onze feiLen. Q. BURen WONINGINRICHTING Dat was een glorieuze Zondag deze 26e Mei. Om nooit te vergeten. Ons eerste behaalde in een belangrijken wedstrijd een emotioneele overwin ning en onze dappere adspiranten speelden een daverenden wedstrijd tegen de Ajax-adspiranten om de „Gé Bosch-plaquette Niet alleen dat onze „Pukkies" wonnen van het altijd sterke, en wat voetbal betreft, goed onder legde Ajax elftal. Ze deden dit ook op een keurige wijze en voetbalden uitstekend. Dat strekt onzen jongens tot eer, maar dat vraagt ook om waardee ring voor onze jeugdcommissie wier prachtige werk zich in dit uitstekende resultaat afspiegelde. Bravo adspiranten en jeugdcommissie. Dat was goed werk voor onze club. Maar hoe goed onze adspiranten ook speelden, toch schuilden er foutjes in het spel die. en dat is wel merkwaardig, ook in andere en zelfs in ons eerste elftal terug zijn te vinden. In de eerste plaats was het dekken en vrijloo- pen soms wat verward. Het is en het blijft uiterst belangrijk dat hieraan steeds de grootste zorg wordt besteed. Onder alle omstandigheden moet men trachten, te voorkomen, dat twee onzer spelers naar den tegenstander loopen, die in het bezit van den bal is. Daardoor maakt men het den tegenstander niet moeilijker, maar wel wordt er aan het eigen elftal een mannetje onttrokken, die een vrijstaan- den tegenstander dekken moet. Knoop deze gouden regel van het voetbalspel vooral goed in je ooren. Vrijloopen bij eigen aan val en dekken bij eiken aanval der tegenpartij. Dit geldt voor de adspiranten maar dit heeft dezelfde waarde voor al onze andere elftallen. Dan is er nog iets en dat zagen we Zondaq in beide elftallen. Wanneer men naar een tegenstander, die den bal heeft, toegaat, doet men het veelal zoo, dat men op 3 of 4 meter afstand van dien tegenstan- stander staan blijft om af te wachten en toe te zien wat deze doen zal. We zagen dit bij de adspiran ten in de voorhoede en bij het eerste vooral in de verdediging. Daardoor laat men den tegenstander de vrijheid om tc doen wat hij doen wil, terwijl het toch zoo moet zijn, dat deze tegenstander alleen maar doen kan. wat wij hem willen laten doen. De middenvoor onzer adspiranten, overigens een „keen" spelertje, deed dit als hij op den back of den doelverdediger inliep. En omdat hij niet doorging maar op plusminus 4 meter staan bleef, kon deze wegwerken zooals hij dat maar wilde. Had hij doorgeloopen tot vlak bij dien tegenstander dan zou deze alleen maar kun nen doen wat de middenvoor goed vond dat hij deed. Veelal komt zulk een speler dan in moeilijk heden. Hij werkt slordiger weg, zoodat onze an dere voorhoede-spelers, wanneer zij scherp oplet ten, nieuwe kansen krijgen of hij verliest vaak de controle over den bal en dan krijgt de middenvoor zelf weer een kans. In de verdediging laat men den tegenstander, dien men dekken moet, veelal te veel ruimte om nog goed te kunnen voorzetten of goed af te geven. „Go to it". Ga er naar toe. Ga naar den bal en naar den man die de bal heeft. In den strijd om den bal hebt ge evenveel kansen als de tegen stander. En daarenboven bemoeilijkt ge altijd het afgeven of voorzetten. Voor de verdediging vormt dit eigenlijk een belangrijk onderdeel van de „dek king Een goede dekking is van zoo groote waar de, dat we hierover nog wel het een en ander zouden willen zeggen, te veel echter om het in dit „feilenfilmpje nu te doen, We komen daar nog wel eens op terug en dan misschien wel aan de hand van voorbeelden, die ons opvallen in onze wedstrijden. Er is nog een heel belangrijk onderdeel dat dringend de aandacht vraagt en wel: hoe maakt zich" de middenvoor vrij van zijn dekking. Ook hierover is nog wel het een en ander te zeggen, maar om de reden hierboven genoemd zullen we dat ook voor een volgenden keer bewaren. Laten echter al onze middenvoorspelers nu er alvast op bedacht zijn zich ook ten koste van veel moeite van hun dekking los te werken of althans de dekking mee te sleepen van het doel. Dan komt er beweging in de verdediging der tegen partij en komt er lucht en ruimte voor de overige voorhoedespelers en we voorkomen dat de verde diging der tegenpartij intact blijft. Maar we komen er nog wel eens op terug. Voor het oogenblik jongens, overweeg dit eens en doe er je voordeel mee. Merci hoor. OBSERVER ONDERSCHRIFT. Met genoegen begroeten we onzen medewerker Observer, die reeds 20 jaar geleden in de A.F.C.-Schakel op deskundige wijze ons spel analyseerde. Red Behangerij Stoffeerderij Weteringstraat 10 Amsterdam Telefoon 37574 tl

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 11