back re s^elexL^^ooivaJ_...tiiet als zij den bal -u-it een.jgeMjiderda-positie spelen. Hij moet snellervan-cmjn--plaa±^--0-tar"treii als Hij den bal toege speeld krijgt. Hij staar teveah'en dat maakt zijn dekking gemakkelijker en zijn wegkomen moeilijker. Snhij moet niet blijven staan, als den bal in het bezit komt van den tegenstander, maar hij dient er fel naar toe te gaan en den tegenstander hinderen, zooveel hij maar kan. Daarbij was zijn opstelling als. Jannie den bal had niet altijd even gelukkig. Hij be woog zich dan teveel in het binnenveld, zoodat als Jannie den bal naar ^e.n vleu£öl speelde, hij er niet was en dus met den speler der tegenpar tij naar den bal moest loopen en daaroy den bal meerdere malen verloor. Als Tonny eens rustig overweegt hoe zijn spel moet zijn in dit elftal, (niet zooals hij zich een vertolking van de buitenplaats zonder meer denkt), en hij prent dat eens goed in zijn hoofd, zal de uitvoering heel wat gemakkelijker zijn. Roel viel te veel... Hij kreeg den bal altijd' wel goed onder controle maar bij het wegspelen struikelde hij vaak over den bal. Ge frit en ook Tonny wachten over het algemeen te lang met voorzetten. Het'moment van voorzetten is het oogenblik waarop de tegenstander tot eenige meters 'genaderd is. Men moet niet de risico nemen, als dar niet noodig dat men den bal kwijtraakt of dat men uit een gehinderde posirie moet voorzetten, Wanneer mogelijk vermijde men risico's. Frits Jacobs was gehandicapt door een onwillige enkel. Daarenboven werd deze nog door. een feilen trap beschadigd zoodat hij bij de rust moest uitvallen. Zijn wil om door te zetten en de ijver die hij daarbij ontwik kelt, wérken stimuleerend. In tactisch opzicht kan hij nog veel beter. Het spel wordt te doorzichtig omdat hij teveel hetzelfde doet. Afwisse len van. passes en wending zal zijn spel veel effectvoler maken. Jongens denk over deze suggesties eens een kwartiertje na'. Doe het rustig en trek dan zelf je conclusies. We zagen desmorgens de eerste helft van ons derde. Ons derde be stond hoofdzakelijk uit junioren De eerste helft geeft ons stóf tot eenige overpeinzingen. We hopen echter onze junioren spoedig een heelen wedstrijd te zien spelen om dan meer gefundeerd ons oordeel daarover uit te spreken. We moeten, hoewel met grooten tegenzin een enkel wroord wijden aan de meer dan schandelijke bejegening, welke onze spelers van de straat jeugd in Beverwijk moesten ondergaan. Een horde opgeschoten vlegels volgde ons vanaf het veld tot midden in de gemeente en daarbij werden ons de meest verfoeilijke scheldwoorden naar her hoofd geslingerd. We» moeten nog eens naar Beverwijk. We hebben voi_doende verantwoordelijkheids gevoel om onze spelers een dergelijke bejegening verder te besparen. We zullen voor dien tocht een bus charteren. Het Bestuur zal zich beraden wat het tegen deze meer dan verfoeie- lijke achtervolging te doen heeft. Observer. A.F.C.2 - de SPARTAAN 2 1-4 Een zwaar gehavend 2e elftal, nl. 9 andere spelers in vergelijking met de vorige week heeft zich behoorlijk gjeweerd tegen een Spartaan 2, dat met 5 invallers speelde, o.a. mer oud-doelverdediger Oerlemans in de voorhoede. Tot rust werd kranig stand gehouden en een 1-1 stand was niet slecht. Het penalty-noodlot bezocht ons wederom en een caramboleerende bal voltrok ons vonnis. Wel staat vast, dat velen onzer vooral eens ernstig aandacht sul len moeten besteden aan het punt uithoudingsvermogen, want ook deze keer is de tweede helft fataal geworden. Werkelijk er is van sommige jongeren toch zeker iets goed te maken, als zij zelf ook de serieuse wil daartoe hebben. Ex-speler Bestuursmededeelingens Er wordt opgewezen, dat samenstelling der elftallen byzondere moei lijkheden biedt door het intrekken der militaire-verloven. Nogmaals wordt erop gewezen, dat indien een speler-militair plotseling toch kan Komen, hij dan voorkeur geniet, ook al staat ny niet bij de opstelling. Aanvoerder en eventueel aanwezig EC-lid beslissen hierin. Van alle spelende leden wordt ook de meestmogelijke medewerking ver zocht om op te komen bij een aanschrijving. Het is nl. niet mogelijk voor o c o j o c o oo 9 9—9 O 9 O 9 9 9 9 9—9-—

Schakels (clubbladen) | 1940 | | pagina 4