57.4 -Ike O wrat 's2oud.agsin.ars»»» ïïwaiaöo. ha^jarijven. Ook zijn "litni^r van i'ijCwU was voor velen een voorbeeld, ondanks zijn hoo.göic-ön leefbijd reed bij een voortrpfffi-l-ijke 400* M-."-waarin -hij als 2e aankwam. Naast den Heer Scheepers il ik nog extra vermelden onze diverse" dames, die thans eens niet vanaf de tribune, maar nu op de wedstrijden zelf ons hebben latdn zien, dat zij hun ,!AFC-ertjesstaan. Wat trokken onze dames van leer, met een gratie en een snelheid vlogen zij over het ijs eeh Sonne Donker waardig. Boven alles trok echter de aandacht dat Jan Roos, AFC-s kampioen op alle af standen, maar meer nog kampioen van Nederland op de 500 M. We hebben ge noten van zijn soepelen stijl en formidabelen slag. In het welslagen van deze wedstrijden heeft onze Jan een zeer groot aandeel. Begonnen werd met de 100 M. voor adspiranten.'waarop direct de juni oren volgden. Na hardnekkigen strijd werden bij'de eerste groep Nol Pasman, Do.2 K. de Vries en No.5 W. van Weelde, bij de junioren No.l M. de Jong, No.2 v.d.Wal en No*3 T.Disselkoen. Hierop volgde de 400 M. voor onze jeugd, No.l bij de adspiranten werd OC Muller, No.2 W.van Weelde, bij de junioren waren No.l M. de Jong en No. 2 J.Scholten. Uit deze wedstrijden is wel gebleken dat er onder onze jeugd diverse goede rjders schuilen, die in deze sport nog zeer veel kunnen bereiken. Na^deze ouverture kwam het zwaardere geschut in de baan. Op de 100 -senioren kwamen de cracks los, zoo. zagen we o.a. Jan Suurbeek, de ge weldig snelle yshockeyer, aanvoerder van onze nationale Yshockey-ploeg. natuurlijk was hier de ee'rste prijs voor hem, echter met als zeer goede tweede Bouby Nesvadba. Op de 400 M. kwam Jan Suurbeek op ongelukkige wij ze te vallen en moest van verdere deelname afzien; gelukkig was dit het eerste en eenige incident, hetwelk nog zeer goed is afgeloopen, want bij de prijsuitreiking was Jan weer aanwezig. Deze 400 M. werd dan ook gewon nen door Harry Scheepstra, terwijl Koppens als No.2 eindigde. We zagen lierbij het puikje van onze rijders bij elkaar, zoodat het een spannende cinale werd, waarbij Jan Roos meereed met een handicap van ongeveer 50 M. welke^hij echter in de eerste bocht reeds had genivelleerd. Bij de veteranen stak onze wedstrijdleider met kop en schouders boven 11e anderen uit, hierby moet echter niet worden vergeten, dat hij meer •-der de categorie professionals thuis hoort, gezien de vele medailles -n. bekers welke hij op dit gebied reeds heeft gewonnen en welke schryver ezes heeft mogen bewonderen. Dis won dan ook zoowel de 100 M. %ls de i00 M. Op beide afstanden werd de Heer S. de Waal No.2, ook een zeer ge routineerd en snel rijder. In deze wedstrijden hebben we kunnen constatee- ren dat ook op de schaats onze veteranen een ongekende snelheid en vita liteit bezitten, niet alleen dat zij zichzelf zoo' nu en dan voorbij reden, iaar meerdere malen konden ze zelfs het startsein niet afwachten, het- ;een natuurlijk'meer aan het treuzelen van onzen starter te wijten was, of iet natuurlijk, hoe zat dat ook weer Piet? Een byzondere serie reden de .eeren Jungerius en Brusse, waarbij Willy Brusse op de step van den Heer lungerius trachtte mee te rijden. Hierna volgde de 100 M. voor onze dames, waarin Yvonne Bosch dank Zij haar uiterst snelle en gracieuss start de eerste prijs wist te behalen, .et als ernstige concurrente Mej. Mommers, welke hier de tweede prijs be lacht igde. Het kampioenschap van AFC op de 100 M. werd hierna verreden. Hieraan amen deel de Nos.l der verschillende categoriën, en vermeldenswaard is •lier, dat juist onze jeugd hierbij een voorname rol speelde. AFC-kampioen a Jan Roos, werden hier: op de 100 M. Bouby Nesvadba en op de 400 M. junior M. de Jong. Op de 100 M. werd deze junior No.2, terwijl op de 400 Ivl. .en adspirant No.2 werd en wel Otto Muller. Ten slotte werd nog een lange afstandswedstrijd verreden over 10 ron den. Hieraan werd door alle deelnemers meegereden, terwijl een ieder die ioor Jan Roos werd ingehaald, de- w-edstrijdbaan moest verlaten. Het beste "•eden hier v.d.Wal en de Jong, twee junioren die het. 6 ronden lang uit hielden voordat Jan Roos hen kon inhalen. Vooral J.v.d.Wal heeft, dezen -jdstnjd snel en met een soepelen slag gereden. Hij werd dan Qok 1ste prijs .-innaar met de Jong als No.2. Tot slot van dezen morgen trokken we met ons allen naar Eggers, waar - d.Pijl voor een heerlijk bordje erwtensoep had gezorgd, terwijl hier de prijzen door onzen tweeden voorzitter Broeksmit werden uitgereikt. Nogmaals wil ik hier. allen die aan het slagen van deze wedstrijden heb- :.n meegewerkt hartelijk danken en zeker niet in het minst hen,, door wier steun het ons mogelijk was de vele prijzen te kunnen verzorgen. Twee weken na deze AFC-ijspret, draaide het koppel Disselkoen-Selles

Schakels (clubbladen) | 1940 | | pagina 4