'____°_Y_É_R_Z^I_C H_T Laat ons heden ons--overzicht beginnen met in den diepst-en eerbied' hen uit onze club te gedenken, die bij de vervulling 'van hun plicht voor ons Vaderland gevallen zijn Hun verheven voorbeeld, waarbij zij het hoogste offer brachten voor wat ons allen zoo dierbaar is, moge ons sterken in onze- onverbrekelij ke gehechtheid en verbondenheid aan ons land. Dat zij in vrede rusten. De overweldigende gebeurtenissen van den laat sten tijd, die wij in onze stoutste fantasie ons niet hadden kunnen voorstellen, zouden ons ertoe bewegen, minder aandacht te schenken aan de aaken in onze ver eeniging, ware het niet, dat het gewenscht en noodig is, dat ook in sportzaken alles zijn gewonen loop herneemt. In dezen geest hebben we de taak in onze club verder vervuld. Ons eerste elftal bleef zich ook na deze gebeurtenissen kranig we ren. Achtereenvolgens werden Zeeburgia uit, R.C.H. en ZVV thuis gesla gen, waarmee het kampioenschap een feit werd. Dat moge tot onze groo- te vreugde strekken. Te lang waren wij in onze vereeniging een dergelijk feit ontwend. Niets toch kan een vereeniging zoo stimuleeren en leven en beweging brengen in al onze gelederen, als juist successen op het veld. En vooral als die verkregen worden na veel strjjd. Het strekt ons elftal tot eer, dat het week aan week zich soms bo venmatig ingespannen heeft om de overwinning te behalen» De ongewoon sterke wil van ieder om dit jaar tot succes te komen heeft hen onweer staanbaar gemaakt. De prestatie is des te opmerkelijker wanneer wij er aan herinneren dat alle uit-wedstrijden gewonnen werden terwijl in 20 wedstrijden slechts een nederlaag geleden werd en dit alles terwijl het grootste deel der spelers uit ons eerste niet hebben kunnen trainen en het hun vaak de grootste offers kostte om aan de wedstrijden te kun nen deelnemen. Wij brengen hierbij dan ook gaarne onze hulde aan den aanvoerder en dei spelers. Een hulde, die zoo van harte gemeend is, om dat onze spelers dit succes niet beschouwen als een eindpunt maar' als een begin. Wij zien in dit kampioenschap een sprekend blijk van renovatie in AFG die haar uitwerking op de club niet zal missen. Terwijl onze jon gens zich in ongebroken kracht en met een onverzettelijken wil eiken Zondag in den strijd wierpen zagen we in alle AFC-ers het besef leven dig worden dat wij toch nog wel tot iets in staat zijn. Elke week werd de groep die ons elftal door hun daadwerkelijke belangstelling steun wilden verleenen grooter.. Men gevoelde dat hier voor allen iets te doen was. In een prachtigen geest van saamhorigheid hebben spelers en clubleden de emoties doorleefd, die aan het spelen van spannende wedstrijden verbonden zijn. En waar deze tijd uitbundigheid niet ver draagt, hebben wij op alleszins gepaste wijze uiting aan onze vreugde gegeven toen het pleit beslecht was. Dat was een prachtige bekroning voor een seizoen waarin men zich de grootste inspanning getroost heeft om die belooning ook verdiend te mogen ontvangen. Jongens van alle elftallen prent je dit voorbeeld goed in den geest. Werkt op eendrachtige wijze samen. Ontwikkel in jullie die prachtige eigenschappen die ook in het leven zooveel waarde hebben. Een sterke wilskracht een taaie vasthoudendheid en een bereidheid tot het brengen van offers, die eigenschappen hebben ons eerste aan den spits gebracht en die eigenschappen zullen ook voor U allen waardevol le elementen zijn in de ontwikkeling van ieders persoonlijkheid ook als clublid. Laten we alle AFC-ers van jong en oud ons krachtig aaneen- scharen. Meer dan ooit bestaat er behoefte aan een gemeenschap waarin wij door trouw aan elkaar verbonden zijn. Ons moedig elftal gaf den stoot tot een nieuwe opleving. Laten we er allen aan medewerken dat die opleving zich voortzetvoor ons goede trouwe vaderlandsche AFC. Terwijl wij dan hulde en dank brengen aan de spelers van ons eerste willen wij ook hen niet vergeten die door hun hartelijke belangstelling steun aan ons eerste verleend hebben en daardoor deelachtig zijn in hun succes. Alleen eendracht maakt macht. Met groote vreugde maken wij hier nog gewag van een fraaie overwin ning onzer adspiranten in den eere-wedstrijd waarvoor de initiatiefne mer ons eerelid de Heer J.G.M. Bosch zulke een prachtige plaquette had beschikbaar gesteld. Op een uitstekende spelende tegenpartij heb ben onze adspiranten een keurige overwinning behaald en daarmee ge toond dat zij respect en eerbied hebben voor het mooie initiatief. Het was een fraaie prestatie die zich bij het kampioenschap waardig aan-

Schakels (clubbladen) | 1940 | | pagina 14