mixeö pickles. Zeven minuten. Zakkende hoofden, die spelers betichten tranen met tuiten, verwrongen gezichten sombere stemming, mokkende menschen oogen die dof staan en alles verwenschen Down is de sfeer als bij een doodendans Illusies vervlogen... weg is de kans... Mannen, die brullen, Vrouwen, die gillen Jongens die wild alle spelers optillen Spelers die juichen met traan in het oog Spelers die teruggaan heel stil... naar de Koog Denderend slot van sportieve kastijding t Had wel iets weg van den dag der bevrijding! N. EVERSHARP. Wij zijn ons zelf ge bleven, ook dit voetbal seizoen weer. Het eerste elftal stelt niet teleur, het blijft de A.F.C.-gewoonte getrouw. Onze portie spanning staat op de A.F.C.-disch geserveerd. Neem plaats, eet mee, verslik en ver brand je niet; de spijs wordt heet opgediend. Wij zijn het vorig jaar hoopvol begonnen, doch vielen direct al flink tegen. De knijpers voor de onderste plaats gingen in werking en bewogen on rustig. Een reeks van overwinningen deed ons korte lings rustiger ademen. Wij zien een kans en het elftal grijpt hem. En nu is het zoo ver, dat de zenuwenslag in z'n volle^ glorie opleeft. De knijpers voor de bovenste plaats gaan in werking en vi- breeren. Dat is nog eens traditie hoog houden. Bravo jongens! Het A.F.C. bloed (ik ben geen rassen theoreticus) verloochent zich niet. Al brengt de moderne opvatting met zich mede, dat snelle resultaten directer tot de massa spreken, laat je niet afbrengen van het idee, dat A.F.C.-ers een taak te vervullen hebben, een taak in het bren gen van de „spanning Houdt ze erin, zeg: „je maintiendrai", tot de laatste trap. Hebt geen medelijden met ons oude ren, wij kennen dat gevoel door de jaren heen; sla er het Gouden Boek maar op na. Het is een soort noodlot, doch wij willen al niet anders. Jaren van ons leven schenken wij ervoor, wij vragen erom, geeft ons ook nu weer de sensatie. Bij de A.F.C. moet men over een wedstrijd kun nen spreken van Zondag 4.30 uur tot de volgen de Zondag 2 uur n.m. Gedegen kunnen kletsen. En als we dan om half twee onze plaats op de tribune hebben ingenomen, dan is het goed, dan zijn we thuis en tevreden. Elke kans is gewikt en gewogen, elke speler is er doorgehaald, elke con current is beoordeeld. Zoodra dan om 2 uur de scheidsrechter het sig naal voor den aanvang heeft gegeven, verdringen wij elkaar rondom het terrein, waar het éénpans- gerecht „spanning wordt uitgedeeld. Wij huilen en lachen tegelijk, wij prijzen en schelden, schop pen en stompen en bijwijlen staat het hart stil en kan je een afgekloven nagel hooren vallen. De edelste uitingen komen boven, de laagste harts tochten worden uitgekreten. Er wordt geleefd. C est la vie, vive la vie, la vie est belle. Tijdens de rust in de wedstrijd tegen O.S.V. werden we uit zoon spanningsfeer gehaald door een konijntje, dat argeloos het veld kwam binnen gestapt. De menigte zat een beetje uit te rusten van het zenuwsloopend gejank om een goal, die maar niet wilde komen, doch nauwelijks hadden ze het diertje opgemerkt of daar ontwaakte het jacht instinct en met een ware wellust zette men een vervolging in. Het beestje merkende, dat het op een sportveld terecht was gekomen, snapte de aardigheid ervan en good sport zijnde, deed het mee aan het krijgertjesspel. Het zette het op een loopen en wist door snelle schijnbewegingen weg fe flitsen, langs en door de beenen van de geladen menigte, het terrein af. De jacht is even voortgezet achter het veld. Zeer onsportief kreeg het uitgeputte dier daar de nekslag hetgeen niet de bedoeling was. Monsieur le Lapin was nog niet koud of we werden verrast op een andere sensatie, vlak voor de hoofdtribune, een strategische plaats om ieder een mee te laten genieten. Een kleine oneenigheid over een zitplaats was de oorzaak, dat een jonge man en een dame el kaar letterlijk in de haren zaten, 't Ging sportief toe, er werd gekrabd, gekrijscht, oogen rolden, bleven nochtans in de kassen zitten. Uitslag onbe slist, alleen aan de „oppervlakte" zichtbaar. Toen de referee floot, nam iedereen zijn plaats weer in en was zeer voldaan over de kleine aflei dingen, die de A.F.C. gebpden had. Onder ijselijke spanning wonnen we tenslotte op 't nippertje met 20. AREND zuur.!, 15

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 15