325 taat der enquete over -een geheele afdeeling genomen altijd in het nadeel onzer 2de-klassers moet uitvallen. Bovendien worden zij die geen antwoord inzenden -en dat zullen er heel wat zijn- geacht vóór handhaving van het bestaande te wezen» Ik kan het niet helpen, maar hij, die deze methode heeft uitgevonden om de 2de klassers toch hun recht te onthouden, moge dan heel "handig" zijn geweest, zijn volmaakt gebrek aan sportiviteit en rechtvaardigheidszin heeft hij daarmede 'dan_ toch op erbarmelijke wijze aan het daglicht doen tre den. Ja, het is moeilijk fouten te erkennen en het is een oud en wijs woord, dat de ware held niet hij is, die zijn tegenstander overwint, doch hij die zich zelf weet te overwinnen. Qndertusschen behoeven onze sj^elers zich van al dit gedoe niets aan te trekken. Jongens gaat op den goeden weg voort. Ondanks alle moeilijkhe- den zullen we toch. trachten AFC weer omhoog te brengen. W-ie ook Uw tegen— stander voor de volgende week moge wezdn, speelt weer voor wat gij Waart zijt. Ook gij kunt door Uw enthousiasme in het veld bewijzen, dat AFC nog lang niet van plan is zich met een lijdzame rol tevreden te stellen. Van den wedstrijd van jl. Zondag zou veel goeds te vertellen zijn. Voor a1 het eerste halt uur, toen de bal voortdurend met lange passen naar de °ed spelende vleugelspelers, v. Nek en Nieuwkamp, ging, werd er goed voet bal vertoond. Door zulk spel ontstond ook het eerste doelpunt. Lange pas naar Roelof, voorzet, en een prachtgoal van den naar binnen gekomen Gerrit Temposnelheid, dat is het wapen waarop wij ons moeten specialiseeren Ons elftal is krachtig genoeg om dit wapen met succes te gebruiken. De tijd is lang voorbij, dat onze eerste elftallers door de zwaardere tegenstanders onder den voet werden geloopen. Laat ons hopen, dat het aanvankelijk succes de spelers tot nog groote- re inspanning moge inspireeren. De training wordt nu naar Woensdagavond verplaatst en zal thans onder de uiterst deskundige en prettige leiding van den Bondstrainer Kaufman plaatsvinden. Goede wijn behoeft geen krans. Daarbij mag geen enkele der uitgenoodigde spelers ontbreken. Indien de spe lers volledig medewerken, dan zal de combinatie Broeksmit/Kaufman heel veel succes kunnen hebben. 111 dit verband moet mij nog de opmerking van het hart, dat de eerste elftallers -zoowel zij die aan de training zullen deelnemen, als zij die door dem Mil.dienst en anderzins daarbij verhinderd zijn- nog altijd de eer ste plicht hebben Zondags zoo £it mogelijk in het veld te ^verschijnen. Deze lichamelijke voorbereiding moet niet alleen uit de daarvoor in aanmerking komendedagelijksche lichaamsoefeningen bestaan, doch vereischt ook zekére opofferingen vooral op Zaterdag-avond. Jaren geleden hebben wij den Clubavond van Zaterdag op Maandag gebrachj juist met het oog op de wedstrijden van den volgenden dag. Nu mag het heel aardig en voor het kweeken van goede kameraadschap heel nuttig wezen, dat zooveel spelers en niet-spelers Zaterdags tezamen komen, doch indien men daaroij niet den juisten weg volgt, wordt daar weer even hard afgebroken, als elders wordt getracht op te bouwen. Het belang van AFC vereischt op tijd een; "Spelers naar huis". Wanneer worden we in AFC toch eindelijk eens verstandig? I.H. Galavazi DS_SPARTAAN II_-_A.ff.CL II 5-1. Wilden mijn' "nakomelingen" in dit elftal me de eerste week in nieuwe functie een plezier doen door liefst 5 afschrijvingen te zenden? Dat bracht puzzles plus nog het wegblijven van de Kruyff. Hierdoor werd met 10 man een' half uur gespeeld, toen met 1-0 achterstand Karei Nesenberend (onzen dank van deze plaats) de gelederen kwam versterken na reeds een stevig robber tje van Ij- uur in Amsterdam Zuid echter den rug te hebben. Het laatste kwartier heb ik gemist om voor insiders begrijpelijke, rede nen en blijkbaar heeft het elftal zich daarin toch nog behoorlijk geweerd. Rustte te veel de idee op de spelers, dat er zooveel invallers waren? Het leek mij net of men zich niet energiek genoeg verzette, al wil ik er aan toevoegen dat het feit met 10 man te.moeten beginnen niét bemoedigend werkt. Vooral spirit mijne Heeren, juist datgene om een dreigende nederlaag in gelijk spel of overwinning om te zetter,. Tot een volgend maal en dit dan afgesproken? Exspeler

Schakels (clubbladen) | 1939 | | pagina 2