op ons, die verdiend haar de leiding bracht, Misschien wat te makk'lijk verkregen. Aan 't Gooi onze hulde voor zóó n Tour de Force Nadat men zoo slecht was begonnen, EEN EERESALUUT AAN DE GEEL-ZWARTE VLAG ,,Ze hebben het eerlijk gewonnen!" B. S. LE MARCHÉ fi4 4

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 4