440 VAN WEEK TOT WEEK Terwij]ons eerste het vorig seizoen zijn eenste~ neder laag^aerst aan het eind van het-nei^zaerL_ii&--slikken kreeg, liep ditmaal reeds de tweede wedstrijd op een teleurstelling uit. Verdiend was de overwinning door Zeeburgia zeker, verdiend voor haar harde werken en beter beuntten van •xansen. Maar noodig was het zeer zeker niet, dat onze jongens de vlag moesten strijken. Wanneer we alleen maar eens aan het eerste kwartier herinneren, waarin Zeeburgia geheel zonder overtuiging, of beter gezegd met een gevoel de mindere te zijn, speelde, zonder dat wij daarvan profi teerden, dan had in die periode reeds de basis voor onze overwinning kunnen zijn gelegd. Misschien hebben onze spelers zich daardoor laten verleiden het te kalm aan te doen. Koe dit ook zij, Zeeburgia kwam langzamerhand tot het oesef, dat zij lang niet kanslood was. Een bui ten spel doelpunt —overigens door den bekwamen rechtsbuiten haaiman uitstekend benut- kwam het ge-* voel versterken, en wederom was het Daalman die thans een keurig en gel- dig doelpunt maakte. Even werd de oude geest over ons elftal vaardig. Met een formidabel schot wist Koppens uit een vrijen schop gelijk te ma ken. Er leek nog niets verloren, toen met gelijken stand gepauzeerd werd, De tweede helft werd een groote teleurstelling. Onze spelers kon den maar niet loskomen. Ongetwijfeld deden zij hun best, doch de overtui ging, het heilige willen, waarmede we verleden jaar van zege tot zege stormden, scheen te ontbreken. Nu kan men zeggen, dat wij weinig geluk hadden, doch het geluk is nu eenmaal met de moedigen, d.w.z. in voetbal met degenen die zich. geheel geven en. .dat was in dit geval Zeeburgia. Het werd 3-1 daarop 3-2. Zelfs toen lag ;een gelijk spel nog binnen het bereik der mogelijkheden, doch het mocht niet zoo wezen. .Deze nederlaag eischt revanche. De volgende week ontvangen wij het ongeslagen DWV thuis. Het zal een lastige opgave zijn, dit thans weer in zijn ouden vorm spelende elftal te weerstaan. Maar wij hebben verleden jaar gezien, dat waar een wil is, is er een weg. Dej^ wil moet weer worden geschapen. De wil om in goede kameraadschap ga^gnschappelijk voor het ideaals AFC bovenaan te strijden. De onderling )jand moet weer worden versterkt. w Het is jammer, dat juist nu door de verduisteringsmoeilijkheden de veldtraining zal moeten worden stopgezet. Ook de clujjavonden ondervin den de gevolgen van de byzondere omstandigheden. Teneinde toch een be ter contact tusschen de AFC-familie te behouden stelt het Bestuur voor, dat de andere trouwe clubavond-bezoekers Zaterdags'middags naar ons veld komen, om in het clubhuis een uurtje door te brengen, hun kaart je te leggen..kortom te doen wat des clubavonds is. Tevens deelen wy den leden mede, dat Zondag na afloop van den wed strijd AFC-DWV de uitreiking der door Eerelid Gé Bosch beschikbaar ge stelde kampioensmedailles voor het 1ste en 6de elftal zullen worden uit gereikt. Het Bestuur heeft etevsn besloten, dat nu door de omstandigheden de reglementaire Algemeene Vergaderingen niet hebben kunnen plaatsvin den, deze ook thans niet meer te houden. Mochten er echter leden zijn die er toch prijs op 'stellen om het een of andere onderwerp aan een Al gemeene Vergadering voor te leggen, dus van meening zijn, dat een A.V. alsnog MOET worden gehouden, dan gelieve zij daarvan aan het Bestuur me- dedeeling te doen. Inmiddels heeft het Bestuur op verzoek van de Enquete commissie deze commissie uitgebreid dóór de benoeming van Ir. Emeis en 'Disselkoen Sr.waarmede naar wij vértrouwen de Leden wel accoord zullen gaan. Moch ten er bezwaren zijn, dan worden deze ingewacht. I.H.Galavazi OVERZICHT ONZER JEUGDELFTALLEN $®®ee®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®® Onze junioren en adspiranten welke den laatsten Zondag den wed strijd van ons eerste tegen Zeeburgia hebben gevolgd, hebben hieruit toch veel kunnen leerenen wel in het b'yzonder dit, dat wanneer de af spraken niet worden nagekomen een nederlaag-onherroepelijk het gevolg is I nog afgezien van het feit, dat hiernaast de wil om een wedstrijd te win nen in groote-mate aanwezig moet zijn. Ook bij de junioren I was deze wil niet voldoende aanwezig, vooral

Schakels (clubbladen) | 1940 | | pagina 2