Officieel einde genomen had. Veertien wedstrijden wint men niet alleen met geluk; integendeel, er is door de spelers en de leiding tè hard gewerkt en tè veel gepresteerd om deze subjectieve discriminatie maar zonder meer te slikken. En nu zullen wij het verleden in onze gedachten houden om er leering uit te trekken en ons naar de toekomst wenden. De criketers en honkballers zouden zich kunnen beklagen over de geringe belangstelling van het A.F.C.-bestuur; indien zij niet begrepen, dat het geen gebrek aan interesse is maar een manco aan tijd. Reeds op 18 Augustus moeten wij weder op het tournooi van D.E.C. den Frankendaal-beker verdedigen. Wij zouden nog gaarne een week langer rusten maar wij rekenen het ons tot een eereplicht om het kleinood maar niet zonder meer over te geven. Blauw-Wit huldigt hierover schijn baar een andere opvatting en zal den Arolbeker, welke zij verleden jaar met zooveel vreugde in ontvangst nam, zonder strijd teruggeven. Hoewel natuurlijk een ieder volkomen vrij is om onze uit- noodiging te aanvaarden, voelen wij deze handel wijze als een groote teleurstelling. Op 8 September gaan wij naar Haarlem om aan het Spaarnebeker- tournooi van den Kampioen van Nederland deel te nemen, hetgeen wij als een eervolle uitnoodiging beschouwen. Het trainersvraagstuk begint zijn oplossing te naderen. Wij hebben nu eenige concrete aanbie dingen uit Engeland en zullen, niettegenstaande de hooge kosten hieraan verbonden, weer eens een buitenlandschen oefenmeester engageeren. Wij hopen, dat de spelers hiervan dan ook zullen pro fiteered Een van onze oudste leden, Jan van Gessel, werd op 27 Juli tijdens een prachtige receptie gehuldigd, omdat hij 25 jaar secretaris is geweest van de scheidsrechters-commissie en tegelijkertijd afscheid nam uit deze functie. Vanzelfprekend waren ook wij hierbij tegenwoordig en hebben hem een sou venir aangeboden als blijk van onze erkentelijk heid voor wat hij voor het Nederlandsche voetbal gedaan heeft. Wij hopen Jan nog vele jaren in ons midden te hebben. Tenslotte wil ik wel verklappen, dat ik doodelijk nieuwsgierig ben of mijn oplossing van het deute- redeutje goed is. Als zij niet juist is en ik dus niet beloond word, zal ik niet rusten voordat ik den samensteller van dit geniaal-misdadig uitgespon nen denksport-geval gevat heb om hem eens even geniepig lichamelijk te knauwen als hij mij dat geestelijk gedaan heeft. (Laat Dick nu bij de goede oplossers zijn. Zie pag. 9. Red.) D. J. BESSEM. Aan de wedstrijden om het A.R.O.L.-beker-tournooi, dat gehouden zal worden op de Zondagen 25 Augustus en 1 September 1946, zal worden deelgenomen door de volgende clubs: A.F.C., A.G.O.V.V., H.B.S., K.F.C., L.O.N.G.A., Frisia, U.V.V. eh Zeeburgia; derhalve <cöor 4 eerste-klassers en 4 tweede-klassers. De loting luidt als volgt: A.G.O.V.V.Zeeburgia; L.O.NG.A.U.V.V.; H.B.S.K.F.C.; Frisia A.F.C. De wedstrijden vangen aan op 25 Augus tus om 1130 uur. Het Frankendael-tournooi zal verspeeld worden op Zondag 18 Augustus op het Zeeburgia-terrein. A.F.C. zal den beker moeten verdedigen tegen Wageningen, Eindhoven en Zeeburgia. Het Spaarnebeker-tournooi vindt dit jaar plaats op Zondag 8 September. A.F.C. heeft de uitnoo diging om aan dit tournooi deel te nemen gaarne geaccepteerd en zal den strijd moeten aanbinden met Haarlem, De Volewijckers en V.S.V. Al met al eenige prima oefengelegenheden om het komende seizoen met hernieuwden moed aan te vangen en te trachten datgene te bereiken, wat ons dit jaar niet is gelukt. Ledenlijst: Nieuwe leden; G. W. Jurriaans, ads., Kribbestraat 60 I; F. J. Bloemkolk, don.; Oude IJselstraat 32 III; H. A. H. Putter, don., Gaaspstraat 43; Mevr. K. SmitsVeldhuizen, don., Jasonstraat 25 huis; J. v. d. Marei, ads., Admiralengracht 67 II; H. J. Weverink, w.l., Uiterwaardenstraat 98. Uitslagen Juli 1946: Senioren: A.F.C.'t Gooi 4 T.O.G.—A.F.C5—° Baarn 2A.F.C. 4 5 0 Germaan 2A.F.C. 4 2 0 Junioren; A.F.C.—P.W2—4 Eindstand 4e elftal: Zeeburgia 2 14 9 3 2 44 22 21 Ajax 4 14 9 1 4 48—34 9 Spartaan 3 14 7 4 3 39 26 8 TO.G. 2 13 6 4 3 2311 16 Blauw Wit 4 14 5 1 8 37—44 11 O.V.V.O. 2 12 4 2 6 2436 10 D.V.W. 3 13 2 5 6 25—40 A.F.C. 4 14 0 4 10 21—48 4

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 2