W3 miat. 0«4* v-eraq]iX1 an.de- ilcb.suri«i^j]fg ~Q*>f em infcien zijn VO-Q-T ig ...n dit .belangrijke onderdeel voortreffelijk en. >d^«u?vao3r hoeft men niet juist op de trainingsavonden te wachten. Opvallend was het verschil in tactiek. Terwijl men bij ons steeds maar .•eer in het midden, trachtte door te breken, opende de uitstekende EDO- spil Schijvenaar bij voorkeur op de vleugels, zoodat van de inderdaad groo- te capaciteiten van den handigen rechtsbuiten een nuttig gebruik werd gemaakt. Deze spil bepaalde zich niet uitsluitend tot een verdedigende artij, doch stuwde zijn voorhoede gaarne zelf op. Hij kon dit ook ongestraft doen, omdat steeds wanneer hij naar voren ging de rechtsback zijn plaats bm onzen middenvoor innam, zoodat deze laatste slechts zelden vrij kon komen. Het is de vraag of deze tactiek ook succesvol was gebleven, indien wij on ze aanvallen óók in hoofdzaak over de vleugels hadden geleid. Het is zoo jammer, dat ons elftal steeds maar weer in die oude fout vervalt. Spil en binnenspelers zullen hun aandacht aan dit probleem gron dig moeten wijden, daar wij anders voor onaangename verrassingen kunnen ko - men te staan. Tegenover als deze met goede wil gemakkelijk te overwinnen tekortko mingen, verheugt het mij byzonder te mogen constateeren, dat het geheele elftal voor zijn enthousiasme ons aller lof verdient. Men heeft zijn best gedaan en dit is in feite het eenige, wat men van iederen speler kan ver langen. Eenige spelers waren zelfs vrijwel uitgespeeld, hetgeen overigens na de lange gedwongen rustperiode niet behoeft te verbazen. Het moge een vingerwijzing zijn om de komende weken door grondige training het verzuim de weer in te halen. Het mooie voorjaar komt nu weer aan, waarin het voor de ware sportsman een genot moet zijn, om onder zulke bekwame leiding als van trainer Kaufman, zich in zijn sport te kunnen oefenen. Zondag as. hebben wij wederom een thuiswedstrijd nl. tegen Kinheim. Men moet deze partij vooral niet onderschatten. Integendeel men moet zich voornemen een zoo goed mogelijk resultaat te bereiken. Interessant zal het zijn om Zondag as. te kunnen constateeren, of de voetballiefhebbers een radio-uitzending van een internationalen wedstrijd boven het bezoek aan een gewonen competitiewedstrijd prefereeren. Het zou mij niets verbazen, indien de belangstelling nog best mee zal vallen. Een aanleiding temeer voor,onze eerste .elftallers om. zich voor den komenden strijd terdege voor te bereiden. AFC blijft aan den kop, dat zij het parool voor de komende maanden. I.H.Galavazi NA DEN WEDSTRYD In ons gezellig clubhuis vond nog een kleine plechtigheid plaats. Voorzitter Galavazi 'reikte Jan Roos namens de Vereeniging, een door ons eere-lid Gé Bosch aangeboden médaille, uit, in verband met het door Jan behaalde kampioenschap van Nederland op de schaats over de .500 M. Dankbetuiging Gaarne maak ik door middel van de "Schakel" gebruik om verschillen de leden van AFC en ACG hartelijk dank te zeggen voor de door hen betoon de belangstelling tijdens, mijn ziekte. Speciaal zeg ik het Bestuur van AFC en ACC vriendelijk dank voor de fiaaie bloemenmanden mij in het ziekenhuis gebracht, welke attentie door mij op hoogen prijs werd gesteld. Het was voor mij een zeer prettige gewaarwording, dat de Clubs, waar van ik langen tijd lid ben, je in moeilijke dagen niet vergeten, en hebben de rood-zwarte kleuren, welke aan de bloemstukken gehecht waren, mij erg goed gedaan. Mag ik dan nog den voorzitter, den Heer Galavazi, hartelijk dankzeg gen voor de fraaie bloemen bij mijn thuiskomst geschonken. Jammer vond ik het, dat eenige leden en Eereleden aan het Ziekenhui: geweest zijn., welke helaas geen- toegang konden krijgen. Ook deze he.eren mijn beste dank. Gelukkig heb ik tijdens mijn ziekte geen enkele wedstrijd gemist en; hoop spoedig weer op het AFC—terrein te komen. F. van Dijk Sr.

Schakels (clubbladen) | 1940 | | pagina 3