rmandeLriksch jeuqöoveRzicht De competitie loopt zoo langzamerhand ten einde, zoodat door de meeste Jeugdelftallen nog slechts hier en daar eens een wedstrijdje wordt gespeeld. Toch is sinds de vorige Schakel de be slising voor onze Junioren I gevallen. Dit elftal heeft den belissenden wedstrijd tegen Ajax met 21 verloren en is daardoor als 2e op de rang lijst geëindigd. Onze jongens hebben echter een prettig seizoen achter den rug en kunnen met deze eervolle 2e plaats zeer tevreden zijn. Ook werd nog deelgenomen aan het R.C.H.-tournooi en het Zeeburgia-tournooi. Op beide tournooien werden geen resultaten bereikt, doordat onze voorhoede geen goals meer kan scoren, hoewel wij in de af dee lingen, waarin wij werden ingedeeld, speltechnisch verreweg de sterksten waren, Maar het is nu een maal zoo in voetbal, de bal moet in dat poortje; worden geschopt en wanneer dat niet gelukt blij ven overwinningen uit. Van de beide andere Junioren-elftallen is deze keer slechts te vermelden dat zij elk een wedstrijd speelden en deze verloren met resp. 20 en 41. Om de J. G. M. Bosch-plaquette De Adp. I wönnen zeer verdienstelijk van D.W.V. met 40 en speelden nog een voorwed strijd tegen Ajax om de G, Bosch-plaquette. Ook deze wedstrijd werd met 40 gewonnen, zoodat de plaquetie weer voor een jaar in ons bezit is. De jongens hebben zonder uitzondering een keurig partijtje voetbal laten zien aan het publiek dat reeds in grooten getale de tribunes vulde, en dat met volle aandacht de verrichtingen der A.F.C. en Ajax Adsp. volgde. Voorzitter Bessem reikt de G. M. Bosch~pla~ quette uit aan Paul Meijer, aanvoerder onzer adspiranten. Over den daarop volgenden vriendschappelijken wedstrijd tegen D.W.S., die ook als voorwedstrijd was bedoeld voor A.F.C.W.F.C., doch waarbij direct het voorbehoud was gemaakt, dat dit al leen zou geschieden wanneer het terrein dit toe liet, zullen we maar niet meer spreken. We willen alleen hopen dat jullie hebben begrepen, dat de houding welke jullie toen hebben aangenomen, zeer ongepast was, hetgeen tot gevolg zou kunnen heb ben, dat eventueele verdere vriendschappelijke wedstrijden voor jullie zouden worden geannu leerd. De Adsp. III hebben nog een klein kansje op het kampioenschap, doch alleen dan, wanneer Aalsmeer zijn laatsten wedstrijd tegen B.D.K. wint. Deze wedstrijd wordt op den 2en Pinksterdag ge speeld' en hiervan hangt dus af of wij onzen laat sten wedstrijd, eveneens tegen B.D.K., ook nog moeten spelen. Wanneer deze Schakel in onze handen komt, is deze beslissing al gevallen. De Adspiranten VI namen deel aan het Spar- taan-tournooi en wisten den derden prijs te be machtigen. Onze jongens hebben in dit tournooi een zeer goeden indruk achter gelaten. Zij vorm den, met V.V.A., het sterkste elftal, en 't wonder lijke deed zich voor, dat door een enkele onge lukkige wedstrijd dezer elftallen, beide vereeni- gingen tegen elkaar kwamen om de. let wel, 3e en 4e prijs. Deze laatste wedstrijd werd met 40 ge wonnen, en door onze jongens zoo goed gespeeld dat alle omstanders zonder uitzondering er en thousiast over waren. Aanvoerder Groeneveld en zesde elftallers ook van deze plaats nogmaals van harte gefeliciteerd met dit succes. Tenslotte nog iets over trainen. Wanneer ik bij onze jongens informeer of ze wel regelmatig trai nen, dan krijg ik vaak ten antwoord, dat ze die en die dagen van deze week hebben getraind. Het blijkt echter, dat ze dan tegen een bal hebben ge schopt met de bedoeling deze in de goal te doen belanden. Dat is echter geen trainen. Wanneer je werkelijk wilt trainen, en dat willen jullie natuur lijk allemaal, aangezien al onze jongens goed wil len voetballen en dit nooit zullen leeren zonder regelmatige troining, dan zet je een aantal paaltjes in den grond, en je gaat met de bal om die paaltjes dribbelen op verschillende manieren, die een ieder bekend zijn. Daarna ga je bal stoppen, koppen, centeren, links en rechts plaatsen, ingooien, sprin ten, wenden, om slechts enkele oefeningen op te noemen. Dan heb je getraind, en wanneer je dat elke week minstens een middag doet, dan is de kans groot dat je een goed voetballer wordt. Wan neer straks weer een trainer aanwezig is, mis schien zelfs een Engelsche, zal deze alle genoemde oefeningen weer voor doen, en dan ook serieus trachten na te doen jongelui, dat is een eerste ver- eischte. B. DORLAS. 20

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 20