REDACTIE-ADRESB.P.Bonkink, CzPeterstraat 16, Amsterdam C. Wekel.Uitgave der A.E.C. 12 October 1939» 18© Jaargang No.6. 316 VAN WEEK TOT WEEK ®®©0©®®®®®©®©©®®®©®®© Het heeft gisteren heel wat moeite gekost om onze uitgesproken, veld- meerderheid tegen den 3Hen klasser Beverwijk in doelpunten uit te drukken. Dat dit slechts met een "odd goal" gelukte, is een compliment voor de ver dediging der Beverwijkers met hun keeper aan het hoofd. Aan den anderen kant beteekent het een nuttige les voor ons elftal, nuttig indien men er eens over nadenkt, waaraan toch feitelijk dat uitblijven der doelpunten te wijten is. Bijna 80 minuten zal onze voorhoede op het doel der tegenpartij, waar een trapvast stelletje achterspelers van iedere aarzeling gebruik maakte om den bal onmiddellijk weg te werken. In de eerste helft bleven bij de voortdurende aanvallen onze binnen- spelers steeds ver achter de overige voorwaartsen opereeren, met als ge volg, dat als er een voorzet voor doel belandde, de kleine Jacobs alléén moest probeeren daarvan gebruik te maken, hetwelk ondanks zijn ongekende moed en enthousiasme een vrijwel hopelooze taak scheen. Onder zulke omstan digheden is het beter tenminste met A aanvallers in de eerste lijn te spe len. In ieder geval is het noodig, dat de binnenspelers, indien de bal door de vleugelspelers wordt opgebracht, meeloopen en een positie kiezen, waarin hun de bal kan worden teruggespeeld. 'Wanneer onze spelers werkelijk de moeite nemen hierover eens rustig na te denken en hun eigen spel critisch beschouwen, dan kunnen al die te kortkomingen van zelf verbeterd worden. Op het oogenblik is het fataal, dat onze spelers, zoowel tegen Bloe- mendaal als Beverwijk, -misschien onbewust- met het gevoel spelen van "we kunnen ze wel hebben". Dit leidt tot te ver doorgevoerd individueel spel. Men ziet ze een mannetje passeeren, misschien nog een mannetje, maar dan komt onherroepelijk No.3 en maakt aan dat spelletje een einde, waardoor al le krachtsinspanning voor niets is geweest en de medespelers voor "piet snot" hebben geloopen. Een logisch, alhoewel foutief, gevolg van een en an der is, dat verschillende spelers als aan den grond genageld blijven staan, inplaats van tijdig positie te kiezen. Men moet er steeds weer op hameren, dat vlug afgeven en snel positie kiezen de grondslagen zijn, waarop wij succes kunnen hebben. Verleden jaar waren we zoo aardig opweg in de toepassing dezer beginselen. Wanneer we door de kwaliteit der tegenpartijen weer in de oude fouten terugvallen, dan Zijn we straks hard achteropgeraakt wanneer we weer in de normale 2e klasse normale tegenstanders te bestrijden krijgen. Wanneer deze regels verschijnen, dan zal het Bestuur van den KNVB reed over het protest der tweede klassers tegen onnoodige vermenging en degra datie en over den rechtvaardigen eisch tot terugkeer tot normale indeelin gen hebben beslist. Op het moment weiger ik nog aan te nemen, dat men aan deze -trouwens door de geheele publieke opinie onderschreven- billijken

Schakels (clubbladen) | 1939 | | pagina 1