-SCHAKEL van 6e commanóoBRuq I ®=0==0=:0=0=:^^^^=0=0==^^2 m I ftps A.F. C. 'r' Het AFC-gebouw heeft in den loop der jaren zware stormen kunnen trotseeren, omdat het ge grondvest was op ver schillende goede steun pilaren. Eén daarvan was de reeds 24 jaren ver schijnende AFC-Schakel. De redacteuren zijn er steeds in geslaagd, mede door het kiezen van be kwame en enthousiaste medewerkers, om ons clubblad een cachet te geven, dat het rangschikte onder de beste sportbladen in ons land. Hoewel wij dus met recht tevreden konden zijn over onze journalistieke prestaties, hebben de eischen der praktijk ons toch destijds doen beslui ten van het maandblad „de Schakel" een weke- iijksche uitgave te maken. In den eersten tijd ver scheen deze wekelijksche Schakel met. behalve de opstellingen der elftallen, ook nog zeer lezens waardige artikelen. Langzamerhand echter bleek het steeds moeilijker dit peil te handhaven en ver viel ons clubblad tot een gewoon mededeelingen- blad. hetgeen een soort heimwee naar de „oude" Schakel deed ontstaan. Daardoor was het begrijpelijk, dat tijdens de onvergetelijke dagen der viering van ons vijftig jarig bestaan, bij het ten doop houden van het „Gouden AFC-boek" dit heimwee leidde tot het enthousiaste voornemen, om behalve, het weke- lijksch bulletin, weer het maandblad in eere te herstellen! Jo Wijnand, de zoo succesvolle schrijver van ons jubileumboek, was onmiddellijk bereid ook dit weer voor zijn AFC te bewerkstelligen, en het zal immer tot de groote verdiensten van Wim Staats gerekend moeten worden, dat hij met zijn vrienden de finantieele basis legde voor deze „Herrezen Schakel Nu toch, zal het mogelijk zijn de prac- tische eischen van ons clubleven te dienen in het „Bulletin" en de geestelijke in het maandblad. Of wij dit grootsche plan volledig kunnen volvoe ren, zal afhangen van de belangstelling van onze leden! Niet alleen dat een overweldigende stroom van abonné's een spoorslag zal zijn voor de dap pere initiatiefnemers, maar eveneens zijn de abon nementsgelden een der sluitposten op de begroo ting. Wanneer echter een abonnement a 2,50, resp. 1,per jaar geen trekpleister blijkt, dan zijn wij aan het einde van ons Latijn. Ik hoop van hsrte, dat deze nieuwe uitgave een éclatant silcces zal worden voor Wijnand, Staats, de medewer kers, den teekenaar Venema en den fotograaf Glaudemans. Men zal het mij niet euvel duiden, dat ik deze gelegenheid benut om eenige woorden te wijden aan de metamorphose op de ranglijst van ons eer ste elftal. Het dappere volhouden van ons team, en het falen van KFC hebben ons weer een kam pioenskans gebracht. Een golf van hoop en geest drift gaat door onze gelederen; al het leed en teleurstelling zijn vergeten en weer hebben wij het SlSlfe s G iGSfe Redacteur: J. H. Wjjnand, Roerstraat 522 Plaatsvervangend Redacteur: W. G. Staats. Noordex Amstellaan 25a Administrateur: J. V. Disselkoen, Amstelveenscheweg 2841 24e Jaargang Mei 1946 Nr. 34 K

Schakels (clubbladen) | 1946 | | pagina 1