fLens, zei 6e bijLiü F1 C^é "'LENS, zei de bijl, en Frankrijk had geen Koning meer Maar 't Gooi zei vier keer flens en T.O.G. liefst vijf maal en het voor ons zoo beroerde resultaat is U allen reeds bekend. Daar hebben wij nou onze kelen voor schor geschreeuwd, daar hebben wij nou voor in volle trams en treinen gehangen en gefoeterd, alleen om A.F.C. te zien spelen. Daar hebben we nou extra Schakels voor laten drukken; daar hebben wij nou gedichten voor gemaakt en liedjes voor gecom poneerd. Daar hebben wij nou die ellendige nacht merries van gehad en die prettige gezegden voor moeten slikken van: Jij, met je malle A.F.C. en wat maken jullie je toch druk met die idiote voet ballerij en zoo. Wij moeten vooral de buitenwereld niet laten merken, maar, o, jé wat hebben wij de pee in! En wij, die op een tribune zitten met een dikke jas aan als het koud is en twee regenjassen als het regent en ongeveer niets aan als een felle zon de velden beschijnt. Wij, die niet harder kunnen loo- pen, trappen en koppen dan een gemiddelde vete raan. Wij, die direct klaar staan met meedoogen- looze kritiek en vaak domme opmerkingen, wij kunnen nooit de teleurstelling, de ontgoocheling, ja de koud'e douche erger voelen dan de elf jon gens, die binnen de lijnen daadwerkelijk ALLES hebben gedaan en alles hebben gegeven, wat zij konden. Fouten worden gemaakt. Door de beste sports men .door de grootste kampioenen. Fouten WERDEN gemaakt toen ons elftal onderaan in de tweede klas bengelde. Doch zij werden prach tig hersteld door de hechte combinatie BESTUUR ELFTALLEIDERS. En van dat moment af ontwikkelde A.F.C. een bovennatuurlijke energie. Voor geen tegenstander werd halt gehouden. Al les was mogelijk, zelfs Vrouwe Fortuna lachte ons ■minzaam toe in enkele wedstrijden, doch een leek kon zien dat dieze enorme spurt vroeg of laat een reactie zou ondergaan. En die reactie is, jammer genoeg, net twee wedstrijden te vroeg gekomen. Er zijn veel woorden over verspild, doch het ge heel is absoluut met weinig woorden saam te vat ten: Onze jongens waren uitgespeeld. Een groot feest te geven, nu wij wederom tweedeklasser zijn gebleven, zou natuurlijk een dwaasheid zijn, doch wij zijn verplicht onzen spelers, zij het op meer be scheiden wijze, dezelfde hulde te brengen. Een hulde, die hun beslist toekomt. Er resten ons slechts luttele weken van het begin der nieuwe competitie. Daar tusschen in liggen de AROL-wedstrijdfen. Laten wij toonen goede sportsmen te zijn. Good loosers! De opgave was zwaar en zal ook straks weer veel vergen van Bestuur en spelers. Maar één ding staat vast: A.F.C. is op den goeden weg en daar kan zelfs het niet behaalde eerste-klasseschap niets aan ver anderen. Respect hebben wij voor een figuur als Jo Broek smit, die reeds vele jaren de zorg voor ons eerste elftal op zich nam, en wien ook nu weer zulk een zeer groot percentage van het succes toekomt. Wij vleien ons slechts met de hoop, diat hij ook dit keer zijn breede schouders onder de A.F.C.-zaak zal zetten. Juist die mannen hebben wij noodig, wien persoon lijke eer slechts bijzaak is, en die alle moeite of feren om onze goede oude club omhoog te bren gen. Mannen, die al zeer lang lid zijn, die dus óók de historie kennen, die A.F.C. niet gebruiken om hun persoonlijkheid met een lichtende krans van roem en eer te verrijken. En of die mannen nu zelf voetballen, of wel hun voetbalkennis, hun vlijt en alles wat in hen is, gebruiken ten dienste van de A.F.C., voor het eerste of het laagste adspiranten- elftal, het blijft allemaal precies hetzelfde. Want de kracht van een vereeniging zit in al al haar ge ledingen. Weer zullen de oude, trouwe tribunes op ons ge zellige terrein aan den Zuidelijken Wandelweg worden opgelapt en opgeknapt. Weer zullen wij ons tevreden moeten stellen met het spelen tegen tweede-klas-clubs. Maar ons hart zit gelukkig niet te hoog en wij aanvaarden de consequenties van onze tekortkomingen. Doch een nieuwe geest zal door A.F.C. stroomen, want van een harde neder laag leer je meer dan van een groote overwinning. Moge het goede voorbeeld van de gebroeders Ter Horst iedereen sterken A.F.C. naar beste krachten te blijven dienen. Want aan hen, die met bijbedoelingen blijven medeloopen hebben wij niets EENS A.F.C.-er, ALTIJD A.F.C.-er! 1 1 1 De tijd heelt wonden en het is gelukkig geen ziek bed, waaraan wij vertoeven. Als de September- Schakel verschijnt hopen wij de eerste teekenen van een spoedig herstel te kunnen memoreeren. De jongens van het eerste elftal kunnen er van ver zekerd zijn, dat wij hen trouw zullen blijven. Onze schorre kelen zullen tegen dien tijd wel weer aar dig opgeknapt zijn, en de moreele kater moet maar weer rustig op zijn kattenbakje gaan zitten. En tenslotte speel je sport voor je plezier. Al zou je het af en toe niet zeggen 1 1 1 Jhr. VAN ROSSUM DE GAULIN. September-Schakel copy, AAn één zrjöe getypt, in ouöe spelling, inzenóen uiteRLijk September, eerste post, bij j. h. wrjnanö, RoeRstRaat 52 2 15

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 15