297 ïf) _0 V_E R_Z_I C_H_ T_ Laten wij dezen keer-ons--overzicht beginnen unet onze goede wenscnen te uiten voor Oskar Koppens on zijn toekomstige bruid. Een deputatie van "zware jongens" is Zondag na den wedstrijd ter receptie getogen en heeft daar uiting gegeven aan ons aller gevoelens. Ook op deze plaats onze welgemeende goede wenschen. De benauwende overwinning van jl. Zondag op Q,SC moet ons tot naden ken stemmen. Niet omdat we er zoo verbaasd over moeten zijn dat wij geen wedstrijd cadeau krijgen en voor elke overwinning zullen moeten vechten tot het uiterste. Ook niet omdat wij ons daarbij in den tegenstander nog wel eens zullen vergissen en verrassingen zullen moeten weerstaan, die voetbal juist zoo aantrekkelijk maken door de ''glorious uncertainty". Maar wij moeten ons er even rekenschap van geven waarom de machine wat stroever loopt dan eenigen tijd geleden en dan vinden wij al heel gauw enkele elementen die gemakkelijk geeïi r.ineerd kunnen worden omdat zij het spel zoo ongunstig beinvloeden. In het vorig overzicht hebben wij reeds betoogd dat een gezamelijke training van het elftal onmogelijk is, zoodat wij de voordeelen daarvan, hoe jammer het ook is, moeten missen. Dat is nu eenmaal zoo en daar is nie.ts aan te doen. Wij doelen hier echter op iets anders. Betrekkelijk kleine dingen doch van veel beteekenis. Zoo werd bv. in de eerste helft een onzer spe lers geblokkeerd niet door de tegenpartij maar door eigen medespelers. Wij weten nu eenmaal dat sommige spelers het eenvoudig niet kunnen heb ben dat er herhaaldelijk onaangename opmerkingen worden gemaakt. Of die •opmerkingen in het veld nu goed of niet goed gemeend zijn, het resultaat is. altijd negatief. Toen dat na de rust afgeloopen was-, hervond deze spe ler zijn vorm en werkte verder voor wat hij waard was. Als hij de eerste -helft zoo had kunnen spelen, zou het resultaat misschien wel heel an ders geweest zijn. We weten nu eenmaal dat de tegenstander vecht zoolang hij kans heeft. Wordt die kans kleiner dan vermindert de strijdlust in gelijke mate. En we hebben het waarachtig al zwaar genoeg in onze wed strijden dan dat wij de tegenpartij nog een handje zouden helpen. Laat men hier nu eens terdege rekening mee houden en laat ieder zich zelf vol doende in bedwang houden. Het is overigens gisteren geen groote wedstrijd van ons elftal ge dweest. Eenerzijds speelde men te onrustig waardoor snelheid en zuiver heid leelijk in het gedrang kwamen. Daarnaast wachtten degenen naar wie een bal geplaatst werd te lang af, inplaats van den bal snel tegemoet te gaan. Hoe eerder men den bal heeft des te eerder kan men er iets me de doen. Dan worden er wel wat veel kansen gemist. We zullen nog wel wedstrijden moeten spelen waarin wij met de kansen heel zuinig moeten zijn. Een snelle beheerschte afwerking is daarvoor te meer noodig. 'Onze reserve elftallen hebben het niet tot een overwinning kunnen brengen. Wij zagen het derde ondergaan tegen VTA 2. WA speelde resolu ter en trapte en plaatste beter. Een bewegelijke middenvoor zorgde er voor dat onze verdediging het niet gemakkelijk kreeg. Hans Calff heeft daar opvallend goed werk gedaan. Hij houdt zijn plaats goed en gaat ook hoe langer hoe beter trappen. Pro- beeren den bal van het middenveld uit naar de vleugels te krijgen. De WA achterhoede -werd het wel wat gemakkelijk gemaakt door onze voorhoede. Jaap was dezen morgen te onbewegelijk. Terwijl hij zich in de vorige wedstrijden aan een bewaking wist te onttrekken lukte hem dat gis- -1eren heelemaal niet. Hij deed er overigens ook niet al te veel moeite voor. Het byzonder harde werken van Cor Staartjes en de passes van Hans' Bosch kwamen daardoor niet tot hun recht. Joop v.d.Voort en Wille Leloux speelden voor den eersten keer mee. Ze deden, het niet onverdienstelijk. Jammer dat Joop na de rust in een periode dat wij vrij sterk in den aanval waren even den vleugelspeler los liet waarop prompt een prachtige pass volgde waaruit het tweede doel punt ontstond. Plaatsen en vrij^loopen kan nog aanmerkelijk beter. En sneller uit het binnenveld naar de vleugels plaatsen. Observer AJAK 2 A.F.C,,_2_7_-0 Mij is de opmerking gemaakt, dat, nu verleden week het tweede tegen' Meteoor 2 met 6-1 won, juist die keer geen byzondere vermelding in de - <•-. -

Schakels (clubbladen) | 1940 | | pagina 3