^03 W1 OVERZICHT Fraaie prestaties van onze KNVB--&lftall-en We mogerrTrver den dag van gisteren niet ontevreden zijn. Ons eerste behaalde een alleszins goede overwinning op Kinheim in Velzen en de o- verige elftallen deden meer dan we mochten verwachten, juist omdat er in zooveel opengevallen plaatsen voorzien moest worden. De overwinning van ons eerste was er een van de goede soort omdat Kinheim een zoo nuttig en effectvol spelletje speelde. Met groote lange trappen, werd het spel snel naar de vleugels en centervoor verplaatst, Sn daar had onze achterhoede en halflinie meer dan de handen vol mee. Het is maar goed dat we ons aangewend hebben onze aanvallen op te zetten uit een sterke defensieve lijn. We blijven de leus huldigen dat aanval de beste verdediging is, maar dan veronderstelt, die aanvallen die uit een sterk steunpunt worden opgezet. Ontbreekt het steunpunt als basis, dan zullen de aanvallen slechts verwarde explosieve uitvallen zijn, waaraan vorm en inhoud van goed opgezette attacques ontbreken. Hoe sterker wij onze afspraken gestand doen, des te meer zeker zulle-.: de stormloopen van de tegenpartij worden opgevangen. Wanneer wij nu enkele opmerkingen maken over den wedstrijd dan betee- kent dit niet een gebrek aan waardeering voor het goede werk door onze jongens gedaan, maar elke wedstrijd geeft ons weer nuttige aanwijzigingen waarmee we ons voordeel moeten doen. De verdediging heeft het prachtig gedaan. Siep en Jan speelden bei den voor wat ze waard waren. Jan verdient daarby speciaal een compliment y voor den ongebroken moed waarmee hy, ook na de hinderlijke blessure wel ke hij reeds voor de rust opliep prachtig bleef doorspelen. Maar toch was de coöperatie tusschen kanthalves en backs niet geheel in orde. We heb- oen voor eiken wedstrijd met onze kanthalves afgesproken dat zij, nadat de bal afgegeven is onmiddellijk hun speler weer dekken. Dat vereischt vanzelfsprekend een groote snelheid van deze spelers, waaraan zij niet altijd konden voldoen. Het gevolg was, dat de linksbuiten van Kinheim niet altijd voldoende gedekt werd, en waar dit een der gevaarlijke manne tjes was uit de voorhoede dreigde van dien kant nog al eens gevaar. Siep werkte wat hij kon. Doch hij werd vervuld met een zekere vrees voor het binnentrio en daardoor verdeelde hij zijn aandacht naar twee punten. Maar dat is zooal niet onmogelijk toch uiterst moeilijk voor een achter speler. Nog iets; De half linie had het uiterst zwaar ook hierom, wijl de binnenspeler's nietaltijd, als ze gepasseerd zijn, den speler die hen voor bij ging achtervolgen, zoodat het plaatsen van den bal voor hem veel moeilijkheden veroorzaakt. Maar we mogen niet vergeten dat dit enorm veel vereischt én voor kanthalves én voor binnenspelersEn we weten het dat een regelmatige training onmogelijk is. Wanneer we dan nog de opmerking maken dat men sneller naar den bal moet gaan als deze toegespeeld wordr, hebben we ons requisitoir over de zen wedstrijd getrokken, althans wat dit gedeelte betreft. Maar verder niets dan lof voor de ongebroken kracht waarmede onze jongens zich ge weerd hebben. We waren vóór den wedstrijd een oogenblik bang voor een re actie op de vele successen die we geboekt hebben. Gelukkig is die uitge bleven. De geest is en blijft over onze jongens vaardig en de kameraad schappelijke stemming is zoo goed als ze maar zijn kan. We weten niet wat er verder gebeuren zal, maar ons vertrouwen in het elftal is ongeschokt. Oscar Koppens deed in de voorhoede voortreffelijk werk. Dat dit be loond werd met vier doelpunten waaronder enkele zeer goede is slechts loon naar werken. De captain Hugo Hazeweyer weerde zich als in zijn bes te dagen. Jannie Hazeweyer gaf prachtige crosspasses naar den rechtsbui ten, die een voortdurende dreiging werden voor de tegenpartij. Maar boven alles uit gaat de sterke wil van allen om te winnen. Deze wil om te win nen gepaard aan een flinke strijdlust, maakt ons elftal als een krachtig geheel dat alle geschryf in periodieken en bladen ten spijt zal trachten den weg ie volgen dien we ons uitgestippeld hebben. Bravo jongens, ge hebt het best gedaan. Onze naaste concurrenten lieten een veer vallen. We zullen echter ons best doen zelf datgene te berieken wat we ons voorstellen. Cadeau tjes hoe welkom dikwijls ook, zullen we trachten overbodig te maken. Dat zal van ons nog wel enkele offers eischen, maar is daarentegen de vol doening die we hebben over ons werk niet een offer waard? We zullen ons voor eiken wedstrijd zoo ernstig mogelijk voorbereiden. Alle wedstrijden

Schakels (clubbladen) | 1940 | | pagina 3