the game. Your cl ui) lias lost PIET GLAUDEMANS Teehening van de maand DAT was het telegram dat ik op Zondag 21 Juli bij mijn aankomst te Londen vond. Visioenen! Al het werk, alle inspanning, alle vreugde voorbij. Het was mooi dit seizoen, zoo mooi als het in tientallen jaren niet is geweest, rijk aan spanning en toch ten slotte de desillusie. Willy Brusse zei het eens zoo kernachtig als volgt. Je trekt elk jaar September weer naar den Wandelweg en zoo omstreeks Januari, in den tijd van den clubverjaardag, is de ontgoocheling voor het seizoen er weer. Zoo leek het ook dit jaar, doch het werd anders en toch ten slotte in Juli te moeten constateeren: het doel niet bereikt. Wij gaan weer moedig verder, want luidt een be kend gezegde niet als volgt: ,,Denk ja van alle dingen, weest niet pessimis tisch, onderneemt elk ding, zoo het met neen uit komt, verdrijft dan het gevoel van tegenslag, zoo het ja is, valt het dubbel mee.'' Twee vrienden, twee buren, twee clubgenooten, het zijn steeds dezelfde twee menschen, gaan ieder direct na A.F.C.—'t Gooi een richting heen, de één voor vacantie, de ander voor zaken, doch beiden zullen ze de big-match T.O.G.—A.F.C. missen, de één is pessimistisch, de ander optimis tisch; de eerste heeft gelijk gekregen. Hij pikte den uitslag op de radio, terwijl de optimist toevallig dien bewusten Zaterdagavond tusschen 7 en 9 uur in een restauratiewagen zat onderweg van Oost-Frankrijk naar Parijs. Het geluk leek me gunstig: ik had een gezelligen dischgenoot en om 9 uur kijk ik weer op mijn horloge en vertel het een en ander van den grooten strijd van mijn club, dat tegen mijn verwachting in die wedstrijd is vastgesteld op 20 Juli in plaats van op 27 Juli, den dag van mijn thuiskomst. De gargon pas seert en ik vraag of er wijn is; antwoord geen wijn, geen likeur, doch wel champagne. De prijs valt mee (dit ter verantwoording tegenover de Nederlandsche Staat in verband met de deviezen) en ik drink met mijn dischgenoot op het succes van mijn club. Ik zal wel de eenige in A.F.C. ge weest zijn die een flesch champagne heb genoten opde nederlaag zooals achteraf bleek!! De pessimisten kregen gelijk en de optimisten onge lijk. Zondagmorgen nog steeds geen uitslag; voort gaat de reis via Amiens, Abbeville, Boulogne. Calais; de herinnering aan Augustus 1944 komt op toen na Caen het front bij Abbeville nog even stokte; overal veel, heel veel schade, ja wij waren het niet alleen. Alle volken bloedden. Calais, de oorlogsherinneringen liggen volop voor Door vacantie van onzen teelcenaar, was liet helaas niet mogelijk in dit nummer de teeke- ning van de maand te plaatsen. REDACTIE. het oog, een uurtfe later is Dover in zicht met zijn krijtrotsen, het machtige Old England, dat ik in 9 jaar niet gezien heb. Op het eerste gezicht is Dover onaangetast, doch uit den trein zie ik toch ook wel, dat de schadfe lang niet malsch is. Daar nadert Londen; dat Londen dat zooveel op onze lippen is geweest, dat lange jaren onze richt snoer was. Ze hebben hun best gedaan die En- gelschen; de wonden die in 1940-'41 en door de V 1 en V 2 geslagen zijn, zijn diep, maar Lon den is één geheel gebleven ondanks dat op veel, heel veel punten huis of huizen ontbreken. Het puin is opgeruimd; de herinnering aan dit leed is droevig. Via een queue voor een taxi kom ik in mijn hotel: een telegram is daar dien Zondagavond: ,,Your club has lost the game". Geen uitslag, dat geeft te denken. Onze le elftallers hebben gestreden, met eere: wij zijn aan de poort geweest en kon den niet binnenkomen. Jammer, heel jammer, maar de tegenslag kan ons slechts sterken, want in den loop der jaren weet men, dat de strijd een eeuwigdurende is. Op Maandag een brief van mijn 'vrouw met het ooggetuigenverslag50 EX-SPELER. 52138 NIEUWE WEG 13 AMSTERDAM O TELEFOON: 13

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 13