373 2 Maart ond^r-Oi^jJJLris van N.Nesek^T orgaui^e-erde en.3 MatsgKr-^Jjag,het dooien. De gelukkige initiatiefnemer van het "barre" jaar 1940, Disselkoen Sr., wilde hiervoor'niet 'onder doen, maakte een pracht dag, waarna het onmf,ddellijk begon te dooien. Men ziet alweer"Zonder geluk vaart niemand wel" Zonder veel omhaal van woorden wist Dis een paar medewerkers te vinden nl. Nic. Selles en Bé Dorlas en een prachtprogram kwam voor el kaar Zondagmorgen 4 Februari.behoorlijke vorst, dus, welgemoed naar de Sintelbaan. Deze bleek schitterend in orde te zyn en het was een lust om daarop te rijden, gezien het slechte ijs overal van de laat ste weken. En de-opkomst? Welnu die was prachtig. A.F.C. op zijn allerbest in het sportieve gedoe. Rond 80 inschryvingen, eh wel in 5 klassen nl. adspiranten, Junioren, Senioren en Veteranen van 35-80 jaar, en een Da mes-klasse Prompt 10 uur werd begonnen met 100 M. voor alle klassen achter elkander. Spannende ritten, minder spannende, vermakelijke en allerlei ander soort van ritten deden zich voor, zelfs één dead heat. De techni sche resultaten vindt U elders in deze Schakel vermeld, vandaar dat ik op de betreffende prestaties hier niet zal ingaan. Wel bleek, dat in al le klassen bovengenoemd, goede rijders zijn, die blijk gaven dit wintertje weer eens extra benut te hebben. ritten over 400 M. volgden. Alles vlot achter elkaar. Starter ure.Selles liet zich duchtig gelden en kan met eere op zijn aandeel in dezen dag terugzien. Bé Dorlas, met groote lijsten gewapend noteerde de resultaten en incasseerde de centen, 2 nuttige zaken, die bij hem in goe de handen waren. Een en ander werd nog in het byzonder opgeluisterd door de aanwe zigheid van onzen linksback en schaatsencrack Jan Roos, die buiten me- dedinging meereed en de prestaties van de anderen opvoerde. Toen alles een vlot verloop had gehad, bleef nog over een massa- race, doch juist was het begonnen een "pietsie" te regenen. Onze moedi ge commissie zag terecht van een pauze af, liet 35 a 40 man aan de start verschijnen. Aan allen werd medegedeeld dat het een afvalwedstrijd werd, d.w.z. wie 1 ronde achterstand op Jan Roos kreeg, viel af. Na 7 ronden y sneuvelde de laatste AFC-ers. Een prachtig eh interessant slot van een in elk opzicht geslaagden sportieven Zondagmorgen. Op naar Eggers, waar erwtensoep op gezellige wijze werd gegeten en tot prijsuitreiking werd overgegaan. En wat voor prijzen: letterlijk aan alles was gedacht. 2e Voorzitter Broeksmit had voor eiken prijswinnaar of winster uit elke groep een toepasselijk woord, bedankte achtereenvolgens de A.3.L.O. voor het afstaan op billijke voorwaarden van de Sintelbaan, bedankte Jan Roos, d-e stille schenkers voor bijdragen, v.d.Pijl, niet het minst de commissie Disselkoen-Dorlas-Selles, voorts de jury, releveerde zeer in het byzonder de oudste deelnemer N.Scheepens, die op deze actieve wijze ook zijn portie voor het welslagen leverde, enfin, kortom, vergat niemand, en bracht zoo nu en dan handig tegenover de succesvolle schaat senrijders de voetballerij in het geding. Nogmaals alle lof voor de orga nisatoren, die dit keer ook eens geen beroep op Bestuur of in het by zonder Arie Mets hebben behoeven te doen. v.N. ONZE WEDSTRYDEN OP DE SCHAATS ^,0ELS landje komt het slechts, zelden voor, dat de AFC schaats wedstrijden kan-organiseeren en tot een goed einde brengen, maar als die gelegenheid zich echter voor doet, dan zijn er bij ons direct eenige ac tieven te vinden, die in een ommezien de-plannen klaar hebben. Zoo ook op Zondag 4 Februari; reeds om half tien waren we op de ijsbaan van de ABLO, en troffen daar al eenige van onze jongste leden aan. We hadden een overladen programma, maar dank zij de medewerking van alle deelnemers en aanwezigen, hebben we dit tot een goed kunnen brengen. Reeds sZaterdagavonds hadden we ruim 60 inschrijvingen, welke Zondags nog stegen tot 80. Tot ons groote genoegen troffen we onder de ze inschrijvingen den naam van den Heer NA Scheepens aan, hij stond zelfs als eerste op de lijst en gaf daarmee een voorbeeld aan vele jongeren, TTl T HTT^ WKTTTTTTiTTTTTT

Schakels (clubbladen) | 1940 | | pagina 3