tes, de Graaf, Togneri, Vis Tegen V.O.C. (2-0 en 2- Tweede Klasse behaald, maar -6- In de periode 1906-1914 eindigde A.F.C. één keer als kampioen en zes keer als nummer twee, Het kampioensjaar (1908-1909) is een der grootste uit de historie. Het elftal, dat na de 9-1 op Volharding, die het kampioenschap bracht, een ware zegetocht langs den Middenweg maakte was als volgt samenge steld* Blanken; Jan van Gessel en Krieks; Heimig, Jansen en van Klaveren; Ta- en Buys, ■2) wed het kamp loens chap der geheele Westelijke in de promotiewedstrijden tegen Ajan I. (het te genwoordige A.S.C.) sneuvelden wij, door een 0-4 en een 1-1. A.E.C. was in die jaren ook toonaangevend bij het introduceeren van bui- tenlandsche clubs. In 1908 speelden we tegen de Leyton Amateurs gelijk met 0-0 en van de Woodford Albion, werd onder enorme belangstelling, met 3-2 ge wonnen. Enkele jaren later haalde ons bestuur de grootste buitenlandsche be roemdheden naar den Middenweg. Daar, achter Goed Genoeg, gaven de Bolton irsn- derers, de London Caledonians, de Racing Olub de Bruxelles en Borussia acte de presence. Do jaren na den mislukten sprong naar de eerste klasse brachten een ver flauwende publieke belangstelling (Ajax kwam sterk naar voren en promoveerde wel, terwijl ook Blauw Wit zich begon te roeren) maar innerlijk bleef A.F.C. een sterke vereeniging. Zoo promoveerde het derde elftal in 1911/12 naar den N.V.B., hetgeen toentertijd voor een tweede klasser een prestatie van beteeks nis was. Het eerste won den eersten prijs bij de Onafhankelijklieidswedstrijdej in I.913 en de medaille, uitgeloofd door H.K. de Koningin-Moeder voor de beste doelcijfers(23-2!). Op 18 Augustus 1912 behaalde A.F.C., dank zij loopers als Gryseels en Ben Jobst, het Nedcrlandsche Athletiek Kampioenschap. Onze Gouden Eeuw. Eindelijk in 1916/17 kwam A.E.C. weer in het volle licht der publieke belangstelling. De N.V'.B. besloot tot het oprichten van een nieuwe Eerste Klasse afdeeling, waarin geplaatst zouden worden de nos. 1 en 2 van de vier T"Testelijke Tweede Klas af deelingen en nr. 1 van een geheele competitie, die rij eindigden ais nr.3 en moesten S.V.V, en Keyenoord. Het ging van twintig minuten voor het eini twintig minuten wist Eeyenoo: week daarop verloren we in gespeeld moest worden tusschen de nos.3. een heele competitie spelen tegen »t Gooi, een leien dakje en in het oude Stadion waren wij tegen Eeyenoord eerste klasse (1-0 voor). In die de 0-1 in een 2-1 overwinning om te zetten en de Hilversum tegen 't Gooi met 1-0, Dég promotie! Toen kwam het toeval ons te hulp. Na afloop van de promotiecompetitie bleek, dat Eeyenoord eigenlijk aan de heele promotiecompetitie niet had mogen meedoen. Maar men kon moeilijk van voren af aan gaan beginnen en ora nu aan hel gezeur een einde te maken, werd de eerste klasse uitgebreid met het gevolg, dat v/ij er bij keuze ingeplakt werden. De vreugde was niet onvermengd groot want, als er één vereeniging was, die van het begin af aan gevoeld had, dat het met dat nieuwe eerste klasse schap niet "echt" was, dan was het A.E.C. (Het"/publiek doopte deze eerste klasse dan ook al spoedig "margarine" waartegen de oude eerste klasse "room boter heette.) Kaar in ieder geval hadden wij het hoogste bereikt, dat op dui moment te bereiken was. Ra een allerwonderlijkst seizoen, vol van de grilligste ups and downs, werden we op 7 April 1918 kampioen van de Westelijke Eerste Klasse B. In die' jaren telde nog het doelgemiddeldehoe "naar" spannend het geweest was, moge blijken uit den volgenden einfetand: A.E.C. 22 12 7 3 31 37-16 de Spartaan 22 12 7 3 31 36-19. En dat ééne goaltje meer vóór en die drie goaltjes minder togen (in 22 wedstrijden!) bezorgden ons de eer en de financieele voordeelen van hot spelen om het Kampioenschap van Nederland. Aaan Börnemann, Dick Doets, Dekker, Jaap Fischer, Toon Fooy, Piet Bos, Wim Welsch, Addicks, DeJ.sen, Jan Asscherman en Zweedijk was de taak opgedragen, om zich die eer waardig te toonen. Zij slaag- o k do honkballers hun i dcaal do eerste klasse' weer zullen be reiken m zich dan ook zullen handhaven, Immers op ic-dar gebied waarop onze eeniging zich beweegt moeten wij het hoogste zien te bereiken. Heffen wi^ 1 u ons glas .E: naar ie omstandigheden gevuld, tot eer dronk op onze jubilaresse "voer nog con halve ueuw", Dut zij leve. - A.M.BI3SEÏKOEN (voorzitter hcnkbalclub A.x'.c,/ -

Schakels (clubbladen) | 1945 | | pagina 6