296 i b VAN WEEK TOT WEEK Si©-®-® S©®® Daar eer flinke-bronchi tus mij bijna veagrtie-n-dagbn leeljjk te pakken heeft gehad, was ik verleden week niet in de gelegenheid mijn wekelijksch overzichtje te schrijven. De lezer zal begrijpen, dat ik thans met groot genoegen de beide overwinningen van ons eerste elftal memoreer: ZW uit 3-2 en QSC thuis 4—3. Het begint er thans op te lijken, 12 wedstrijden gespeeld 10 gewon nen en twee gelijk, dus ongeslagen met 22 punten bovenaan. Een ongekende weelde. Ik wil eerlijk bekennen, dat ik telkgns met een kinderlijk genoe gen den stand op-nieuw bekijk, met gevolg, dót ik er dan telkens weer over denk, hoe wij dezen stand tot het eind der competitie kunnen hand haven Ik ben ervan overtuigd, dat onze 1ste elftallers er eveneens hun pleizier in hebben en zonder twijfel er alles op zullen zetten op het pad der overwinningen voort te blijven gaan. Echter, een gewaarschuwd man telt voor twee en de beide laatste wedstrijden, welke slechts met één enkel doelpunt verschil werden gewonnen, beteekenen een waarschu wing. Ongewild komt men er allicht toe den strijd te licht op te vatten. Dat is begrijpelijk. Maar juist door deze overschatting, welke men zelf misschien niet eens beseft, wordt de kans op onaangename verrassingen geboren. Er wacht ons nog een zéér z;/aar programma. Slechts 3 thuiswedstrij den tegen 7 uit-wedstrijden. Men moet zich dit .goed realiseeren. In fei te bekeekent dit een, achterstand ■op.-EDO, dat evenals wij nog ongeslagen is. Wij mogen dus geen puntje verspelen en daarom moet ons eerste de ko mende wedstrijden in het veld komen met een strijdlust-, alsof er een ach terstand in te halen -is. - Wie.ervoor, in de gelegnheid is, kome dus trainen en zorge er ove rigens voor zoo fit mogelijk in het veld te komen. Dit laatste geldt ook voor hen, die niet in de gelegenheid zijn te komen oefenen. Houdt echter allemaal.het doel voor oogen:MWij moeten ongeslagen blijven.''1 Gij kunt dit doel ook bereiken, indien gij eiken wedstrijd zóó ernstig opvat alsof hij beslissend is. En in feite, is iedere wedstrijd dat ook, want elk verlo ren puntje is nooit meer in te' halen. Jongens, jongens, wat zou er een vreugde in de AFC-familie zijn, indien jullie erin slaagden ongeslagen te blijven. Alleen al de gedachte aan deze vreugde moet voldoende zijn om jullie wil om te winnen te sta len. Zondag as. gaan we naar Beverwijk. Een lastige tegenstander, die op eigen terrein heel wat mans is. Maar ook deze gevaarlijke klip kan wor den omzeild, mits we goed voorbereid en één in onzen wil om AFC ter 0- verwinning te voeren,in het veld komen. En dan het oude recept: snel open spel, over de vleugels, niet treuzelen doch tempo, tempo. Wat is dat toch met die lagere elftallen? 2de, 3óe en 4de allemaal verloren. Ik weet wel, dat het groote aantal gemobiliseerden moeilijkhe den oplevert, doch er moet toch zeker een behoorlijk tweede elftal samen te stellen te zijn. Het tweede.is-nu eenmaal-het elftal, waaruit in de toekomst de reserves voor het eerste moeten worden geput en wanneer het met de reserves niet in orde is, zal zich dat op het eersteelftal ook weer uitwerken. In het verleden is een periode, waarin het tweede elf tal niets presteerde, steedsgevolgd door een depressie van het eerste elftal. Laten we dit goed voor.oogen houden en de lessen van het verle den ter harte nemen. Verder heb ik helaas nog nare dingen gehoord van weggebleven spe lers in de lagere elftallen. Laat men nu heusch tegen deze lafaards harde maatregelen nemen. Immers lafaards, die hun kameraden in den steek laten, die den naam hunner-vereeniging te- grabbel-gooien, -zijn een gevaar voor onze club en dienen er zoo snel mogelijk uit verwijderd te worden. Liever een kleiner aantal elftallen, maar kerels op wie .je kunt bouwen, dan een grooter aantal, dar niet alleen kosten en zorgen met zich brengt, doch waarin bovendien een stel slappelingen den geest ver nielt I.H. Galavazi Het KNVB-r.programma werd intusschen gewijzigd en speelt ons eerste elftal tegen Kinheim, inplaaté van zooals bovenstaand genoemd tegen Beverwijk. R

Schakels (clubbladen) | 1940 | | pagina 2