506 elftallen niet bepaald gunstig verloopen, aangezien beide teams verlo ren. Onze Junioren I verloren met 7-1 van de sterke DWS-ploeg, hoewel het verloop van dezen wedstrijd vóór de rust een dergelijke uitslag zeker niet deed verwachten. De rust ging in met een 1-0 achterstand, en tot op dat moment hadden onze jongens zich behoorlijk tegen dit sterkere elf tal verdedigd. Toen men echter na rust het hoofd ging verliezen, niet meer uitkeek en sommigen niet meer voor de volle 100% werkten, moest het wel mis loopen. DWS kreeg de gelegenheid rustig en ongehinderd hun aanvallen op te bouwen en wisten deze ook keurig af te werken met als resultaat 6 goals. Bij ons was het weer Harry Pasman die de eer wist te redden. Onze verdediging heeft zeer hard gewerkt, maar al dit werken kan veel meer effect sorteeren, wanneer daarbij, zoowel letterlijk als fi guurlijk, het hoofd wordt gebruikt," terwijl hieruit dan tevens een tegen aanval kan worden opgebouwd. De binnenspelers moeten er asm denken, dat zij niet als verdediger moeten optreden; natuurlijk is het noodzakelijk dat zij de ballen ophalen en de verdediging zoo noodig steun verleenen, maar steeds moeten zij er op bedacht zijn direct weer in de voorhoede te kunnen opereeren. Ons tweede junioren team kon het ditmaal ook niet tot een overwin ning brengen en verloor.met 5-3 van Blauw Wit. 4. Ook nu weer hebben on ze jongens een aa'rdigërwéids^nijd gespeeld; waren zij voor rust volledig geweest en had de pechduivel hen niet achtervolgd, dan was beslist een beter resultaat verkregen. Aan onzen keeper Raat heeft het niet gelegen en ook André heeft weer onvermoeid gezwoegd. Lex :Weermeyer heeft de smaak te pakken gekregen én zorgde weer voor een goaltje, terwijl in de voorhoede van Muysenbe'rg het meest op den voorgrond trad. De adspiranten I hebben dezelfde kansen op het kampioenschap behou den door een gelijk spel (0-0) "tegen DWV. In dezen voorwedstrijd voor den wedstrijd AFC-ZFC hebben onze jongens vooral na rust zeer behoorlijk voet bal gespeeld; had Wolter voon rust iets sneller afgegeven, dan had onze voorhoede daaruit nog wel eenige kansjes verkregen. Aanvoerder Liberg speelde na een afwezigheid van eenige maanden weer mee, zijn uithoudings vermogen schoot vanzelfsprekend wel iets- tekort, maar zijn mannetje stond hij toch nog wel. Een volgende keer zal hij wel weer in een sneller tempo kunnen spelon. Pereboom kan op een behoorlijken wedstrijd terugzien, hij moet er alleen aan denken zijn voorzetten niet te scherp op de goal te plaatsen. Onze backs, hoewel zij zich goed van hun taak hebben gekweten, moeten er zich voor hoeden niet te ver op te dringen, vooral Wally heeft daar een handje van; pas op jongens dat kan noodlottig worden. Over het geheel hebben alle jongens zich volkomen gegeven en komt allen een woord van lof toe voor'de wijze waarop" zij onze kansen hebben verdedigd. Het ap plaus van het publiekaan het einde van den wedstrijd geeft voldoende weer, dat dit publiek over het vertoonde spel zeer tevreden was. Nu moe ten we er echter aandenken jongens, dat we geen punten op DWV ten achter komen, zoodat dan, wanneer DWV hetzelfde doet, onze uitwedstrijd tegen deze club de beslissing moet brengen. Dus jongelui tegen Ajax, ZFC, Zee burg-ia en de Volewijckers, hetgeen alle uitwedstrijden zijn, geen enkele steek laten vallen, elke wedstrijd wordt nu een wedstrijd om het kampioen schap. De Adspiranten II wonnen hun eerste wedstrijd met 3-0 tegen FHDC adsp.I. Zooals we vorige week al schreven gaat dit elftal zijn overwin ningen thans tegemoet. Aan Chris Kuggeleyn uit de a.dsp.3 hadden zij een aardige versterking, terwijl Roy v.d. Heul met ferme trappen zijn voorhoe de steeds weer in staat stelde een aanval te ondernemen. Alleen moet je eraan denken Roy, en hetzelfde geldt voor Weddepohl, wanneer jullie eon tegenstander aanvallen, moeten jullie hem op het laatste moment niet den rug toekeeren. Hiermede verlies je niet alleen je tegenstander uit bet oog, maar nog belangrijker is dat je de bal niet meer kunt volgen, bis je aanvalt doe dit toch om de bal te bemachtigen, wanneer je echter op het laatste oogenblik dei bal den rug toekeert, dan is het dus een sprong op goed geluk en ,dat is niet de bedoeling. Ook Guusje heeft op de rechtsbuiten-plaats voldaan, hij kan hier een ze^r bruikbare kracht gorden. De goals werden gemaakt door Horn en G.Schatens, terwijl de twee de goal door een in uitersten nood gedreven back der tegenpartij werd ge- scored. Jongens denkt aan d*e training en het aanbrengen van nieuwe leden.

Schakels (clubbladen) | 1941 | | pagina 3