J^omen te staan. We hjaiu><^.-da_d~a^dij^-e weken ervaren, dat het hoe langer hoé~"Hn»oadonzen weg, zopaXs. we dien tot nu toe afgelegd hebben, voortte zetten. En we moeten het daar bij erkennen, dat de tegenpartijen erin slagen, wat de spelforinatie be treft ons te desorganiseeren. Het is niet het gebrek aan capaciteiten, dat den laatsten tijd ons elftal beneden den vorm van de eerste maanden brengt, maar wel het des- trueerende werk der tegenpartijen, die in begrijpelijke felheid pogen ons den voet dwars te zetten. We stellen er prijs op hier te verklaren, dat we een felle tegenpartij waardeeren. We weten dat we den strijd uit te strijden hebben tegen tegenpartijen, die ook voor de eer van hun club vechten. Maar weten daarbij ook, dat de nog moeilijke weg alleen succes vol af te leggen is, als wij ons daarop terdege voorbereiden om daar het noodige voor te doen. En dat is gemakkelijker gezegd dan gedaan. Wij noodigen hierbij alle spelers en reserves van ons eerste uit, as. Zondagmorgen om elf uur in ons clubhuis bijeen te komen. We stellen ons voor, dan met de spelers te bespreken, op'welke wijze wij de volgende wedstrijden zullen spelen, wat ons de wachten staat en hoe wij het zullen opvangen. Wij rekenen stellig op de aanwezigheid van allen. Wij stellen ons voor dat deze bespreking een nuttig effect kan sorfeeren, vooral nu ons elftal op een keerpunt staat, waarbij alles afhangt van de wijze hoe wij voorbereid zijn. Jongens we willen ons graag alle moeite geven die mogelijk is, met jullie tesamen datgene te doen wat mogelykerwijze gedaan kan worden. Maar we moeten het gezamelijk doen. We rekenen, dus stellig op allen. Wanneer we den wedstrijd van jl. Zondag nog even aan onze gedachten laten.voorbygaan, dan geeft ons deze eenige suggesties welke we gaarne ter overweging hier weergeven. Ons elftal was danig gehavend. Omwisselingen en aanvullingen braken gedeeltelijk het geheel dat ons elftal tot nu toe gevormd heeft. Laten we echter beginnen met onze waardeering uit te spreken voor de beide invallers Karei Lohoff en Jan Betz. Zij hebben zich op dappere wijze ge weerd en het is mede aan hun stoere werk te danken dar wij de overwinning behaald hebben. Jan Betz, onze jeugdige prettige kameraad, heeft daar bij den vuurdoop behoorlijk doorstaan. Hij zal ervaren hebben, dat het geen gemakkelijke opgave is, zich staande te houden tegen felle tegen standers die ons verbeten eiken duim gronds betwisten. Jan heeft daarbj getoond, over technisch voldoende capaciteiten te beschikken, terwijl zijn visie op het spel eveneens ruim voldoende is. Hij kopte uitstekend en gaf mooie passes aan zijn nevenspeler en voorhoede en hij weerde zich in de verdediging al even kranig. Alleen de routine om in dergelijke wedstrijden te spelen ontbreekt hem vanzelfsprekend nog. Maar dat is ook niet anders mogelijk. Karei was in de verdediging feller dan ooit. Hij redde door tac tisch afhouden en flink ingrijpen eenige malen moeilijke situaties. Nico Haye moest Hugo Hazeweyer vervangen en dat is wel de moeilijkste taak die men een speler bij. ons kan opleggen. Hij kweet zich daar behoorlijk van maar hij zal zelf gaarne erkennen, dat Hugo op die plaats vaster speelt. Achter ontbrak Schaaphok. Oscar voor de rust en Karei na de rust hebben hem daar vervangen. Met alle respect voor hun kranig werk, was hier toch ook het gemis aan een feilen back als Siep merkbaar. Hermsen was dezen middag koning. Hij scoorde uit een vrijen schop met een fraaien onhoudbaren bal de eenige goal. In de voorhoede vlotte het niet zoo goed. Jannie speelde daar prachtig. Hij maakte de ballen daar keurig vrij en "met een pasje naar links en een pasje naar rechts" (even ademhalen) drukte hij den bal naar vleugel- en middenspelers. Hij zei het zelf zoo juist, dat hij op die plaats een spilpartij vertolkte. Dat was zeer juist maar alleen met dit verschil dat hij wel de spil partij speelde maar niet op de spilplaats. En dat maakt een catagorisch verschil uit. Vooral bij onze vleugels. Als onze vleugelspelers den bal van den spil uit het middenveld ontvangen, dan staan zij half of niet gedekt. Zij krijgen dan een grootere bewegings vrijheid en kunnen derhalve meer met den bal doen. Nu kregen zij de ove rigens prachtig aangegeven ballen niet van de spilplaats maar uit de opgeschoven positie. Die opschuiving naar voren had een betere dekking der vleugels tot gevolg en de afwerking der ballen werd daardoor moei lijker. Vooral bij een vastberaden en wilskrachtige achterhoede als die van Zondag jl. die hard en forsch ingreep. Het is jammer dat Tonny v.d.Valk steeds zoo laat van zijn plaats weggaat naar den bal. Hij moet toch door hebben, dat het onze half spe lers niet altijd lukt en ook niet lukken kan, den bal steeds achter den

Schakels (clubbladen) | 1940 | | pagina 3